» »

computer modern fonti

computer modern fonti

CaqKa ::

a ti fonti so zastonj?

vem da so kao za latex zastonj, samo mene zanima da si jih na windows dodam.

lp

Mr.G. ::

Keri?

CaqKa ::

computer modern.

#000000 ::

Nikol slišal za tele fonte, a maš kak link kako zgleda zadeva. LP

harvey ::

The PostScript Type 1 implementation of the Computer Modern and AMSFonts produced by and previously distributed by Blue Sky Research and Y&Y, Inc., are now freely available for general use.


Dobiš jih tule:
http://www.ams.org/tex/type1-fonts.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

rockstar1707 ::

Na spodnji povezavi dobis TTF fonte, ki so zelo podobni => prakticno enaki kot CMR fonti v LaTeXu. Mislim pa da ne vsebujejo sumnikov, pa najbrz tudi kaksnih drugih posebnih znakov ne.

So pa recimo zelo uporabni, ce denimo v CorelDRAW-ju rises risbe in bi rad dodal oznake v tem fontu. Ceprav je se vedno dosti boljsa varianta uporaba paketa PSFRAG v LaTeXu.

http://www.fs.uni-lj.si/ladisk/download...

Jaz sem ČŠŽ dodal sam, za lastno uporabo. Ne bi pa rekel, da lahko te fonte "mirne duse" uporabis v Wordu, da bi spisal besedilo, ki bi izgledalo, kot da je iz LaTeXa. Za kaj takega so po mojem mnenju bolj uporabni denimo Garamond ali mogoce Book Antiqua ali Bodoni (malo poizkusi), ki so vsaj malo podobni CMR pisavi.


Ce zelis, ti jih lahko posljem, ampak mi pisi na OS.

CaqKa ::

kak zgledajo fonti?
http://www.tug.org/yandy/options.htm

maš pdfe s sempli

samo manjka tisti ki je meni všeč...
oni ko zgleda kot novi Calibri.
samo da mi pri calibri ni všeč ko imajo številke take čudne zamike.. ko je recimo pri 9 krogec še v isti vrstici, zavoj pa gre navzdol podobno kot pri j

k4harvey. te lahko uporabim v miktexu, kjer pa so itak že integrirani... sprašuejm po opentype ali pa true type fontih..
(s šumniki seveda)

rockstar hvala za trud, samo kot zgleda bom ostal pri calibri in pač požrl tiste nevmesne fonte za številke...

bom pa z veseljem preveril tale bodoni font za katerega še nisem slišal.. sicer uporabljam zelo dosti bookman old style pa tudi garamonda. book antiqua, pa tudi morem preverit.

za lastna poročila in članke na faksu iščem en font ki bo dovolj tehničen (trenutno se nam vsiljuje arial) in hkrati lepo berljiv (kot je recimo bookman)

ne nebi rad da dokumenti zgledajo spisani kot v latexu, samo dovolj dobro berljivost in estetiko svojih dokumentov bi rad dosegel :)

harvey ::

Type 1 fonte (PS fonts) lahko inštaliraš že od NT 4.0 na vse bolj resne OS brez kakega dodatnega TypeManagerja in seveda uprabljaš v vseh programih.

Seveda pa tile nimajo vejevja. Če so ti tako pri srcu, pa žrtvuj nekaj malega časa in jih naredi z vejevjem ter spremeni v sebi zelo ljubo obliko TTF ali opentype.

CaqKa ::

rockstar fino, samo sem pogledal tele šumnike ki si jih dodal, kaj to si pri vseh fontih dal enake šumnike?

ker font cmssbx10 zgleda obupen s temi šumniki.

kot pravim bom zgleda ostal na calibri.

btw.. kje si dobil tele bodoni fonte, teh namreč nimam.

rockstar1707 ::

Hmm,

ce si fonte nalozil iz zgoraj omenjene strani (FS-UNI-LJ), potem moram povedati, da tega nisem delal jaz. Jaz sem tam dobil prvi verzijo tec CMR fontov, ampak v tisti verziji tam se ni bilo sumnikov, tako da sem jih jaz dodal sam. Mozno pa, da so jih kasneje dodali tudi v tisto ZIP datoteko, ampak o tem pa jaz ne vem prav veliko... Tako tudi ne vem na kaksen nacin in kako so dodali stresice v tistem paketu.

Kar se tice pa pisave Bodoni, pa pojma nimam kje sem dobil to pisavo. Mogoce skupaj z Wordom, nisem pa preprican. Kako izgleda, lahko vidis tukaj http://www.myfonts.com/fonts/linotype/b... .

CaqKa ::

ok hvala za info.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5812997 (9883) GnuceLee
»

Font: matematični simboli

Oddelek: Pomoč in nasveti
314093 (3791) Mavrik
»

OpenOffice 2.0.3

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
465461 (3309) veteran
»

Lep font, ki podpira čšž

Oddelek: Programska oprema
1514918 (14553) opeter
»

v katerem programu naj napisem knjigo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5725429 (24636) Matev

Več podobnih tem