» »

Obremenjenost procesorja

Obremenjenost procesorja

Sumo ::

Imam en problem: Takoj ko pridem v Windowse in pogledam obremenjenost procesorja je le-ta okrog 7%. Do tukaj vse lepo in prav, ko pa zacnem malce bolj agresivno premikati misko mi takrat ko jo se premikam obremenjenost pade na 0%, ko pa jo neham premikati se pa obremenjenost poveca na 50-60% in tam tudi obstane, kvecejmu ko premikam misko mi pade spet na 0% (in potem spet nazaj na 60% ko jo neham premikati). To tudi vpliva na hitrost Setija, ki potem deluje kaksnih 20% pocasneje.
Se to se komu dogaja? Mi znate pomagat?
Aja, imam logitech wheel mose ps2 in windows 98 (ne SE)
  • spremenil: Sumo ()

krucymucy ::

Tist program v W98, dela mal z zamikom se mi zdi.
A si probu v W2k?

JLP ::

Ma ta program nč ne dela z zamikom ampak ma en bug. Men je isto delal. Mi je skos kazal največji CPU usage kar ga je blo. Pol pa miš premikaš pa kaže tko k treba. Se pa da to popravt da dela prov. Sam en program k pride zravn Windowsov morš deinštalirat. Ne spomnm se lih ker ker sm Win9x uporablov že zelooo dolgo nazaj. Se mi pa zdi da je edn izmed system toolsov to povzročov.
Live long and prosper!

Sumo ::

Ja ampak meni se ta obremenjenost dejansko pozna, kot sem ze omenil mi seti dela pocasnejse, dTV (program za tv tuner) mi steka...
JLP: Je kaj moznosti da se bos spomnil ker program je treba deinstalerat?

JLP ::

Hm bl težko. Dej probej naštet kere programe maš inštalirane u Start meniju pod System Tools. Mogoče se bom pa spomnu.
Live long and prosper!

Sumo ::

OK, here we go:
- Backup
- Character map
- Clipboard viewer
- Compression agent
- Disk cleanup
- Disk defragmenter
- Drive converter
- DriveSpace
- Maintenance wizard
- Scan disk
- Scheduled tasks
- System information
- Welcome to windows
- System monitor
to je to

JLP ::

Hm kaj pa vem. Se mi pa zdi da je eden od teh:
Compression agent, Drive converter, System information al pa clo Clipboard viewer.
Sam zej res neb vedu. Drugič k inštaliraš Winse čimmn stvari inštalirej pol pa dodajej tist k nucaš. enga po enga pa boš že ugotovu ker je kriv. Nekak tko sm jest naredu.
Live long and prosper!

OZZY ::

To temo sem že jaz odpiral tri krat. Nazadnej je pod strojno opremo. Pri meni je bil kriv ram. Ne vem zakaj ampak je bilo tako. Dva različna rama sta bila kriva. zakaj nimam pojma.0:):|:'(
Go with the flow.

JLP ::

Ma ja sej. Win9x je čist zanč. Čimprej na Win2k/XP. Drgač je pa zanimiv ta KB article - Q227131
Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik zmrzne ko se naložit linux/windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
10900 (736) markkram
»

"Štekanje" pri premikanju miške + CPU poraba

Oddelek: Pomoč in nasveti
61067 (937) 5er-->
»

windows 7 - prenosnik hp 6820s gonilniki

Oddelek: Operacijski sistemi
173547 (2908) amigo_no1
»

Diagnostično orodje za WD

Oddelek: Programska oprema
144368 (4228) clovk
»

CPU usage zelo visok

Oddelek: Pomoč in nasveti
382839 (2229) Mihec1990

Več podobnih tem