» »

Glasnost - tresljaji

Glasnost - tresljaji

Podrepnik ::

Veliko je bilo napisanega o glasnosti posameznih CPU ventilatorjev. Mene , pa zanima kaj mislite o tresljajih, ki jih nekateri CPU ventilatorji povzročajo? Ali lahko vplivajo na pravilno delovanje drugih komponent (disk, CD rom, ..)? Preveril sem na večih PC-jih, da tresenje, ki se občuti na ohišju povzročajo ravno CPU ventilatorji (G Orbi...) prej kot tisti v napajalniku ali ohišju.

element ::

Ne. :D Če vent mal podmažeš ne trese spljoh. :D

SkIDiver ::

Pelcijan ne bo držalo. Jz mam doma en 50 mm vent in je podmazan ampak vibrera huj kuk kak GSM z vibra.:D

element ::

Pač nimaš sreče. Jest mam notr 2 120x120 venta, pa se čist nč ne trese. Pa tud če se mal ni nč narobe. Sf*kat ne moreš nič razen diska, ampak morejo bit že kr mal močnejši tresljaji, da se noter bralno pisalna glava podrgne ob disk in ustvar bad sectorje. :D

HEKO ::

Eh.......ZARADI takih malih tresljajev se ti že nebo nič sfukalo......tud disk ne (nikl nebo glava pošobala po plati zarad venta :))

LOL.....če kišto premikaš vklopleno že mogoče....zaadi nekega GOrba pa že ne...BTW...kak naj tresljaji (ki se izničijo na 1 kvadratnem decimetru..) prigejo do ddiska iz proca?
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

OZZY ::

Jest sem za vsak slučaj dal med 120 vent malo penaste gume, da se slučajno ne bi kaj slišalo ,saj je na 12v kar glasen in moča in so treslaji možni. Samo to sem naredu zaradi glasnosti, da se ga ne bi bolj slišal. Drugač pa treslaji ventov ne vplivajo na delovanje. kako pnevmatsko kladivo na ohišju pa.:D
Go with the flow.

msmiha ::

Treslaji ventialtorjev ne vplivajo na nič problem je edino glasnost;(
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

element ::

Sej sm reku, da rabš že zlo močne tresljaje, da disk zj*beš. Pr men ne ropota, se ne trese, nč! :D

TESKAn ::

Tresejo se le in samo zato, k niso perfektno uravnoteženi - težišče ni v centru, kjer bi moglo bit, ma mal vn in to povzroča tresljaje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

SkIDiver ::

Pol pa optiko nardit pa mal svinca gor zalimat da bo v ravnotežju. Tko k pr avtu:D

element ::

Dons sm prjatlu gor COrba monteru, ma 6300 obratov, pa se cela kišta trese 8-O! Sej ne da bi kej škodval, sam vseen. :O

Bungee- ::

Tresljaji ziher niso najboljsi. Ker ce se ti trese ravno procesor, pa podnozje itd, potem ti s casom lahko se kaksen stik odpove, seveda ce so tresljaji prehudi. Sicer ce se pa prov spomnem tudi nakit pa se ene zadeve pucajo z ultrazvokom (tresljaji?) tko, da malcek pa je ze za pazit. Aja se cist tko BTW tresljaji = ropot ;(
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

SkIDiver ::

Kašni venti vam pa povzročajo tresljaje. Mam jz enka 120mm 2W pa nč ne trese mam pa enga malga picajzla(50mm) pa trese k (sej sm že zgor napisu kako). Po mojih ugotovitvah večinoma tresejo manjši venti.

Binji ::

ma ne bo se ti nc sfukalo. Sm pa dal jst 3 vente not tako, da sm dal po eno lastiko v vsak vogal, gor pa se kaveljcek. Ne trese skorej nc, edin vsake tulku pride mal v resonanco z ohisjem pa mam home made masazo za noge:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Podrepnik ::

Ja kar zanimiva mnenja. No meni se zdi, da vibracije niso ravno dobrodelne. Sam sem med zgornji rob hladilnika (G orb) in stranico napajalnika vtaknil zgoraj in spodej kos srednjetrde gume (na stranico napajalnika sem jo prilepil z dvostranskim lep. trakom, mama plošča je v ohišju nameščena pokončno). Pritisk na rebra je minimalen. Vibracije na ohišju in na samem hladilniku ne čutim več, je pa tudi dosti tišji.

element ::

Dokler se men kišta ne trese je dobr! >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617202 (5611) solatko
»

DIY disk suspension

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242021 (1394) kuglvinkl
»

Blažilci za disk

Oddelek: Kaj kupiti
81176 (866) FeniksX
»

Doma prirejeno ohišje za učinkovitejše zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302422 (1757) Racko
»

Ventilator v ohisju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7935 (733) Zoidberg

Več podobnih tem