» »

Ad-Aware & Sygate problem

Ad-Aware & Sygate problem

GoUp ::

Zdravo!

Že zelo dolgo časa uporabljam Sygate-ov Firewall in do sedaj nisem imel z njim nikakršnih problemov. Do včeraj!
Včeraj pregledujem računalnik za nesnago z Ad-Aware programčkom in mi najde Spyware Advanced KeyLogger v Sygate-*u!!!???
In sicer v datoteki tse.dll.

Name:Spyware.AdvancedKeyLogger
Category:Spyware
Object Type:Process
Size:-
Location:C:\Program Files\Sygate\SPF\tse.dll
Last Activity:21.12.2005 20:09:01
Relevance:High
TAC index:10
Comment:(CSI MATCH)
Description:Spyware.AdvancedKey is a keylogger that monoitors clipboard contents, and takes desktop screenshots.

Če ta dll file zbrišem pol mi firewall ne dela - tko da ne vem kaj bi sedaj naredil. Nikjer pa ne najdem te datoteke na netu.

Hvala za pomoč.

LP

R33D3M33R ::

Najbolje bi bilo, da zadevo deinstaliraš in na novo namestiš.
Zaženi Windows v Safe Mode (pritiskaj F8 med zagonom) in preko nadzorne plošče odstrani Sygate. Nato pojdi v mapo, kjer je pač nameščen in se prepričaj da se je pobrisalo vse - če ne, briši ročno. Nato na novo namesti požarni zid in to je to.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

GoUp ::

Hvala za pomoč.
Sem naredil to kar si predlagal (2x) in ko sem zbrisal, sem prečekiral z Ad-Aware in ta ni nič našel.
Takoj po novi instalaciji firewalla pa spet ta Keylogger!!!??? Zdaj se sprašujem če morda ta datoteka tse.dll sploh ni nevarna in jo kot nevarno zazna le Ad-Aware, ker Spybot Search & Destroy pa nič ne najde. Je to možno?

teomonk ::

Zdi se mi da update za AD-Aware z datumom 19.12 odkrije tse.dll samo po imenu datoteke... Datoteka dejansko ni nevarna...

Lahko sprobas tako, da na disku ustvaris eno prazno datoteko tse.dll in probas ce jo bo prepoznal kot spyware... Ce prepozna, je pac napaka v Ad-aware-u..
Se mi zdi dost lamersko, ce preverja samo imena datotek!

Lp

GoUp ::

Sem nardil tse.dll datoteko pa je ni najdel. Tko da ne preverja samo imena - sem pa skor 100% da ta datoteka ni nevarna.

sparc49 ::

Jaz imam SPF 5.6 build 2808. Meni AdAware ne najde nobenih problemov. Datoteka tse.dll pa je dolga 1.385.712 bytes.

GoUp ::

Jst mam 5.5 build 2525 pa je tse.dll velika 1.363.968 bytes. Še lahko kdo pogleda prosim zato verzijo.
Hvala.

GoUp ::

Zdaj sem naložil 5.6 build 3311 in nimam več problemov z Ad-Aware.

Zakaj sem jih mel pri starejši različici nimam pojma.

Hvala vsem za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253438 (2462) Mr.B
»

svchost in 100% obremenitev cpu

Oddelek: Pomoč in nasveti
162318 (1845) Microsoft
»

Koliko daste uporabniki ADSL in kabelskega neta na varnost???

Oddelek: Programska oprema
151885 (1524) ombre
»

spy-/ad-ware

Oddelek: Omrežja in internet
342361 (1901) Sadida
»

AD-AWARE ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
81068 (913) Kriko

Več podobnih tem