» »

čiščenje barv s stopnic

čiščenje barv s stopnic

blazp88 ::

torej: štenge so kovinske, barvo je treba nekako spravit dol in na novo pofarbat (ne mi govort, naj grem samo čez, ker ne bo držalo).
zdaj sem nekako na tem: pištola na vroč luft in špohtl, me pa zanima še kakšna (po možnosti bolj učinkovita) metoda

dobrodošli so vsi nasveti za čiščenje ter za ponovno barvanje

BadB0y ::

Kaj pa brusenje ?

blazp88 ::

misliš, da bo hitro? po brušenju vedno malo roke bolijo

LoneWolf ::

S kovine se barvo ponavadi odstranjuje z brusenjem z zicnato krtaco, lahko na roke, lahko strojno (bor masina z nastavkom). Ostale opcije so peskanje (ce pride v postev) ali uporaba kemikalij za odstranjevanje barve (naneses pasto ali nasprejas, pocakas, da se barva zmehca in lahko postrgas - precej nasty in toksicna zadeva).
Verjetno bos drgnil s krtaco.

sketch ::

Najbolje bi bilo IMO če bi jih lahko odmontiral pa dal nekemu pasarju peskat in barvat - bolj najbolj kvalitetno narejeno, čeprav boš moral plačat (pa verjetno ne bo jako veliko). Vse je odvisno od tega, koliko ceniš svoje roke in čas :)

lp
s.
Adapt and overcome.

Highlag ::

Ja lepo bi blo peskat, sam stopnice niso ena izmed najbolj prenosnih svtari.

Ker z stopnicami verjetno misliš na nosilno konstrukcijo stopnic, bi ti rekel takole:
Brušenje je izredno zamudno. Sploh če nimaš orodja. Če je sloj barve že debel boš imel grozne probleme z mašenjem brusnega papirja. Kot drugo prah, ki nastaja z brusenjem je huda svinjarija. Najprej ga vdihavaš potem se zavleče še v čisto vse luknje, ki jih najde.

Kemikalije "lava za odstranjevanje barve" Enostavno za nanašanje, čeprav moraš za res dober učinek (če je bila barva kvalitetna) verjetno kje večkrat ponovit. Ostanki, ki jih postrgaš dol so precej zoprni za odstranjevanje in moraš z njimi ravnati kot z posebnimi odpadki. Zadeva ima ne preveč prijetenj vonj zato je zračenje obvezno.

Odstranje barve z pištolo na vroči zrak povzroča še njamanj svinjarije, vendar zares dobro deluje le če sloj barve ni preveč tanek. Ob žganju se tudi tu sproščajo neprijetne vonjave, ki niso ravno zdravju neškodljive.

Malce brušenja ti pa v vsakem primeru ne uide, sploh če misliš zadevo narediti kakovostno.

Po moji praksi bi ti vsekakor priporočil vroč zrak. :D
Never trust a computer you can't throw out a window

BigWhale ::

Lavacol zeleni...

Zgleda kot smrkelj... Hecna stvar... ;) Pomaga, sem balkonsko ograjo strihal... ;)

Poldi112 ::

Ali peskanje ali nic. Saj ce ne rabis brezgibnega izgleda je itak skoda casa barvo ki drzi dol praskat. Samo malo zbrusis, da nov sloj bolje prime. In dobro zbrusis dele, ki so zarjaveli in jih namazes z minijem. Zakaj ti je to tako odvec?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Beljenje hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117345 (4555) ADIJOOO
»

Ostranjevanje barve iz lesa

Oddelek: Loža
144526 (4225) boss-tech
»

odstranjevanje barve

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
288535 (6125) scorpioniza
»

Barvanje BMX kolesa

Oddelek: Šport
276419 (5922) SkIDiver
»

Kje dobiti lavo za odstranjevanje barve?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
299040 (8645) HroSCeK

Več podobnih tem