» »

Korektura povezav na tiskanem vezju

Korektura povezav na tiskanem vezju

Tic ::

Pozdrav.

Na maticni plosci sem prekinil nekaj povezav. Potreboval bi pomoc, da to popravim. Kje to kupit in koliko stane? Še narjaje bi videl da bi kdo to meni naredil, ki ima izkušnje.

Plačam pošteno

Tic
persona civitas ;>

Highlag ::

Da se. Jaz ponavadi trakove očistim izolacije in nato čez prilotam tanko žičko. Za ozke trakove pač rabiš ustrezno malo žičko in primerno mali spajkalnik. 0:)
Never trust a computer you can't throw out a window

cryptozaver ::

....in mirno roko in dobro ozemljitev...

Tic ::

Zal to ne pride u postev. Namrec poskodba je taka. Da je neka povezava prekinjena (ni vidit tocno katera) nekaj okrog nje pa je "odprtih" se pravi da bi naredil stik še drugje, ne bi bilo vredu... :|
persona civitas ;>

Brane2 ::

Kako ti je pa to ratalo ?

A ne bi raje ene plave LEDice za tolazbo ? :\

Lahko poslikas ali se raje poskenirass zadevo in postas sem ?

Pudding ::

Lahko meni prineses pokazat. Mam tudi plavo ledico...

Tic ::

Ma nevem kaj s temi ledicami nabijate. Jaz mam resen problem tukej.

Sem poslikal zadevo, sam je precej slabo vidit oz vidit je kakor da se ne da popravit. Sam če pogledas od blizu oz z povecevalom je lepo vidit. Se oproscam zarad veliksti slik, sam sem na starem server pcju pa nemorem resizat.

Slika 1 in 2.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

cryptozaver ::

Ufff ce ti tole rata si pa car!!! Mozno je tudi, da ce si masaker nardil s kaksnim kurtzschlusom, da je slo po gobe se kaj drugega. Pomoje bo tole tezka:'(

Tic ::

U bistvu je presekana samo ena. Kakor vidim pod povečevalom. Se pravi ce ostale zalepis z necem (sekundo), potem lahko mirno popravis enega.

Kaj pa tole?
persona civitas ;>

cryptozaver ::

Tezava je spajkat tako drobne trakove. Poskusi na obeh straneh slediti trak vse do spoja z nekim elementom. Tja gor ne bi smelo bit tezko prispajkat zicke...
Ne pozabi se ozemljit!

Tic ::

U, dobra ideja :))

1. Kaj morem ozemljit in kako?

2. Kaj pravite na tisti servis?

3. Mogoce mi bo clo ratal :D
persona civitas ;>

cryptozaver ::

Vazno je da ne pride do potencialne razlike med tabo in vezjem. Lahko skuris kak obcutljiv element (cip). Jaz ponavadi tik pred zdajci izvlecem spajkalo iz stroma, (iz racunala itaq) in prek enega prevodnega traku (okol zapestja - se kupi in je cist pocen) se povezem z kisto in to je to.

frenk ::

tic: sem slišal štorjo ja...najbol bi blo seveda da slediš povezavi do kakšnega mesta, kjer je lažje cinkat, ostale povezave pa lahko polakiraš z lakom za nohte, da ne pride do kontakta...sicer je majhna možnost da ti bo delal če to povezavo nadomestiš z žico zaradi impedance itn, ampak probat ni greh...če ti ne rata z drugo žico pa probaj direktno na mestu okvare...ampak če nisi 100% da si sposoben to popravt raj poklič na kakšen servis al pa daj to kermu drugmu popravt

...jest upam da ti bo uspel:)

Tic ::

Ful hvala za tole. Pomoje bom jutri se mal poigral s tem. Samo se eno uprasanje mimogrede. Zakaj so nekje te potke vjugaste? Mislm a je kaka casovna zakasnitev tukaj pomembna? Ker ce je tko potem zicka ne bo kul?
persona civitas ;>

Dr_M ::

Zakaj so nekje te potke vjugaste? Mislm a je kaka casovna zakasnitev tukaj pomembna?

tocno tako.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cryptozaver ::

Trakovi so vijugasti ali kakrsni koli ze, bodisi zaradi izvedbe (vezja so tudi vecplasna) ali zaradi katerih drugih razlogov. Na tak nacin lahko recimo ustvaris tudi nekaksno antenico ali "navitje". Pri tebi je tezko ugibat. Probaj in bos videl. Meni je ponavadi se vse delalo...

Jackal ::

Ja dolžine naj bi bile tudi pomembne. Znano je, da se el. motja širi po žici s svetlobno hitrostjo - torej ti pri 3GHz naredi en signal (recimo iz procesorja) v enem taktu po žici okroglo 1cm. Vem, da se ta fora uporablja pri osciloskopih, da malo zakasniš signal (vzameš kak meter koaksialca in ga daš med sondo in signal) Tako da tista ideja z žico ne vem če je ravno najbolj pametna.

Jaz bi nekako prelepil ostale žice, ki so vredu (da ne bi bilo kakega stika z njimi), potem bi pa čez to poškodovano dal eno tanko žičko in jo prispajkal. Če se dandanes dajo lotat že mostički na AMD procesorjih se bi moralo dat tudi to.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Brane2 ::


Ne pozabi se ozemljit!


Nikar. Se bo tip se ziv zakopal... :\

Dr_M ::

al pa kupis u conradu srebrn lak, ki je prov namenjen za popravke v tiskanem vezju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blazp88 ::

ja, kot je ze dr_m povedal. ostale žičke zaščitiš s salotejpom, potem naneseš sloj tega laka. na tvojem mestu bi tudi ostale povezave preveril z ohmmetrom, tako, kot smo odklepali palominote
tako sm rešu enkrat, ko sm na grafični (ki je zdaj že v penziji) poškodoval zadevo. lotanje pri takšnih vezjih nikakor ne pride v poštev, lahko probaš, pa boš videl, da boš naredil še več sranja, kot ga že imaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blazp88 ()

TribesMan ::

To da bi sledil signal do mesta kjer je prekinjena "žička" prilotana na nek element in potem vsako stran skupaj zlotal z eno žico je ZELO slaba ideja. Kot prvo se bo neuporabljeni del žičke obnašal kot antena tako da bo prekomerno motil sosednje žičke, in/ali pa sprejemal moteče uplive z sosednjih žičk. Kot drugo, kot ste že ugotovili, prispajkana žička bi morala biti približno enako dolga kot prekinjen del na plošči, ker če ne lahko pozabiš da bo kakrkoli še delovalo... Tretja stvar prispajkana žička bo ulovila vsako kurčevo elektromagnetno motnjo ki se bo prikolovratila po zraku... zato bo vseskupaj za en drek.

Kupi srebrno "pasto" za popravljanje tiskanih vezij... skadi ali spij nekaj da se ti roke ne bodo tresle, vzemi lepilni trak in prekrij vse razen "pacienta", vzami iglo ali buciko ter upaj da bo uspelo...

Veliko sreče....

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Pudding ::

I agree with Mr. TribesMan :p

Tic ::

Mnja. Bom pogledal katere so prekinjene oz kaj je narobe znjimi. Potem pa se bomo odlocali naprej, kaj narest ;)

Najlepša hvala za vse nasvete...
persona civitas ;>

frenk ::

ja sej žičko lahko vlečeš direktno nad že ostoječo prekinjeno povezavo...pomoje da tle nebi smel bit problema

blazp88 ::

sranje bo, boš videl, ko se ti bo cin razlil še po ostalih zadevah, potem, pa še motnje .....

Shark-357 ::

kaor so že gor opisal ne lotat k boš sam še kej uniču
jaz sem neki podobnega delu s lakom od konrada sam mal s selotejpom polepiš oklol in pol namalaš tm k je prekinjen

Tic ::

Owrajt!

Sem sel po boljse povecevalno steklo, pogledal od blizu in ločiz povezave z eno plastično špico. Slika ne utripa in windowsi se zaenkrat uspesno nalagajo. Zgleda da je bil le stik med povezavami samimi! /me is happy.

Usem ful hvala za besede! :*
persona civitas ;>

Brane2 ::

Mej plavo LEDico pri roki za vsak primer.

Če si naredil stik med vezmi, pomeni, da si odtrgal in zvil en konec vezi. Sedaj si jo s spico poravnal in kaer se dotika drugega odtrganega dela, stvar pac trenutno dela, vendar bi znala nehati po nekaj mesecih, ko bo dala skozi zadosti termicnih ciklov in ko bo malce zoksidirala...

Ce je stvar popvrsinska, se jo s solidnim spajkalnikom in kosckom zice da zalotat, samo tega ti ne priporocam. Pri tako drobnih vezicah se vedno da kaj poskodovat in torej ta operacija ne bo 100% varna, bo pa potrebna.

Vsekakor, daj to pogledat nekomu ki zna lotat...

Tic ::

Ni strgano, sem še enkrat preveril. Le en majhen koscek je bil "razmazan" med 2 povezavi.

Pa prosim te, nehaj z ledicami.
persona civitas ;>

cryptozaver ::

1. Na maticni plosci sem prekinil nekaj povezav.....
..
2. U bistvu je presekana samo ena. Kakor vidim pod povečevalom....
..
3. Bom pogledal katere so prekinjene oz kaj je narobe znjimi.....
..
4. Ni strgano, sem še enkrat preveril. Le en majhen koscek je bil "razmazan" med 2 povezavi.

a se kaksna varijanta ostane? WTF?

Tic ::

Eh, ne se sekirat, vazno da deluje ;)
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813184 (3401) wexor
»

problem z UTP kablom in povezavo

Oddelek: Omrežja in internet
101468 (1191) ...:TOMI:...
»

preverjanje gretja stekel v avtomobilu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
164270 (3954) stromar
»

Kako se sploh lota na ploščico?!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112058 (1767) BBB

Več podobnih tem