» »

Nov računalnik- izklapljanje ob obremenitvi

Nov računalnik- izklapljanje ob obremenitvi

joze ::

Svakinja je kupila nov računalnik(v bistvu ji ga je kupila moja tašča) in ker se na te stvari nekoliko spoznam, sem bil naprošen, da svetujem pri nakupu.Izbral sem JAE buterfly fenix za 102 tisoč- Athlon 2500+barton, na katerem je hladilnik, ki je v box verziji tega procesorja.
Že med instalacijo winsov se je comp samodejno ugasnil in bil precej vroč (ohišje).Potem sem ohišje odprl in instalacija je stekla.Danes pa med igranjem igre spet nenaden mrk.V biosu sem preveril temperaturo po dveh minutah od mrka in ta je bila 66 stopinj, v ohišju pa 38.
Rad bi vedel, ali imam prav, ko se mi zdi, da se ugaša zaradi visoke temperature in kako rešiti problem čim bolj enostavno.Ohišje pa nima nobenih rež skozi katere bi prihajal svež zrak razen prostorčka za ventilator na zadnji strani ohišja.

smilyxx ::

Mogoče imaš v BIOSu nastavljeno shutdown temperaturo.

Lp
Save water.
drink beer.

Dr_M ::

ma nes nazaj, pa rec da se pregreva.
drugac pa lohk ksn ventilator namontiras na ohisja, da bo ksn prepih cez. spredi fan za not, zadi fan za vn :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Groovy ::

DA, prav imaš! :)
I am the captain of my soul

joze ::

Zdaj sem ji noter nabil en ventilator na edino prosto mesto in ga obrnil, da piha ven, obenem sem snel vse pokrove na PCI režah in s tem zmanjšal temperaturo na 50-52 stopinj.Upam, da bo to dovolj.ALi je možno, da se procesor skuri zaradi prevelike temperature in kdaj je čas za alarm?

Keyser Soze ::

Zdaj je čas za alarm! Ker bo lahko procesor začel umirati počasi in v mukah.
Lahko da je napačno obrnjen hladilnik ali pa preprosto malomarno pritrjen hladilnik. Nesi nazaj, pa naj naredijo kot se spodobi.

P.S.: Mojemu prijatelju, ki je nadobudno namontiral hladilnik, da je bil bolj nad procesorjem kot na procesorju, je le ta potem v kakšnem mesedu dni "poginil". Škoda nadaljnih težav.

P.P.S.: Včasih kište od računala nisi smel odpreti, če si hotel obdržati garancijo. A danes ni več tiste "warranty woid" nalepke zadaj na ohišju??
OM, F, G!

joze ::

Ne nalepke ni in ko sem dokupil dodaten ram mi je prodajalec rekel, naj si ga kar sam montiram.

Phoebus ::

pokrovčki oz slotov.....glej, zrtak mora pridet spredaj (spodaj) noter in it zadaj (zgoraj) ven; to je optimalna pot, da hladi cel sistem in da se odvaja ven topel zrak (=da nimaš nekih groznih mrtvih kotov).


S tem ko si odprl zadaj reže res, pride noter več zraka, ampak ne gre skozi celo mašino, ampak po najbližji poti ven- direkt gor proti PSU, kar ne pripomoge k hlajenju CPUja.

Priporočam ti spredaj namestit 1 vent, če ima ohišje le kakšno luknco spredaj da ima kaj vlečt.

kuglvinkl ::

Še enkrat namesti HSF. In namaži s spodobno pasto.
Your focus determines your reallity

joze ::

Žal je ohišje skoraj hermetično zaprto in ker ni moje sem precej omejen z ukrepi.Kakšno temperaturo pa pravzaprav moram doseči?
Zdi se mi, da bo malo pod 50 stopinj za tak računalnik, ki se ga ne bo preobremenjevala dovolj.
Hvala za pomoč

Groovy ::

ja, bo OK, čeprav bi bila lahko še kaka stopinja manj.
I am the captain of my soul

ghostkop ::

Najprej nared dober pretok zraka v ohišju, ker 38°C je res preveč. Ko boš to temperaturo spustil, bo tudi temp. CPUja padla, možno pa je tudi da je hladilnik slabo namontiran.

TylerDurden ::

Zakaj za božjo voljo je treba šraufat sestavljene računalnike, zakaj ga ne odnesete nazaj v trgovino, potem bodo pa spet trgovci zlobni, ko bo nalepka na boku strgana.

Nesi nazaj v trgovino in boš 100% dobil drug računalnik, kaj kompliciraš.
Let\'s make some soap ...

joze ::

Najbrž nisi dobro prebral celega posta.Računalnik nima nalepke in prodajalec mi je svetoval, da naj si rame vgradim kar sam in če lahko vgradim rame zakaj ne bi še ventilatorja, ki sem ga slučajno imel.Vse kar pa so vgradili oni sem pustil popolnoma pri miru.
Temperatura v ohišju je trenutno okrog 30 stopinj in težava je kot kaže rešena

Keyser Soze ::

Samo poletje še ni pokazalo svojih zob.>:D
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617381 (5790) solatko
»

Menjava ventilatorjev na ohišju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313773 (3377) Architect
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11422329 (20772) Xserces
»

Rad bi utišal računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
483638 (2662) jcb
»

(pre)vroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342144 (1497) joza20

Več podobnih tem