» »

Čipek(uporček) odpadu iz gf4200

Čipek(uporček) odpadu iz gf4200

Tazy ::

Okej imam ta problem, da mi je odpadu en uporček(tisti, ki se nahajajo okoli rama na grafični). Torej simptomi so sledeči, ko zaženem rač. in se vpali zaslon so nekakšni artefakti(horizontalne črte). Lahko mi rečete ah, uzemi uporček in ga prilotaj nazaj - samo jaz nisem nek elektroničar, ki bi znal lotat. Zato VAS sprašujem kje bi lahko našel koga, ki bi mi pač to reč prilotal(sem iz NG oz. BRD in študiram v LJ).
Bom kasneje fotografiral poškodbo in prilimal link.

Pudding ::

Daj sem! :D:D:D

Tazy ::

V naprej se opravicujem za kvaliteto posnetkov

- Defekten cip:


- Dober primerek:


- Odebeljen cip ( nekaj kar sem opazil ko sem slikal)


- Slika celotne zadnje strani z označenimi defekti


- Črte v Winsih


- Črte z zagonom


LP

In upam da mi bo kdo pomagal

Pudding ::

Lepo, lepo. Verjetno nisi opazil mojega prvega posta. Prinesi k meni, da ti nazaj prilotam.

Brane2 ::


Odebeljen cip ( nekaj kar sem opazil ko sem slikal)



Hehe. Stvar je odpizdilo tako, da je najbrž kar vriskala in vse okrog nje je ožgano, vse kar si pa ti opazil, je da je "čudo odebeljena".

Ti bi mogu bit jedrski inšpektor. V Černobilu bi najbrž na četrtem bloku opazil dolgo razpoko v stenah, čudno odebeljenost in drugo barvo fasade...
In svetleče artefakte v gozdu ponoči...

:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

T0RN4D0 ::

LOL, tista odebeljenost je najbrž že tovarnišak... krš roba pač (kaj maš to asusovo?) :)


Daj pudingu pa bo prilotal upor, pa mogoče če mu bo s kleščam al pa kladvom mal tisto odebeljenost sklepal, da ne ob kazila izgleda kartice... >:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tazy ::

Jah kartico sm dobil iz druge roke za 15k sit. Kartica je znamke xfx, ki je pod okriljem neke pine tech.

Ok, kje pa je Pudding-a dobim?:8)

Pudding ::

Probaj zasebna sporocila. Men se ne da SMSov pisat.

Tip me zbudi z SMSom sred noci (0930), jest pa nov telefon, pa ne znam glasnosti nastavt :s

Brane pomoje tista odebeljena stvar se dela... sam ena linija manka od spomina, zato crte. Ce ne bo slo drgac, bova pa se tisto stvar zamenala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

Alec999 ::

jst mam tud eno grafo s takim problemom manjka mi izti del (a je to SMD uporcek) pr men se sele v Windowsih pojavjo te crte.
jst tazga "uporcka" nism dubu v nobeni trgovini.
"Pudding" kako bi ti popravu ta problem? se lahko da gor ksnga k ni cist izti?

Lp,
Alec999

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

Dr_M ::

C je oznaka za kondenzator...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kajzer ::

Meni se zdi da je krivec vsega tega tisti "odebeljeni" tranzistor (se mi zdi da je), saj je crknu in dal velko napetost skoz, zato je odpihnalo tisti kondenzator (ali SMD upor, verjetno je kondenzator saj ima oznako C). Tko da nujno najprej menjaj tranzistor (??MOS-FET??) potem pa dalje!

Tazy ::

We will se it tomorrow8-)

Jah, možno da se je tisti 'debeli' poškodoval, ko mi je iz rama odletela bakrena pahljača in naredila stik na grafi. Vendar je takrat grafa bila ok, samo agp režo mi je zgleda skurlo(predvidevam, ker pač ni delovala, proc in grafa pa sta delovali).

Pudding ::

@Alec999: Kot vedno jih imajo v HTE na Roski v Ljubljani. Jaz jih jemlem s pokvarjenih plat, ki jih nikoli ne zmanjka.

Brane2 ::


Jaz jih jemlem s pokvarjenih plat, ki jih nikoli ne zmanjka.


Res ? Kdo bi si mislu. Ob toliko plavoledih tipih ?
Mislim, da ne bi bilo neumno talat plave LEDice zastonj okrog, nekako v smislu setve, za katero valjda pride žetev-PREJ ali slej.... >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spektralni analizator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1217761 (6110) gumby
»

lcd ekranček in software

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332417 (1774) StricGeza
»

Leadtek Winfast Gf 4 Ti4200 128Mb volt mod

Oddelek: Navijanje
271733 (1308) _Dejan_
»

Nesreča!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382210 (1064) frenk
»

Overclockan BIOS za Radeon 9100 128 Mb DDR.....

Oddelek: Navijanje
272457 (2016) TribesMan

Več podobnih tem