» »

odtrgan ram na grafi

odtrgan ram na grafi

detroit ::

A je kasna firma v slo k lahk prlota kvadratne (torej rame k majo nozice uspod in ne ob straneh) rame nazaj? pretty shitty k se je to zgodil na 9800pro in moram bit na 4200ti ;(
Skero

BluPhenix ::

Bah to lahko naredi tudi kdo v domači delavnici. Kako ti je pa uspelo odtrgati te rame?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

detroit ::

mojmu kolegu, no ja long story, kupu si je custom hladilna rebra jih nalimu gor pol pa ni slo dol i guess:)
sm bi pa res rabu tole zrihtan dam lahk zaceu onimusho spilat:) je pa res da ne poznam nobenga k bi to doma lahk zirhtu
Skero

radiator ::

Jaz mislim da se to doma ne da zlotat. Vsaj jaz ne znam.
Kaj je jutri že bilo?

BluPhenix ::

Da se da. Samo malo živcev zgubiš. Kaj pa misliš, kako na servisih to lotajo. Tako kot doma. SMD pasto na kontakte in potem nekako segreješ. Najbolje z vročim zrakom, če imaš tako napravo. Drugače pride v poštev spajkalnik s tanko špico.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

SSH ::

Živijo.

LoooL @ spajkanje BGA s tanko špico:D :D

Rami, ki si jih odtrgal so grajeni na podnožju BGA (ball grid array). Če ti ime še ni vsega povedalo imaš na sliki narisano, kako bi naj takšen ram izgledal od spodaj:



vendar to tak veš, če so odtrgani, torej vidiš :D.

Nisem še zasledil firme ki bi to počela. Obstaja pa varjanta kot jo je nekdo omenil. 1. se s posebno SMD pasto RAM nastavi na podnožje nato pa segreje da se prilepi. Vendar predpogoj za to je da je na vsakem pinu kroglca cina. Če ne pa še 1. cinjenje takšnih kontakov, ki je brez lupe in extremno tanke špice _nemogoče_. Se pa izpred nekaj let spomnim nekoga, ki je na podoben način že reševal grafe vendar se žal ne spomnim imena. Sam sem sicer že počel to. Na srečo uspešno. Vendar nimam poguma, da bi to počel na tuji grafični kartici.

Maš tut varjanto, da v biosu nekako disajblaš tisti ram ki manjka, predpogoj je da ti sploh prikaže sliko, ko vklopiš PC in seveda pride v winse.


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BluPhenix ::

:8) Uh, napaka se nisem prepričal v kakšnem ohišju so :D

Pač zadne čase imam grafične bolj malo po rokah, pa sem avtoatsko sklepal da je kakšno SO ali TQFP ohišje. My bad.

BGA dvomim, da sploh kje popravljajo. No, dalo bi se z termalno plasto in vročim zrakom, ali pa segreti cel čip, samo to ni najbolj priporočljivo. Tudi dvomim, da se kaj ni poškodovalo, če je odtrgal celo zadevo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

radiator ::

Ja. One čipe zlotaš ko keks.

Mislim da res to v tovarni zlotajo tako da jih naložijo na pasto in potem zagrejejo z vorčim zrakom. Čipi imajo tudi zraven podatek kako jih smeš zalotat samo dvomim da gre to doma naredit. Kot je omenil SSH bo verjetno varianta z BIOS-em najboljša. Zdaj nisem siguren če lahko izklapljaš čip po čip. Vem da gre komot iz 256 na 128 zamnjšat. In ne rabiš da bi grafa delala. Notri daš eno drugo na PCI in potem modificiran BIOS flashnesh na tvojo hin grafo. TechPowerUp Tu boš najvertneje našel vse kaj rabiš za to.
Kaj je jutri že bilo?

detroit ::

oooo:o bom probu kej narest od tega:) thx za info fantje
Skero

sirotka ::

mah preflešaj z drugim biosom, od 64mb verzije, pa dela, samo 128bitn bojo. Kolegu dela še zdj grada brez enega rama:D

BluPhenix ::

Ja samo je odvisno kako je narejen bios in kako je mappiran ram.

Če se ti je odtrgal npr. ram, ki je v zgornjem naslovnem pomnilniku, ni problema. Če se je odtrgal ram., ki je v spodnjem naslovnem delu zna pa biti totalna štala. Edina varjanta je da probaš, če ne bo šlo pač ne bo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

SSH ::

helo,

pa ce ne bo slo mi pisi ZS, da probam stari ram nazaj pritrdit. potem itaq ni več kaj za zgubit.


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

sirotka ::

Hja, to je jasno, da mora bit "pravi" dol potrgan:)

VolkD ::

Jaz sem nekoč vložil veliko truda v to, da rešim ta problem. Prilotal bi že, a tako odtrgan čip ponavadi odtrga tudi vezice na tiskanini. Tu pa se začno resni problemi. Da bi tak čip prilotal nazaj, je vse skupaj treba termično prav obdelati, kar pa prilepljen hladilnik običajno ne dopušča. Problemov je torej precej več, kot je na prvi pogled videti. Pomagal sem si tudi z mikroskopom. Vse skupaj pa sem poslikal. Poskus je žal propadel.

Link na slike celotnega "podviga".
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

poskodovani upori na x800xl mozna menjava teh?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221933 (1559) VolkD
»

Menjava reber na radeon8500

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9971 (837) SSH
»

Odpadli koscek z graficne

Oddelek: Strojna oprema
171247 (933) bozicek
»

Mi lahko kdo flasha 2M BIOS

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131124 (962) |SNap|
»

Se da zamenjat "odtrgan" ram na grafični kartici? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
584765 (3200) flisko

Več podobnih tem