» »

Je crknil controller ???

Je crknil controller ???

jos69 ::

Prijatelj je meni ,ki se kao nekaj spoznam dostavil kišto ( P266,win98...) in mi rekel,
da mu ne dela(oz. ne tiska) tiskalnik.Ko sem hotel inštalirati gonilnike od tiskalnika sem
ugotovil ,da mu ne dela tudi CD pogon (ni ga v raziskovalcu).
V upravitelju naprav pa mi pod primary in secondary IDE controller svetijo rumeni klicaji,ki opozarjajo na napako.
Ker ne morem niti wins na nanov inštalirat oz.prepisati mi ni sploh nič jasno kaj naj naredim.

Malner ::

Probi bootat s CD-ROMa al pa z boot diskete pa poglej ce prepozna CD-ROM. Sej to pa njbrz ves kako narest.

jos69 ::

Ugotovil sem da je CD-rom v redu,RAM tudi.Poskusil sem še z trdim diskom,ki sem si ga sposodil in .....ne moreš verjeti winsi so se inštalirali.A to pomeni da je disk šel....bad sectorji al kaj ??
Vendar težav še ni konec.Ko sem naložil gonilnike za tiskalnik ugotovim da tiskalnik ne dela (Canon bjc 2000) ...aha crknil tudi tiskalnik ......vendar na tem istem računalniku ne dela niti moj HP...WTF!!!
Poskusim še na mojem računalu.HP (moj) -dela,Canon samo prazne liste ven meče.
Kaj je sploh narobe?
Najraje bi so sra..e zabrisal nekam.

bmandelj ::

a je lpt port v biosu vklopljen??
ce je na avto ga nastimaj na 378 ecp (bidirectional)

ce to ne dela pol je crknu port
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

jos69 ::

Ja,res je .... v biosu je bil LPT port disablan samo tiskalnik vseeno ne dela.
Ko dam da mi natisne kakšno stran se obnaša kot da bi tiskal vendar na koncu vseeno pade prazen list ven ?

astras ::

da ti ni kje kartusa sla...
drugace pa vrzi tisti disk iz stare masine v tvojo masino in ga tam formatiraj pod fat. potem pa ga daj nazaj tja in probaj zbootat (al z disketo al pa ce mas bootable cd winsow 98)
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prigode računalniških serviserjev/administratorjev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37445263 (10947) cortez
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
221998 (1679) Duhec
»

Vrata tiskalnika v okvari?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152519 (2374) Duhec
»

Težave s tiskalnikom:(

Oddelek: Strojna oprema
151695 (1487) |ke
»

Problem zunanjega CD-roma... POMOČ!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71092 (997) Ribicija

Več podobnih tem