» »

Stripi in njihovi superheroji

Stripi in njihovi superheroji

robokop ::

1.Kater je po vasem mnenju najmocnejsi stripovski super junak ali super hudoba z super nadnaravnimi mocmi ??

Superman , Green lanthern , Galaktus , Thor , Apocalipse , Dr. Manhatan , Silver Surfer , Ghost Rider , Captain Marvel , Spawn , Amazo , Hulk , Hellboy , Darkseid , Thanos , Phoenix (Jean Grey) ali kdo drug ki ni nastet???



2. Kater je po vasem mnenju najmocnejsi stripovski junak brez posebnih super nadnaravnimi mocmi???

Iron man , Batman , Spiderman , Wolverine , Profesor x ,Dr Doom , Joker , Captain america , Daredevil ali kdo drug ki ni nastet????


LP
  • spremenil: robokop ()

particle ::

Vse kar vem je, da je superman najbolj neumen od the, ker ma spodnje gate ćez ta dolge oblečene..

donfilipo ::

No ja, če pogledamo okoliščine, oblačenja ponavadi na brzino, (iz Kenta z očali v popolnoma drugačnega junaka:), je to razumljivo:))

Osebno meni, pa je pogled na svet in morda celo filozofijo spremenil strip z junaki Alan Ford. In eden od superjunakov iz tega stripa?

Superhik>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

krneki0001 ::

Od vseh stripov so mi najboljši Mister No, alan ford in marti misterija.
Razen superhika pa tukaj ni superjunakov. Stripov s superjunaki, mi pa niti ni zanimivo brat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

borutz ::

zagor bi prebutal vse :))

St235 ::

Brez super moči: Zagor
S super močmi: Superhik

Pa nazadnje ko sem pogledal sta tako Spiderman kot Wolverine imela super moči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Ejsi_Disi ::

Brez supe moči - Veliki Blek Stena :))
Rock n' roll ain't noise pollution!

jype ::

Mirko i Slavko sve sta ih nadmudrila!

Ejsi_Disi ::

Miliboža in Dajnomir
Rock n' roll ain't noise pollution!

BigWhale ::

Pozabil si nasteti se komplet X-Men postavo. :) Profesor Xavier lahko pomalica z vsemi. Hehe.

jype ::

V Alanu Fordu sem se najbolj poistovetil z Bobom :)

McAjvar ::

Med "heroje" s "super mocjo" bi lahko stel tudi Groucha (Dylan Dog). ;)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Okapi ::

Lakotnik +2;)

1.Kater je po vasem mnenju najmocnejsi stripovski super junak ali super hudoba z super nadnaravnimi mocmi ??
Superhik.

2. Kater je po vasem mnenju najmocnejsi stripovski junak brez posebnih super nadnaravnimi mocmi???
Zagor.

O.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Lakotnik +2;)


Oh, ja. Lakotnik je se Lunike premagal. Sam zlico jim je pokazal pa so bli cist fascinirani. ;>

jype ::

No ja, ubistvu je respect požel z okroglimi kolesi.

Ta njegov izum še jaz s pridom uporabljam.

BigWhale ::

jype je izjavil:

No ja, ubistvu je respect požel z okroglimi kolesi.

Ta njegov izum še jaz s pridom uporabljam.


Mas prav ja. Sam ni kr tko no. Sem preprican, da astronavti niso mel Argo juhe na luni. :>

Mipe ::

Porkaduš, zdaj pa moram spet nekako zbrati vse stripe Mikija Mustra. Barabe ;(

BigWhale ::

Sej zdej mas ponatise njegovih knjig.

Mipe ::

Ja, sem ravno pobrskal, kaže da so na voljo le v Murgle Centru, pa še to le fizično...

BigWhale ::

Mipe je izjavil:

Ja, sem ravno pobrskal, kaže da so na voljo le v Murgle Centru, pa še to le fizično...


Ja, the one and only comic book store, pri nas. :)

jype ::

Hmm, zaninimiva dilema. Jaz še imam nekje na papirju te stripe, ampak na thepiratebay so bližje.

Bi mu moral pisat, če dovoli, da s tam poberem, pa mu nakažem osebno. Upam, da je ohranil pravice nad vsebino.

USS Liberty ::

Moja glavni junak je bil en in edini, to je Zagor Te-Nay... prebral vse Zagorje od prvega do zadnjega... nekoč davno sem vsak torek letel v trafiko po novo številko zlatne serije. Oboževal sem tudi Komandatna Marka pa Velikega Bleka, zbiral sem pa Martin Mistere in od tega stripa sem nekoč imel doma komplet zbirko, ki je izšla do leta 91, razen dveh številk...

So mi pa veliko bolj sedli stripi, ki izvirajo iz Italije, kot pa razni ameriški Marvelovi super heroji...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

BigWhale ::

USS Liberty je izjavil:

So mi pa veliko bolj sedli stripi, ki izvirajo iz Italije, kot pa razni ameriški Marvelovi super heroji...


Verjetno zato, ker so ti prvi bolj znani in poznani. Jaz sem prebral precej stripov (ki se jih je dalo dobiti v Jugi), nisem bil pa nek zbiratelj. Dandanes bi v roke raje vzel kak Marvel ali pa DC strip.

Morda zato, ker mi je Sci-Fi blizje kot kaj drugega in so mi zato superjunaki, ki izhajajo iz Marvel in DC vesolja bolj super junaki, kot pa nek kavboj z rakunjo kapo ali pa 'kavboj' s kamnito sekiro. :)

Okapi ::

Prednost teh italijanskih Zagorjev in komandatov Markov je bila samo to, da so bili poceni, sicer se jim pa to na daleč vidi, ko jih primerjaš z drugimi. Od klasičnih ameriških superjunakov so mi bili še najbolj všeč fantastični štirje, pa Silver Surfer in Thor, ostali precej manj. Sicer pa od ameriških visokonakladnih najraje preberem kakšnega Conana. Eno ligo više so Watchmen, Wasteland in podobne malo bolj butične zadeve (od ameriških).

Bolj kot ameriški so mi sicer všeč francosko-belgijski. Recimo Luc Orient in Bernard Prince sta bila prva liga, pa recimo Jeremiah. Mahnjen sem bil tudi na angleške, ki so izhajali v Zvitorepcu - Jeklena pest (Steel Claw), Jeff Hawk, Jaguar (Johnny Cougar) ...

Takole pa je videti vseh osem letnikov legendarne stripovske revije. Eden precej redkih še ohranjenih (kolikor toliko;-) kompletov.



O.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Mipe ::

Ko smo že pri francoskih, Goscinijev in Underzov Asterix seka!

opeter ::

Jaz sem zelo rad bral stripe kot so Zagor, Dylan Dog, Veliki Blek, Mister No, občasno še Tex Willer.
Zanimivi so bili tudi Tarzanovi stripi (ti so bili zelo redki, neka srbska založbe jih je en čas prevajala), pa He-man in Gospodarji vesolja (Masters of the Universe).

Tudi kakšno Miki Miško sem rad prebral.

V Avstriji pa sem zelo rad kupoval stripe iz serije Geistergeschichten (strašne zgodbe o duhovih in demonih) ter Disney - Lustiges Taschenbuch.

So pa pri Avstrijcih imeli tudi raznorazne Marvele stripe v teh "žepnih" formatih (velikost okoli A5). To so bili dokaj debeli stripi, v povprečju okoli 100 strani.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Maglorfin ::

Tex Willer je zakon! :) Imam doma kompletno zbirko številk, ki so izšle pri Slobodni Dalmaciji in Ludensu, od 1994 do junija 2012 je to 111 številk in 11 t.i. maxi Texov.

Od junakov s supermočmi pa mi je najljubši Asterix - si zadnje čase bolj "pospešeno" gradim zbirko, ampak gre počasi, ker kupujem Asterixa v latinskem prevodu, ki pa ga je težje dobiti, pa še precej drag je. Ampak se splača, vrhunsko je, ko Rimljani dejansko govorijo v latinščini! :D
When you look into the abyss,
the abyss also looks into you.

Poldi112 ::

Ratman :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Martin Krpan ::

Največ sem bral kratke stripe v reviji Politikin Zabavnik.
Junaki stripov: Fantom , Rip Kirby ,Modesty Blaze,Flash Gordon , James Bond ,Gusar Črna Brada...

Najljubši pa so mi poleg Alan Forda bili stripi , ki so izhajali v zgodnjih 70. pod imenom Zvitorepčev roman. Bili so v malem formatu (približno kot Alan Ford), zadnja stran je bila rumena z Zvitorepcem v krogu.
Verjetno so bili v originalu ameriški , vsebina pa je bila po resničnih dogodkih , največkrat bitke 2. svetovne vojne.

Na žalost pa so se mi vsi izgubili:'(.

Ima kdo za prodat?

WizzardOfOZ ::

Ali ima kdo stripe Mister NO iz leta 2001? Manjkajo mi samo še številke 2, 4, 5 in 6 od izdaje Vannini

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

V resnišnem življenju se ne bi dal nobenemu superheroju ukvarjati z zaščito zemlje in podobnih stvari, in to še zastonj. Zakaj bi Superman ustavil že stotega kriminalca v tem mesecu, če lahko sedi doma in gleda The Mandalorian recimo. Plačajo ga nič, ponavadi so še nehvaležni, res nim nič od tega, samo delo za brezveze.
Quack !

Okapi ::

Najboljši je Superhik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

predi ::

LeQuack je izjavil:

Plačajo ga nič, ponavadi so še nehvaležni, res nim nič od tega, samo delo za brezveze.
Za prostovoljnega gasilca si že slišal kdaj? Kaj pa imajo oni od tega, da so to kar so?

TheBlueOne ::

LeQuack je izjavil:

V resnišnem življenju se ne bi dal nobenemu superheroju ukvarjati z zaščito zemlje in podobnih stvari, in to še zastonj. Zakaj bi Superman ustavil že stotega kriminalca v tem mesecu, če lahko sedi doma in gleda The Mandalorian recimo. Plačajo ga nič, ponavadi so še nehvaležni, res nim nič od tega, samo delo za brezveze.


Niti ti ni treba imeti domislije za kaksen odgovor, ker so ljudje z domislijo ze nasli kaksno resitev. :)

The Boys (comics) @ Wikipedia

Cruz ::

Ciniki pogosto projicirate.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

2dark ::

V realnosti bi človek s supermanovimi močmi bil prej zloben in diktator kot dober.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Captain America : Civil War (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12235346 (11375) opeter
»

Stripi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13619738 (7580) crniangeo
»

Batman v. Superman: Dawn of Justice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18547913 (20417) opeter
»

Nasvidenje, g. Muster

Oddelek: Sedem umetnosti
414590 (3026) Zmajc
»

Ant-Man

Oddelek: Sedem umetnosti
4112557 (10894) opeter

Več podobnih tem