» »

Triple boot!!!

Triple boot!!!

Modri dirkač ::

Question?:D 30 GB Disk mislim razparticionirat na 3 dele: 5GB za Win 98SE ali ME (ne vem še)FAT32-igre, 5GB za Win 2000 Prof.-resno delo-kaj je boljše Fat32 ali NTFS??, pa 10GB za SUSE LINUX 7.1 Prof.-veselje,(ostalo za datoteke).Bi mi kdo prosim povedal vrstni red inštalcije in ali je to vse v redu!AJA. Ali linuxi podpirajo vso novo strojno opremo kot npr GF3 in podobno?Sn si kupu čist nov računalnik in to s svojim kešom-trdo delo-in ne kot nekateri na tem forumu s fotrovim kešom (beri PELCIJAN)!;((>:D
Everybody lies!

sinko999 ::

Najprej win 98 , pol linux , na koncu pa win 2k .
Recimo da bi tak instaliral . Za w2k pa priporočam NTFS sistem večja varnost podatkov ...

LP
Ni? ni ve?no !

trot ::

Če si se odločil tako razpaticionirati disk, prav. Vrstni red instalacij: Win9x/Me, W2k, Linux.
Lilo (LInux LOader) ti bo verjetno znal zbootati vse sisteme.
Kako boš razdelil linux del - to boš še malo experimentiral, če si bolj začetnik v linuxu. Svetujem ti, da namesto ext2 tipa particij izbereš ReiserFS. Zdaj je to totalno in.
Reče se linux, GNU linux (mogoče tudi z veliko, to ne bi bil čist zihr), tu ni množine kot pri winsih.
Kar pa se tiče podpore novi opremi, pa linux ni ravno najboljši. Pazi, da ne nabavljaš kake bolj leve opreme, dobro je met bolj znane proizvajalce. Podpora za GF3? Poglej na nVidiino domačo stran, sam mal dvomim. Grafični vmesnik (GUI) ti pa še vedno lahko dela preko SVGA X-serverja.
Upam, da sem ti kaj pomagal, pa da nisem kaj zaj...

trot ::

sinko1020: Če bi ti videl kak lepo zgleda lilo pri suse 7.1 v grafičnem načinu, pol bi dal w2k prej gor kot linux...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako varno odstraniti LINUX ?

Oddelek: Operacijski sistemi
121790 (1582) footprint
»

mount ntfs ?? (win2k particija v linuxu)

Oddelek: Operacijski sistemi
201485 (1193) tico
»

linux, WIN XP ali 2000, WIN98

Oddelek: Operacijski sistemi
131274 (1046) Gh0st
»

Linux RH7.1 newbie help!

Oddelek: Programska oprema
391662 (1363) lordgreg
»

optimalno razparticioniranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
121263 (1096) Han

Več podobnih tem