» »

Adobe Pagemaker in šumniki

Adobe Pagemaker in šumniki

tilko ::

Živjo!
Ukvarjam se z eno publikacijo in mam resen problem. Me ze malo preganja cas in v tiskarni so narocili naj naredim PSje. No, to sem naredil, vendar mi jih ne naredi pravilno - ghostscript vrne napako, narejen PDF pa vse žje zamenja s pikami. Uporabljam Pagemaker 7.0 in windows xp.

lp, tilko

Poldi112 ::

Uporabi type 1 fonte namesto true type.

tilko ::

Imam tudi kar lepo zalogo type 1 fontov, vendar mi ne podpirajo čjev. A se ta do kej spremenit?

lopov ::

Ce ti font ne "podpira" sumnikov pomeni, da jih nima (razen š in ž) in ti kot tak za daljse tekste ne pomaga.

- Kako si naredil PS? Kateri PPD si uporabil? Jaz imam slabe izkusnje s HP in za izdelavo PS uporabljam "Scitex Dolev 800PS L2" --> podprti dovolj veliki formati in barve.

- Kateri distiler imas? CE verzija dela OK ... al si delal PDF iz ghostcsripta?

tilko ::

e ti font ne "podpira" sumnikov pomeni, da jih nima (razen š in ž) in ti kot tak za daljse tekste ne pomaga.

- Kako si naredil PS? Kateri PPD si uporabil? Jaz imam slabe izkusnje s HP in za izdelavo PS uporabljam "Scitex Dolev 800PS L2" --> podprti dovolj veliki formati in barve.

- Kateri distiler imas? CE verzija dela OK ... al si delal PDF iz ghostcsripta?

PS sem naredil z Generic Postscript driverjem, tega pa sem dobil na strani od Adobea. Poskusil sem se z razlicnimi linotronici - 200, 230, 330, 530, 930 - rezultat je isti.

Problem je v tem ker so žji ze v psju zamenjani s pikicami. Problem je s fontom Verdana CE - pri drugih pisavah pa sumniki sploh ne delajo.

lopov ::

Pusti Linotronik ... V XP instaliraj PS tiskalnik, ki tiska v datoteko. Nato poisci njegov PPD in ga uporabi. Linotroniki majo neke buge, vsaj tko so meni rekli in njihovega PPD ne uporabljam vec. Scitex je zame univerzalen in se nisem imel problema, pa ce sem delal A5 al pa jumbota.

Zal bos imel s fonti, kateri pridejo poleg Windows probleme - ne z vsemi, vem da je Times ze tak.

Lahko ti posljem malce predelano Verdano pa poskusis.

lopov ::

Aja ... Tisti fonti, ki so "cist brez sumnikov" -- v PM jih vidis?
Ce ja potem se bos moral poigrati z nastavitvami.

Res poskusi kaksen bolj "namenski" PPD in ne ravno genericnega, ce najdes vkluci opcijo "embedd all fonts" in podobno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posebni fonti v Ubuntu Hardy

Oddelek: Operacijski sistemi
111589 (1383) poweroff
»

Lep font, ki podpira čšž

Oddelek: Programska oprema
1514932 (14567) opeter
»

computer modern fonti

Oddelek: Operacijski sistemi
101845 (1642) CaqKa
»

Predelava v PDF

Oddelek: Programska oprema
101456 (1273) mnlkpo
»

Ali je kaka omejitev velikosti pri printfilejih

Oddelek: Pomoč in nasveti
14977 (814) CaqKa

Več podobnih tem