» »

Črnila za kartuše - kje v Lj?

Črnila za kartuše - kje v Lj?

Arthur ::

halo, v tiskalniku (HP 720c) mi je zmanjkalo barve, zato bi rad dal obnovit kartuše.

ker tega nisem počel še nikoli, pa tudi barvna kartuša je že nekaj časa brez barve, bi ju rad nesel nekam (v Ljubljani), kjer bi ju pred mano napolnili in testirali. Tintatisk je v Škofji Loki, Svet-Črnil pa v Šmarje-Sap. je kakšna firma v Lj?

kaj pa kvaliteta črnil, je povsod enaka, oz. prodajajo vsi dovolj kakovostna črnila? Tintatisk ima 50ml črne za 3k, Svet-črnil pa za jurja. ampak Tintatisku ima menda boljša (pigmentna, prirejena za točno določen tip tiskalnika), Svet-Črnil pa bolj univerzalna - enaka za vse printerje HP serije 7xx, kar mi ni preveč všeč.

mersol ::

Predlagam ti obisk Cosmo ink na Brezovici pri Merkatorju (8 km iz centra LJ ;)
kjer ti bodo vse razložili.

Niso črnila univerzalna saj tudi tiskalniki niso univerzalni HP je naprimer pigmentna osnova medtem Epson pa DYE. Zato pozor pri nakupu!
Pri epsonih pa so se pojavili novi tiskalniki z Durabrite tehnologijo in tam je tinta čisto specifična.

lp.m

Brane2 ::

Jaz jih mam za 2.200 SIT za 1 dcl za vse barve razen črne za HPja, ki pa je pigmentna in zato dražja- 3.300 SIT za 1 dcl.

Imam pa dve skupini črnil- za tiskalnike s piezo glavo (EPSON, Xaar..) in tiste s termično glavo (HP, Lexmark, Canon itd). Če te zanima kaj več o filanju, si poglej članek na to temo na www.avtomatika.com, ki je sicer namenjen Epsonom, vendar je tudi za HPje postopek skoraj enak.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Arthur ::

uh, v enem letu sem pa ja že zamenjal kartušo.:\ :)
vseeno bodo morda pojasnila koristila komu drugemu.

b0B3k ::

Jaz svoje kartuše ponovno polnim v IGMI, trgovinica, ki si zasluži malo reklame, saj sem zelo zadovoljen z njimi. Cene polnjenih kartuš so zelo ugodne, tudi čez 50%
IGMA

Caligula ::

sej se tud v comtronu npr pocen dobijo.
Majo pa v Harveyu razprodajo originalnih z 70% popusta. Verjetno zaradi roka trajanja...

jur ::

bOB3k prepriči se kakšne cene majo v cosmotu

b0B3k ::

@Jur: razsvetli me ... Povej kaj več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim vašo pomoč pri nakupu tiskalnika za min.ceno

Oddelek: Kaj kupiti
111298 (1151) mr1two
»

Neoriginalne barve za tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
242575 (2021) ;-)
»

polnila za kartuše - Inekcije: kje dobiti ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
143209 (3068) M-man
»

Refilli za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
282912 (2289) OZZY
»

Refill za Canonove tiskalnike?

Oddelek: Kaj kupiti
272272 (1956) sandi

Več podobnih tem