» »

Internetno bančništvo

Internetno bančništvo

1
2
»

ZLOky ::

Imel Kljik NLB, v glavnem zaradi Sigme odšel k SKB in imam SKBnet. Zelo zadovoljen, dela vedno in povsod, tako v SLO kot tudi v Izraelu in to tudi z mobilnimi telefoni (preverjeno z NOKIO N73), :D. Na samo banko grem pa približno 2-krat na leto. Zelo všeč mi je tudi plačevanje v tujino, pa še ista cena storitve kot v notranjem prometu (0,27€).
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

porto8 ::

eno vprasanje... imam inet pri banki koper.. bi rad nakazal kolegu na kartico Visa k ma racun pri a banki.. kot interni nalog ne morem nakazati ker ne morem prvih 4 stevilk spremenit.. banka koper ima 1010 on pa nekaj drugaga.. sem probal preko posebne poloznice samo nimam reference in ne gre..

se sploh da? ali je najboljse da grem ju3 na banko?

Boone ::

Referenca je samo zato, da prejemnik ve kdo je nakazal in zakaj.
Ce nakazujes kolegu, se jo lahko izmislis.

"Interni" prenos je v tem primeru mišljen kot prenosi med računi iste banke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boone ()

Good Guy ::

porto8 je izjavil:

eno vprasanje... imam inet pri banki koper.. bi rad nakazal kolegu na kartico Visa k ma racun pri a banki.. kot interni nalog ne morem nakazati ker ne morem prvih 4 stevilk spremenit.. banka koper ima 1010 on pa nekaj drugaga.. sem probal preko posebne poloznice samo nimam reference in ne gre..

se sploh da? ali je najboljse da grem ju3 na banko?


posebna položnica, referenca pa je neko poljubno število

jst dam 00 1234

porto8 ::

žal mi sporoci tole napako Napačna referenca: kontrolna številka reference je napačna

Boone ::

Prvi dve daj 00.

porto8 ::

sem takole napisal 001234 pa ne gre.. sem probal tudi samo 00
ko dam samo 00 javi Napačna referenca: napačna vsebina prvega dela reference

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: porto8 ()

Boone ::

Uporabi prenosni nalog, uporabi 00 (pomeni, da referenčna številka ne uporablja kontrole) in referenco napiši k prejemniku. Sam uporabljam ta način, nikoli mi ne teži zaradi kontrolne številke.
Pa 00 napiši v prvo polje, ker tam sta dve polji za referenco, pri posebni položnici je samo eno, če se ne motim.

porto8 ::

hmm prenosnega naloga jst tu nimam v opcijah... samo interni naloga kar ne priide v postev.. lahko poizkusim z univerzalni placilni nalog?

Boone ::

Načeloma je to ista zadeva, prej so bili različni nalogi za domača plačila in plačila v tujino, sedaj bo pa samo univerzalni placilni nalog.
Izgleda isto :D

porto8 ::

zgleda da preko placilnega naloga gre.. bo vseeno uspesno bilo nakazano na drug racun? se opravicujem ampak nism nikoli na druge racune nakazoval preko teh poloznic sem vedno samo nakazilo..

Boone ::

Seveda, zakaj ne? Sej to je samo obrazec, ki pove koliko, kam... Plačano bo pa ko banka sprocesira. Verjetno jutri, ob 6ih zjutraj :)

porto8 ::

evo sem resil... hvala lepa!!!

McRed ::

Imam problem:

Naložil sem win7 in XX-Identifier več ne more uporabljati driverjev. Ali kdo ve, ali obstajajo gonilniki zanj za W7? Ali pa obstaja kakšna druga rešitev, razen nakupa novega čitalca?

Hvala vnaprej!

cortez ::

Sej lahko zaženeš program v XP kompatibilnem načinu.

McRed ::

Cortez - hvala za namig.

Kako naj to naredim? Ali mi bo takrat prepoznal gonilnike za čitalec?

amigo_no1 ::

Desni klik dela čudeže.

ziua ::

jaz imam eno vprasanje .. preko banka-neta zelim fizicni osebi nakazati denar .. ko vnesem vse podatke v placilni nalog/ali katero drugo varianto .. mi vrze nakazilo med zahteve za potrditev. Potem tam zahtevajo pin in enkratno geslo. Ko to izpolnim, mi napise neuspešna avtentikacija. kaj za vraga je narobe? :)

Furbo ::

ziua je izjavil:

jaz imam eno vprasanje .. preko banka-neta zelim fizicni osebi nakazati denar .. ko vnesem vse podatke v placilni nalog/ali katero drugo varianto .. mi vrze nakazilo med zahteve za potrditev. Potem tam zahtevajo pin in enkratno geslo. Ko to izpolnim, mi napise neuspešna avtentikacija. kaj za vraga je narobe? :)


PIN dvomim da zahtevajo (prek neta), geslo pa morda generiraš z napačno kartico. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ziua ::

piše PIN in enkratno geslo, potem je prazen kvadratek in mores to not vpisat. zraven je narisan ta "kljucek", ko sem ga dobila in na njem se ti vsakih nekaj sekund spremeni stevilka (to je kao enkratno geslo), pin pa sem tudi samo en dobila zraven vsega ..
sej ce vpises kr nekih nakljucnih 10 stevilk, ti napise: napačna identiteta uporabnika, ce pa vpises ta pin in geslo, pa neuspesna avtentikacija.

res fantasticno :D

fosil ::

Tist pin za bankanet ni isti koker pin za maestro kartico.
Torej si dobila poseben pin za bankanet.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

BigWhale ::

torej, najprej je treba povedati, da uporabljas NKBM, da se bo vedelo o cem govoris.

Vpisti moras PIN, ki si ga dobila zraven 'kljucka', ki generira enkratna gesla. Oziroma, lahko, da so stvari poslali v dveh razlicnih paketih. V vsakem primeru, PIN, ki ga dobis tukaj zraven ni PIN, ki je ga uporabljas na bankomatu.

Je pa res, da vcasih stvar ni popolnoma sinhronizirana in je potrebno poklicati na tehnicno podporo, kjer to potem uredijo.

Tilen ::

Da se tudi nastaviti, da se autoriziraš z geslom iz ključka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ziua ::

To je poseben PIN, ki sem ga dobila zraven tega kljucka ja in ni enak kot tisti za bankomat.

Kako pa se da to nastavit, da se autoriziras z geslom iz kljucka?

Tilen ::

V Bankanet nastavitvah.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697123888 (30897) WizzardOfOZ
»

NLB mora povrniti škodo zaradi phishinga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12848730 (41801) tony1
»

e-bančništvo: PIN "kalkulator" v. kvalificirano digitalno potrdilo

Oddelek: Informacijska varnost
417929 (6983) krneki0001
»

Elektronsko bančno poslovanje

Oddelek: Loža
346576 (4442) Primoz78
»

Klik.nlb shekan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8813169 (9843) Cokolesnik

Več podobnih tem