» »

Monitor - podvojene črte(odsevi črt)

Monitor - podvojene črte(odsevi črt)

joze ::

Imam eno leto star monitor Hyundai q910, do sedaj mi je odlično služil, pred nekaj dnevi pa sem opazil, da so vsi robovi oken in črte ter tekst, torej vsi predmeti na sliki podvojeni oziroma nekaj milimetrov desno od črte je še ena črta oziroma njen odsev.Pojav niti ni moteč, se mi pa zdi, da se veča.Poizkusil sem svoj monitor na drugem računalniku (motnja je bila ista) in s tem izključil možnost okvare grafične kartice ter vplive iz neposredne bližine.Ugotovil sem, da se mogoče z zniževanjem osveževanja motnja malenkost zmanjša, resolucija pa na motnjo načeloma ne vpliva.
Zanima me ali lahko še kaj poizkusim preden stvar odpeljem na servis?
Hvala

Tomay ::

Probaj kak monitor tester. Priporočam nokia monitor tester. (google).

Vsi CRT monitorji imajo neka dovoljena odstopanja pri teh sencah. So te sence vedno iste barve ali so različnih barv recimo modre ali oranžne...

Če je v garanciji pelji, naj ti zamenjajo. Prej še poglej če ima monitor nastavitev convergence s to se da malo popravit.
Voodoo 4Ever

Spajky ::

Probaj malo "motat" kabl; sence pridejo ponavadi zaradi neprilagojene impedance; slabi kontakti kabla (v mon in na grafi itd.) če je vse drugo v redu ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

21-palčni CRT in težave s sliko

Oddelek: Pomoč in nasveti
111093 (1093) Pyr0Beast
»

Kateri rabljen 19" CRT

Oddelek: Kaj kupiti
201620 (1251) TommyLee
»

crt monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504049 (3429) Jan987
»

Crte na ekranu monitorja!

Oddelek: Zvok in slika
81645 (1513) Ibn Tahir
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565392 (4451) iso2000

Več podobnih tem