» »

Alan ford

Alan ford

boha ::

Včeraj sem po dolgem času videl v kiosku priljubljen strip "alan ford". Zadevo izdaja korpus iz zagreba, na nekem hrvaškem linku pa sem opazil, da je strip-agent iz zagreba začel izdajati alana forda od začetka, in baje je glih ta mesec izšla številka 1 - "grupa tnt". Se komu sanja kje dobit to številko? Baje izhaja tudi v slo, ker je na stripu slovenska cena!

link

LotoZgubitek ::

Alan Ford je klasika,katero je najboljše prebirati v neprevedenih izvodih - so komentarji bolj originalni.Tudi jaz bi rad zvedel kje se dobi prva številka!
Ja,kje so časi ko je še živel Broj 1!

Sunna ::

kdo ve če se kje dobijo slovenski ? kr ene par mi jih manjka. prevedeni so zelo vredu in se mi zdi da nič ne izgubiš če bereš v slovenščini. celo nasprotno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

BigWhale ::

Meni so bili v slovenscini bolj zabavni... Izsle pa so, kolikor jaz vem, samo tiste stevilke, ki sta jih napisala original avtorja/avtor.

d0rK ::

Jz sm jih bral v slovenscini ... Pri striinajstih pac se nism znau dovol hrvascine da bi pokapiral kksne fore...

V dveh tednih sem prebral useh 51 številk kolikor jih je izslo v slovenscini. Besede sm dobesedno poziral, najbol strip definitivno =).

Prevedli so sam 51 stevilk, nato pa se mi zdi, da je zalozniku, ki jih je izdajala zmanjkalo denarja al pa je blo premal interesa in so nehal izdajat. Skoda :(.

BaRtMaN ::

Izšlo je 51 številk, večino teh imam. So res kulske. Sicer je pa šlo podjetje, ki jih je izdajalo v stečaj. :|

d0rk me je prehitel. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

LotoZgubitek ::

Na Hrvaškem (beri Jugoslaviji) je izšlo 550 epizod Alan Forda.
Klik
Nimam nič proti slovenskim prevodom,vendar je originalnost včasih ravno v jeziku!

boha ::

bral bi tud slovenske, ni problema, baje je gradišnik prevedel ok.
če se vrnemo k prvotnemu vprašanju: kje do nove izdaje strip-agent in prve številke - Grupa TNT? danes sem gledal malo okoli in imajo samo korpusove izdaje, pa še te nekam čudno zamujajo (izšla je šele aprilska številka).

boha ::

@Gandalfar: link? :|

Alan Ford Klasik

cryptozaver ::

Edini strip ki sem ga sploh kdaj prebral. Ampak seveda se v stari podobi (SH in pokojni grafik).

Tisti klump od stripa v Slovenscini s kvazi grafiko - ne hvala!!!

To je tko kot prevod ALO-ALO v slovenscino. Polovica stosov se zgubi. Saj cenim materin jezik ampak sorry slovenscina nikol ne bo primerna za dober humor 0:)

jype ::

Tudi meni so bili bolj vsec v srbohrvascini al karkoli je ze tisto bilo.

Grupo TNT se imam in znam na pamet, tako da lahko obnovim tukaj, ce stripa ne najdes :)

A gledajte kako mi je Š lepo ispao, a tek kamo T.
-- Gerwasius Twinkleminklenson, stenograf

Binji ::

jst sm jih bral v slovenscini in srbohrvascini pa se mi zdi da so tam-tam oboji ker so slovenski res dobro prevedeni. Res najboljsi stripi kar sem jih kdaj bral. No pa Umpah-Pah je tudi legenda ce ga je kdo bral:D
Je pa obstajal tudi cd s skeniranimi stripi.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

boha ::

za vse tiste, ki jih zanima prva številka pod izdajo strip agenta, zadeva bo na voljo v sloveniji drug mesec! :)

Vanich ::

Alan Ford
Srbohrvaški prevod je od leta 1972 delal pokojni Nenad Brixy.
Originalni Alan Fordi so samo tisti, ki so bili risani v tandemu Magnus & Bunker (psevdonima - več o tem v linku)

O slovenskem prevodu pa raje ne bi razpravljal, ker bom zaradi tega verjetno moral preskočiti malico in pa verjetno tudi južno.( Pa ne zato ker bi mi to vzelo toliko časa, ampak zaradi tega ker bi mi ratalo zelo slabo)

Brane2 ::

Ja, Alan Ford je bil svojčas zakon. In bil bi še vedno, če ne bi risar umrl. Slava mu. :'(

Nekaj časa so napovedovali film po stripu a nič konkretnega nisem videl.

Mislim, das sem svojčas dobil poskenirane stare stripe grupe TNT a tisto je bilo bolj amatersko delo.

Če bi se kje našel soliden ponatis, bi me mogoče stvar zanimala.

To bi blo že akr Alan Fordovsko, da bi hotel folk impresionirat s svojo načitanostjo s polnimi policami Alan Fordov... :D

BTW: Vsake toliko so imeli neko alternativno izdajo z nekimi talijanskimi liki.

Se kdo spomni česa o tem ?

Spomnim se neke italijanske nogometne tekme itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

barbarpapa1 ::

Brane2

Tale alternativni strip so bili "Crni Tigrovi" (CT, IIRC so nekateri člani te tolpe Gigi Govedina, Mađioničar....matr, sem že pozabil:'( ), Jaz se spomnim epizode, ko so sodelovali na giro d'Italia....


Ja ja, Alan Ford, čtivo moje mladosti.....

Pa fajn se zabavajte....

LP

Jože

boha ::

pri tej izdaji - ponatisu gre za originalne prevode Brixya!

Alan Ford Klasik - Nova AF serija od prvog broja sa originalnim Brixyjevim prijevodom

boha ::

za vse AF entuzijaste. prva številka - Grupa TNT je od včeraj na voljo v kioskih... 8-)

root987 ::

Slovenska?!
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Big_Al ::

Ah, mladost... Alan Ford, Družina od viješala, Dilan Dog, Marti Misterija...

Nikakor v slovenščini - enostavno imajo južni sosednje bolj - ne vem kako se naj izrazim - tekoči, pojoči jezik.

boha ::

@root987: gre za originalne hrvaške prevode Nenada Brixya

Bessie ::

Johnny Logan :)
Vsi bi radi brali v originalu Alan Forde se pravi v italijanščini??

maksimvs ::

"Bolje živjeti sto godina kao bogataš, nego sedam dana u bijedi" :))
Magnus je umrl leta 1996, Alan Forda je pa nehal risati že veliko prej. Zadnja njegova je bila številka 75.

jype ::

Glede na to da je zunej tolk vroce da ne vem ce je varno prenasat papirnate stripe na biciklu, ker bi se mimogrede lahko vzgali, me zanima, ce je kdo kje zasledil online prodajo tega ponatisa?

bojsi ::

Hmm, sem bil pravkar na kiosku pa ga niso imeli... :(

cryptozaver ::

dobil le st.: 134 in neko izdajo brez stevilke (ananas). Kje ste vidl da je od danes na voljo prva stevilka???

maksimvs ::

Kupil 1. številko Alan Forda v BTCju hala A, pri Merkurju. Now I´m happy....:D

Cowboy6 ::

heh, jst sm tud iskal enko zelo dolgo, pa sem jo danes kupil v kiosku v Kopru pa še na Hrvaškem so imeli v kioskih nekaj številk, ki jih nimam. Drgač pa... Številka 1 je ZAKON (pokojni šef, pa tudi strip)!!!:D
Tukaj naj bi bil moj podpis.

vander ::

halo bing kako brat ?
na cd-ju imam številke od 1 do 112 v srbohrvaščini.

Cowboy6 ::

hja, na CD-ju. sem videl da se jih zelo prodaja. sam veš, ni filinga ko bereš to dol z monitorja. Je večji užitek ko se zlekneš na fotel pa to bereš (obvezno pa kakšen pir zraven) al pa danes ko sem bil še na morju. Nisem vedel al se naj grem kopat ali ga prečekiram do konca. Drgač pa je tista hrvaška stran (stripovi.com) zelo dobra. Vsaj tisto kar je tema na AF. Sem pa se zopet zagrel da bi že končno napolnil svojo zbirko, pa šel pogledat na bolho in prodaja en model eno številko za 0,9 k SIT. Kr drago, glede na to dam sm na morju v enemu kiosku (tam kjer sem tudi kupil prvi del danes) dal 20 kun za dva stripa. BTW, na zadnji strani pa majo celo reklamo da se da narocit en strip za 10 kun, a je to že kdo kdaj sprobal? al pa sam to me zanima, koliko pride kej poštnina iz Zagreba v LJ? Aja, pa še to. Če komu slučajno leži kak strip AF kje na tleh (v kleti, podstrešju), se priporočam.:\
Tukaj naj bi bil moj podpis.

asskicker ::

Alan Fordovci oglasite se!
Imam 65 starih Vijesnikovih številk Alana Forda za zamenjavo ali prodajo.
Če koga zanima naj mi piše na asskicker@email.si
Spisek številk je na linku.
Lep pozdrav!;)
Heaven is on the next door!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stripi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13619730 (7572) crniangeo
»

Stripi in njihovi superheroji

Oddelek: Sedem umetnosti
355009 (1939) 2dark
»

Alan Ford

Oddelek: Loža
111199 (839) haha88
»

skeniranje stripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
6929 (858) Highlag
»

Dogodivščine Zvitorepca, Trdonje in Lakotnika.

Oddelek: Loža
71842 (1712) Shadowman-x

Več podobnih tem