» »

Default spletna stran

Default spletna stran

Rokomah ::

Ne morem oz. ne znam nastaviti željene default internet strani, ki se mi prva pokaže ob zagonu Internet Explorerja. V Internet Options/Addres nastavim naslov željene strani, pravilno posnamem, vendar vedno, ko znova pristopam na internet, mi ponudi neko (vedno isto) drugo stran.
Predvidevam, da so se mi urinili neki "piškotki" ali nekaj podobnega, ki mi zdaj vsiljujejo to stran.
Kako to nevtraliziram?????

Hvala

Poldy ::

Sem imel nekoč isti problem.

Najprej počisti računalnik z Ad-aware 6
V Program files preglej imena map, se najdejo kaki spam programčki (npr. common name)

Sem pa tudi tako delal - na strani, ki ti jo vsilijo, se gotovo pojavlja kakšen ime, društvo, karkoli, pa to ime poišči v računalniku. Če kaj sumljivega najde, zbriši. Vendar tu pazi, da ne zbrišeš česa pomembnega.

lp

Rokomah ::

Ad-aware ne upam več delat, ker sem očitno preveč izbrisal in mi po tistem potem sistem ni več pravilno delal. Javljal mi je da ni definiran Proxi ali nekaj podobnega.
Katere vse zadeve lahko dovolim izbrisati, ko mi jih Ad aware ponudi??????

Boki_ ::

Probajdobit cwshred program, počisti vse 100%.
I'm back

Poldy ::

Hja, če ti po čiščenju z ad-aware javlja napake, je to zato, ker je sistem že zelo sesut od spam-a in podobno. Meni sedaj ad-aware ne najde ničesar več (sem vse izbrisal), pa mi sistem deluje brez problemov.

Najbolje je potem, da ko ti ad-aware najde ves spam, shraniš vse skupaj v "karanteno" in šele na to vse izbrišeš. Potem pa če ti javlja napake, dodajaš in odvzemaš fajle, registre... iz karantene, dokler stvar ne dela.
Še preden pa uporabiš ad-aware, odinštalirej vse čudne programe ki jih najdeš v "dodaj in odstrani programe"

Takrat, ko je mene to morilo, se spomnim da sem kar sistem na novo naložil. Moraš tudi paziti, kaj vse inštaliraš. Recimo Imesh ti naloži ogromno spyware-a. Če ga pa odstraniš, ti pa noče več delat.

Upam da boš rešil problem.

Mercier ::

BTW:

Meni adaware obvezno "najde" Possible Browser Hijack attempt:

HKEY_CURRENT_USER:Software\Microsoft\Internet Explorer\Main"Start Page" ("about:blank")

:D

Najbrž ne bi bilo nič narobe, če bi dal pobrisat, ampak me nič ne mika. Kaj pa nastavi za privzeto stran potem?

nurmaln ::

kaj pa če bi probal

tools>options>delete cookies ???

Rokomah ::

Nič od zgoraj ne deluje.
Poskušal z Ad aware, tud piškotke sem brisal, pa nič!!!
Tole mi da vedno v Address: C:\searchpage.html

Hammer ::

A si probu s tem programom CWShredder

Rokomah ::

@Hammer, deluje, HVALA!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[fork]Antivirus okus meseca

Oddelek: Programska oprema
272061 (2061) Highlag
»

Ad-Aware & Sygate problem

Oddelek: Programska oprema
71118 (991) GoUp
»

vsiljene strani?

Oddelek: Omrežja in internet
131445 (1233) garg
»

program za spyware

Oddelek: Programska oprema
111328 (1195) gofra
»

XXX vroče posledice

Oddelek: Omrežja in internet
313461 (1578) garg

Več podobnih tem