» »

Kje dobiti lavo za odstranjevanje barve?

Kje dobiti lavo za odstranjevanje barve?

smilyxx ::

Torej zanima me kje bi se jo dal dobi, kolikšne količine bi potreboval za spucat ohišje in kolk bi to stal?

PS: Mam Chieftec Big towerja.

Lp
Save water.
drink beer.

BigWhale ::

Po mojem najbolje, da gres kam na havaje, tam je se precej aktivnih vulkanov...

Lave na pretek...

zvitorepec ::

Etna je blizje :D
HOWGH!

zlabo ::

V lokalni trgovini 'barve & laki'
Sam sem to delal na lesu, ne vem, kako je na kovini. Kaj pa če bi raje vzel šmergel (al pa kar vibracijski brusilnik) in barvo dol fizično odstranil, potem pa vse skupaj prebarval.

frenk ::

smilyxx: jest sm jo dobu v merkurju...ampak naj te opozorim, da pečene barve ne morš odstrant, odstranš lahko samo tisto navadno, ki je pršena in se posuši na zraku

krucymucy ::

se pravi da ohisja odpadejo ... ker so bila se vsa katere sem jaz videl barvana v peci ...

zlabo ::

Hja, pol pa šmergel v roke pa drgnit do nezavesti.
Sam da ne boš šel z pregrobim šmerglom to delat, ker se ti bojo poznale raze, in boš imel dvojno delo;)

smilyxx ::

A je že kdo probal s tisto pištolo ki phia vroč zrak?

PS: mi nimamo lokalne trgovine z barvami in laki:D

Lp
Save water.
drink beer.

Bevcan ::

Fantje, zakaj hočte odstranit barvo ki je že na ohišju. Barvo se odstranjuje v primeru ko je le ta preveč poškodovana in ni več gladka. Že kar se tiče odstranjevanja. Precej truda rabiš da z lavo ali pištolo na vroč zrak odstraniš barvo s kakega kosa pohištva kjer barva že skoraj sama odpada, da pa bi jo spravil z novega ohišja :D . Preprosto dobro razmasti dele ki jih hočeš pobarvati in nato najprej na staro barvo nanesi temelno nato pa še vsaj dva sloja končne barve in to je to.

GUFY ::

Pomoje hočjo ohišja kromat>:D

blazp88 ::

bo kar držalo; btw smo poleti s fenomnašestostopinj™ barvo z garažnih vrat dol devali, ker se je že luščila, pa je vseeno trajalo ko svinja

smilyxx ::

Jap kroamt bi dal, pa morm barvo dol spravt.

Lp
Save water.
drink beer.

ali3n ::

pomoje bo najhitrej mehansko (šmirgel + na konc najfinejši vodobrusni kar jih dobiš (1200 in več) - da spoliraš....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Jux ::

kaj pa kakšna kislina?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

HroSCeK ::

Tko, sečle zdj sm prebral tole temo in imam veliko nasvetov :D

Kot prvo - ce na originalno barvo nanesete novo barvo je zelo velika verjetnost da se "zgrizeta" kar ni dobro.. Pol je bl k ne trojno delo!
Drugic - fen dela super - jst sm si spucu komplet ohisje in je lepo.. Le da predolgo traja! Pa tut nova barva se lepo prime in dobi dober sijaj.. >:D
Tretjic - brusenje.. A se vam da?! >:D Dej no dej :) Sam tko, k bos meu usega dost, bos bl tiscu, kej zviu zlomu, ukrivu in u koncni fazi zaj...l celo stranico!

Premisl.. Aja, lava pa res odpade, ker une barve ne bos dobu stran!

LP, HroSCeK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HroSCeK ()

K0K0 ::

Najbl simpl bi blo da daš kišto speskat boš mev še najmanj dela :D.

smilyxx ::

BLuetooth sem imel peskanje zrihtan zastonj, sam sm pol prašu unga tipa k kroma, pa je reku dato ni dobr k preveč poškoduješ material.

Lp
Save water.
drink beer.

frenk ::

hroscek: dej mal bol razlož kako si dobil barvo dol...predvsem me zanima tisto s fenom:)

krucymucy ::

Najbl simpl bi blo da daš kišto speskat boš mev še najmanj dela

sej to je res ...

jest sm jo mislil dat peskat, da bi potem celotno ohisje pocinkal, in sicer modro pasivacijo (skoraj tako izgleda kot krom le da je malo modrikasto) pa se je vse sfizilo na koncu ...

smilyxx ::

No dones sem šel do tipa, ki mi bo zadevo nikljal in mi je reku, da je tabol da probam z lavo, če ne se bom pa probu pmatrat s tistim fenom. S fenom spraviš barvo dol tako, da segreješ pač tam kjer je barva in lepo s špohtlom zdrzaš barvo dol.

Lp
Save water.
drink beer.

HroSCeK ::

Frenk: To je tko.. Mas fren k piha ven tko enih konkretnih 600 stopinj in sam grejes barvo da se stali. Pol pa uzames spohtel (lopatica za kit -> pravilen slovenski izraz :\) pa lepo popucas stran stopljeno barvo, preden se ohlati! Sej je simple, sam je zamudno! Pa ce nebos odstranu barve takoj stran se ti bo nakupckala pol bos meu pa se vec dela da bos zbrusu tisto stran!
Nevem, men je slo fajn, glede na to da sm delau to prvic! Pol sm pa lepo kistico pofarbau na moder sijaj lak in se lepo sveti! Seveda je tale lak u 3h nanosih da da prou lep sijaj vn :)
Probaj, nimam ti kej drucga rect, ce te pa sekj zanima me pa uprasi!

smilyxx ::

No sem dobu zdej skoraj vsa možna orodja za odstranjevanje barve:
Lava: Failed
Fen: Failed
Šmirgl: Succes(ampak zlooo počas)

A pozna kdo kakšno kemikalijo s katero bi se to dal dol spravt? K poznam enga kemika, k bi mi lohk zrihtov kakšno u iber močno kislino. kolk bi blo lohk nevarnosti, da bi mi preveč razžrlo?

Lp
Save water.
drink beer.

Phoebus ::

Moj nasvet: bormašina + primeren nastavek. Najhitreje :D

ali3n ::

sam se bojo verjetno poznale raze na plehu; bi moral kitat - kar pa spet odpade.. :D

smilyxx - ti kar šmerglaj...>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

jRk0 ::

mas en taki elektricni strojcek ko gor smirgl prpnes pa on smirgla, ti samo drzis...

ne vem kak se mu rece po slovensko:) niti drugace:>
You fuck up once, you loose two teeth.

HroSCeK ::

Pr nas temu recemo vibracijska brusilka :D
Drugac pa je to bl shitty job! Kar se pa kisline tice - Lava JE kislina! :\

smilyxx ::

Ja če ne bo drugega bom res uzel vibracijsko brusilko pa p600 šmirgl pa gremo.

Lp
Save water.
drink beer.

HroSCeK ::

Mislm da si zdle mal falu.. Zacni z ene 360 pa lepo podrgn use stran! Pol pa zvisujes.. Ceprou jst bi na zvojem mestu naredu tko da bi zaceu s 240 pa do pleha su cist, pol ga pa sam polirau da k das barvo gor da mas sijaj cisti brez napak! SEXY >:D

smilyxx ::

sm zdej na roko s šmirglomd elu pa sm zagrabu p600 pa sem samo parkrat potegnu pa je šlo dol. Sej gre kr hitr s temu, sam k ma ohišje tolk enih vdolbin in izboklin da ful traja da kej dosežeš. Drgač sm pa tapru uzeu p600 pa pol p800 alpa p1200. Do sedaj mi je ratal zbrust sam zadnjo stranico ohišja, k se res morš zajebavat z brušenjem.

Lp
Save water.
drink beer.

HroSCeK ::

Sam tko..

Da se ti da >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brusilnik za les

Oddelek: Loža
429704 (8037) kuglvinkl
»

Ostranjevanje barve iz lesa

Oddelek: Loža
144491 (4190) boss-tech
»

odstranjevanje barve

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
288496 (6086) scorpioniza
»

Kje profesionalno odstanjujejo barvo z lesa?

Oddelek: Loža
54581 (4460) Vikking
»

S čim pofarbat ohišje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
263038 (2663) nikonezna

Več podobnih tem