» »

DMA...On/Off kako??

DMA...On/Off kako??

PhotoBlaz ::

KaDVD pekac imam na DMA off,.....kako ga nastelam na DMA on?

Thnx!

Microsoft ::

[Win]
Gres v Run... in napises devmgmt.msc. Potem gres IDE ATA/ATAPI controllesr > Primary (Secondary) IDE Channel > desni klik in izberes Properties > izberses zavihek Advanced Settings > Transfer Mode: > izberse DMA if available.

Gre?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

PhotoBlaz ::

Ja sem naredil tako, je bil na PIO modu, zdej moram samo se ponovno zagnati, da vidim ce bo presaltal.
Sam me zanima zakaj je dal na PIO mode...a to dajo vinsi kr po defaultu na PIO al dajo na PIO, ce ne zaznajo 80 zicnega kabla,..al kako?

Thnx

PhotoBlaz ::

ob ponovnem zagonu j se vedno v PIO modu...zgleda da ni available DMA mode....kako ga pa naredim available? Ksn trik? (kabel imam pa tist okrogel iz mlacoma pa na Secondary IDE je prkloplen)
Hvala za pomoc!

delfinus ::

Kako dolg je ta okrogli kabel?

PhotoBlaz ::

ni pretirano dolg...kaj pa vem kere opcije so,..pomojem sem najkrajsega vzel...35 do 45 cm pomojem. Sam pomojem ni to fora....nekje v drugem grmu tici zajec pomojem....

Microsoft ::

Mogle bi jet se v BIOS. Men se je isto naredilo, kot tebi, potem sem pa v BIOSu postimal, pa je delalo. Kje v BIOSu je treba to nastavit, pa tezko recem. ;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

PhotoBlaz ::

najdu resiev!

Sm kar zbrisal Secondary IDE chanel, potem pa dal, da mi spet poisce za nove naprave,..pa mi ga je zaznal in avtomatsko sm dobil na DVD-romu UDMA2
Super!

Zdej grem pa testirat ce kej hirej pece ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pčasno delovanje XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
71298 (1176) amigo_no1
»

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141415 (1158) smile-
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281703 (1456) fictionel
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81554 (1397) q:-p
»

DMA/UDMA/PIO

Oddelek: Strojna oprema
81507 (1298) alien-w

Več podobnih tem