» »

Recycle bin

Recycle bin

jos69 ::

Ikona od koša,ki je na namizju mi kaže da ni prazen.Ko pa grem na v raziskovalca da bi koš izpraznil pa ni videti v njem nobenih file-ov.In ko dam "empty recycle bin" me vpraša če hočem res zbrisati 17 file-ov.Ko dam "yes" pa napiše da ne more zbrisati file "dQY8ek:y:"

Mercier ::

Zaženi ScanDisk, probaj še enkrat

jos69 ::

Ne pomaga .Datoteke so še vedno skrite v košu zbrisati jih pa ne morem.

Mercier ::

Ker OS? Je 9x? Je prekontroliralo cel FAT in je bil O.K.?

iBojan ::

Pojdi v DOS način pa tam v direktorij Recycled pa tam attrib -r *.* pa potem kar normalno del *.* In potem bi moralo vse delovati brez težav naprej. Sem enkrat mel sam take težave pa je na ta način delovalo, da sem potem zrihtal ta koš. To je bilo še pod Win98 in tam definitivno deluje za druge sisteme pa ne vem ampak poskuša pa le velja ker mislim, da se da napaka na isti način odpravit.

lp, _GeS_

ABX ::

Kmečka rešitev:)

Dej Properties do Recycle bin in označi uno kljukico za "do not move files to recycle bin". Potem pejdi na C:, D:, E:, ...
in zbriši directory recycler.


Potem če želiš lahko spet enable-aš recycler, pa še rebootat ne rabi v dos način za FAT sisteme.

To foro sem potreboval ko sem moral ročno brisat virus kateri se mi je zapičil v recycler.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jos69 ::

Imam Win ME.Kje je ta direktorij ,ki bi ga naj zbrisal - recycler

cyber ::

Ja morda imaš pa kakšen virus gor mal preglej zadevo z kakšnim antivirusnim programom, ker to ti lhk počne virus, da ti ne dovoli brisat koša.

ABX ::

V Windows explorer pejdi pod Tools-->Folder Options--> View.

Tukaj pokljukaj par ikon da boš videl vse na disku.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jos69 ::

ABX : to sem najprej poskusil,pa ne pomaga .

Drugače sem pa res pregledal disk z nortonom in mi je našel virus,ki ga je odstranil vendar koša še vedno ne morem izpraznit.

Sodom ::

Zaženi disk cleanup pa daj tam naj ti koš izprazni
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

jos69 ::

Tudi to ni pomagalo.
mogoče bo lažje če povem da imam dva diska
1.IBM 4oGB,particije c,e,f
2.Quantum 13GB particije d,g

Prej ko sem imel samo quantuma sem imel gor win 98,ki pa sem jih dal dol.Ugotovil sem da datoteke,ki jih ne morem zbrisati pripadajo particiji d.Na particiji d ,ki je velika 4GB imam samo dva filma,ki sta okoli 1,5GB,meni pa napiše da imam prosto samo 200 MB.Datoteke ki jih ne morem zbrisati so pa velike vse skupaj okoli 600 MB.Kje pa je ostalo?.4GB -1,5GB -0,6 GB-0,2GB=1,7

Mercier ::

Uf, potem se mi zdi, da to ne bo ravno velik problem. Formatiraj tisto particijo in ponovi tisto iz mojega nasveta (ni ti treba pregledti celega diska, samo FAT naj prekontrolira, na vseh diskih)
Poanta je v tem, da FAT najbrž ne bo štimal in sistem bo ga popravil. Potem boš najbrž lahko izbrisal.

A _GeS_ovo rešitev si probal? Pa še to: ne najdeš mape od koša??? Ne vem sicer kako je to v Me, ampak stvar je le podobna 98 (čepav se tudi tiste ne spomnim več najbolje) in zdi se mi, da boš moral pogled pri mapi naštimati tako, da boš videl vse, tudi skrite stvari. Če je to, lahko uporabiš ABXovo rašitev.

jos69 ::

_Ges_ -ov predlog v dosu sem spregledal,mi je pa vseeno uspelo.Ko sem dal scan disk mi je javilo neke napake na tisti particiji in sem nato zagnal scan disk v dosu,kjer mi je napake popravilo .Potem pa ni bilo nič več v košu.Zdaj je vse O.K.Hvala vsem za pomoč.:D:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Recycle Bin! Noče brisat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131460 (1151) amigo_no1
»

virus najden z NOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
71109 (1058) Timmah
»

Disk je preveč zaseden

Oddelek: Pomoč in nasveti
91311 (1204) OnTheMic
»

Disk kaže kapaciteto narobe

Oddelek: Pomoč in nasveti
131335 (1170) DavidJ
»

kako priklicat nekaj kar je ze bilo izpraznjeno iz kosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
272656 (2354) branko_bm

Več podobnih tem