» »

Disk problem

Disk problem

sector ::

Imam dva diska v sistemu. Problem je pa v tem, da mi ne na prvem ne na drugem noče prebrat vseh particij. To se je zgodilo kar naenkrat med enim in drugim zagonom pc-ja. Operacijski sist. Je bil xp, z ntfs na diskih.
Pojavljalo se je celo to, da kdaj pa kdaj ni bilo niti diska zaznanega v biosu, po resetu pa je bil.
Po sesutju sistema in nebranju določenih particij, mi niti xpjev ni telo več naložit.

Instal xp-jev sem naredil nato na tretji disk. Kljub novi instalaciji še vedno ostajajo napake na prvih dveh diskih (chkdsk se nekaj matra pri zagonu xpjev vendar brez efekta - zazna ime particije, da je particija ntfs, da so napake na boot record ma jih ne zna popravit).
Tudi z drugimi programi sm poskusil, vendar brez uspeha (npr. Partition magic zazna particije, izpise podatke particije, kapaciteto... Vendar pa ne zmore prebrati podatkov, fix-it jih niti zazna ne. ).
Aja, eno particijo, ki je ni bralo sem sformatiral in sedaj dela normalno.

Ali ima kdo kakšno idejo, kako bi lahko prisel do podatkov na teh particijah.

Hvala za odgovore.
  • polepsal: perci ()

SodVina ::

Meni se je enkrat zgodilo, da mi je racunalnik zmrznil med delovanjem Partition Magic-a, posledica je bila ena particija, ki je nikakor nisem mogel prebrati, windows-i je sploh niso videli, partition magic, pa je ni mogel brati (zanj je bila particija nabito polna podatkov, ceprav je bilo realno se nekaj 10 procentov prostora). Podatke pa mi je uspelo potem resiti v linux-u. Zagnal sem sistem iz knoppix cd-ja, kjer pa je particijo videl cisto normalno, sploh ni opazil, da bi bilo kaj narobe. Potem sem skopiral vse na drugi disk, tega formatiral, potem pa skopiral vse nazaj. Podatki so, kot so bili prej.

Napisal si tudi, da ti vcasih diske zazna, vcasih pa ne. A je mozno, da nimas prav nastavljenih jumper-jev?

sector ::

Diske zaznava normalno, sedaj ko sem formatiral nekdanjo sistemsko particijo. Tudi ostale particije bere in vidi, le da ene ne more odpreti oz. prikaze kot da ni podatkov na njej (ni imena, ni podatkov...) ter tezi da ni pripravljena (zahteva formatiranje).
Najbolj cudno pa je to, da jo pred zagonom xp-jev disk checker pregleda in ugotovi na zacetku njeno pravo ime, velikost, ter da je NTFS particija. Imenikov jih pa ne bere noben program s katerim sem do sedaj poizkusal.

Ta varianta preko linuxa pa zna biti zanimiva. Bom poizkusil tudi to.

Ce ima kdo kaksno idejo ali pa ime kaksnega programa, prosim na dan z pisanjem :) !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpad elektrike & Disk Boot Failure (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505188 (4600) Damjan Jagar
»

BOOT na disku je šol..

Oddelek: Pomoč in nasveti
291412 (1037) boula
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
627817 (6901) buneech
»

problem particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
181911 (1777) Izi
»

Particija izginila -- pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
191459 (1217) misso

Več podobnih tem