» »

Kako vi programirate?

Kako vi programirate?

draciel ::

Ker se šele uvajam v programiranje, me zanima kako vi programirate? Recimo, delate nekakšen projekt in v kolikšni meri vi sami naredite tisti projekt? Koliko ga:

-Naredite sami ( v % )
-Koliko vam pomaga Google ( v % )
-Koliko sami povprašate na razne forume (v %)

Sedaj me pa še to zanima:

Sam sem si mislil, da je programiranje 95% logike ter 5% tistega kar se moraš sam naučit ( npr, kako se naredi metodo, razred, kaj pomenijo določene besede itd ), vendar spoznal sem da po logiki in ključnih besedah ne morem znati narediti določenih stvari in se jih moram enostavno naučiti na pamet. Npr kako se naredi tab view v androidu, kako se naredi nov activity itd. Povejte mi če se motim?

Hvala za odgovore.

RockyS ::

To je tako kot vožnja s kolesom, ko 50x ponoviš isto stvar oz. bolje rečeno, ko te ena in ista zadeva 50x j*** v glavo potem si jo enostavno zapomniš in jo znaš za zmeraj.

cen1 ::

Vsak problem ki ga pogooglaš je eden manj tako da več kot programiraš in več problemov kot rešiš manj rabiš google. Se pa vedno dobi kak bug v projektu kjer ne veš kaj se dogaja in je potem google spet najboljša rešitev. Če mi katera stvar res ne gre v glavo pa vprašam prijatelje programerje, v skrajnem primeru stackoverflow.

Če poznaš sam jezik tudi ni nujno da je vse ostalo logika. Določene stvari se v vsakem programskem jeziku drugače implementirajo. Z logiko lahko ti približno veš kako bi naredil ampak sama implementacija je potem ponavadi zelo specifična. Precej logike bi rekel da je vezano tudi na sam jezik v katerem delaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

draciel ::

aha zanimiva odgovora. ima še kdo kakšne izkušnje z učenjem programiranja? =)

cen1 ::

Čez tutoriale na spletu jih ni, mogoče kakšna knjiga ampak knjige so ponavadi preveč linearne.
Potem ko se naučiš osnov iz tutorialov je dobro če se lotiš enega konkretnega projekta ker če pišeš samo hello world programe ne prideš nikamor. Šele ko se spraviš delat nekaj konkretnega boš naletel na konkretne probleme in še bolj zanimivo bo vse skupaj.

zuz3k ::

draciel je izjavil:



Sam sem si mislil, da je programiranje 95% logike ter 5% tistega kar se moraš sam naučit


tako sem sprva tudi jaz mislil, vendar pa je malo ljudi (vsaj začetniki) ki bi kar sz logiko vse sprogramirali, prvi začetki so bolj google, pa podobne primere sam malo spremeniš pa vidiš kako kaj deluje pa potem zmeraj bolj samostojno programiraš
Life is a psychological game.

jype ::

Logika je vsekakor pomembna:

salex ::

jype je izjavil:

Logika je vsekakor pomembna:



Smešno, da tri dni nazaj jaz tega vica nebi razumel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: salex ()

morbo ::

draciel je izjavil:


-Koliko sami povprašate na razne forume (v %)

99% morebitnih vprašanj ki se ti bodo pojavila med učenjem / delom je bilo že nekje odgovorjenih. Vedno guglaj preden začneš pisat novo temo na forumih.

klemenSLO ::

salex je izjavil:

jype je izjavil:

Logika je vsekakor pomembna:



Smešno, da tri dni nazaj jaz tega vica nebi razumel.

Tale programer je spregledal vejico :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

joze67 ::

salex je izjavil:

jype je izjavil:

Logika je vsekakor pomembna:



Smešno, da tri dni nazaj jaz tega vica nebi razumel.

Katerega vica?

Mesar ::

draciel je izjavil:

Ker se šele uvajam v programiranje, me zanima kako vi programirate? Recimo, delate nekakšen projekt in v kolikšni meri vi sami naredite tisti projekt? Koliko ga:

-Naredite sami ( v % )
-Koliko vam pomaga Google ( v % )
-Koliko sami povprašate na razne forume (v %)

Sedaj me pa še to zanima:

Sam sem si mislil, da je programiranje 95% logike ter 5% tistega kar se moraš sam naučit ( npr, kako se naredi metodo, razred, kaj pomenijo določene besede itd ), vendar spoznal sem da po logiki in ključnih besedah ne morem znati narediti določenih stvari in se jih moram enostavno naučiti na pamet. Npr kako se naredi tab view v androidu, kako se naredi nov activity itd. Povejte mi če se motim?

Hvala za odgovore.


Zgrešeno razmišljanje. Programiranje ni štancanje... čeprav nekatere firme to delajo, ampak so izdelki običajno tudi temu primerni... govorim recimo o tem, da naredijo spletno stran z mesarja, potem jo skopirajo na novo domeno, malo popravijo in imajo stran za avtoličarja, nakar dobijo novo stranko in stran nova skopirajo in ven naredijo stran za frizerski salon.

Sploh pa gledat to v procente... časovno misliš? Po vrsticah kode? Stvar je v tem, da na začetku boš moral kar nekaj iskat dokumentacijo, mogoče celo spraševat po forumih... čeprav je za kakšne preproste stvari to smešno, ker bi kot programer moral znati poiskati dokumentacijo in si z le to pomagati, za kakšne forumske debate so bolj vprašanja optimizacije, reševanje težjih problemov...

Več boš programiral več boš znal na pamet in manj bo spraševanja po forumih in brskanja po dokumentaciji - s tem se bo povečevala tudi hitrost tvojega programiranja.
Your turn to burn!

driver_x ::

Rabiš pravo kombinacijo teorije in prakse. Najbolje, da vzameš v roko kakšno knjigo. Knjigo pa boš bolje razumel, če boš prej že kaj delal.

RockyS ::

govorim recimo o tem, da naredijo spletno stran z mesarja, potem jo skopirajo na novo domeno, malo popravijo in imajo stran za avtoličarja, nakar dobijo novo stranko in stran nova skopirajo in ven naredijo stran za frizerski salon.


Imam spisan lasten CMS takšne strani in druga kot dizajn,razrez in css/xhtml ne potrebujem za takšne strani.
Sej vem kaj si hotel povedat, ampak si dal slabo primerjavo. Za strani, ki imajo do 7 podstrani je copy/paste metoda čisto dovolj, vse ostalo bi bil overkill, sploh glede na ceno, ki jo lahko postaviš za take strani.

pirlo ::

Moje izkušnje glede googlanja med programiranjem. To je res, da večkrat, ko ponoviš stvar, bolj si jo zapomniš in manj rabiš googlat. Ampak, ne toliko jezik, kot ogrodja (framework), se razvijajo tako hitro, da ne moreš večkrat delat iste stvari in moreš (spet) googlat kako rešit to v novi verziji :). Tak da brez Googla ne gre, razen če delaš v kakem starem jeziku ali deprecated frameworku :).

draciel ::

Jaz kot začetnik moram kar veliko googlat če hočem kaj narediti. Programiranja si nisem predstavljal tako. Jaz sem si programiranje predstavljal, da se bom naučil kar pač jezik zahteva ( syntaxa, rezervirane besede ) in nato bom že znal nekaj naredit. Sem se pa pošteno motil.

Včeraj sem cel dan porabil da sem na Androidu naredil 2 gumba, ki sta ob pritisku skočila dol in pol ob spustu , skočila nazaj gor.

SasoS ::

Skoraj nemogoče je, da bi programiral na pamet (se pravi da poznaš sintakso in pišeš kodo), saj vedno rabiš nek reference knjižnic s katerimi delaš.

RockyS ::

draciel je izjavil:

Jaz kot začetnik moram kar veliko googlat če hočem kaj narediti. Programiranja si nisem predstavljal tako. Jaz sem si programiranje predstavljal, da se bom naučil kar pač jezik zahteva ( syntaxa, rezervirane besede ) in nato bom že znal nekaj naredit. Sem se pa pošteno motil.

Včeraj sem cel dan porabil da sem na Androidu naredil 2 gumba, ki sta ob pritisku skočila dol in pol ob spustu , skočila nazaj gor.


Z uporabo CSS3 je to rešeno v par minutah/vrsticah =) Sicer na touch zadevah dosti bolj pridejo do izraza take zadeve
http://jsfiddle.net/jdmiller82/gnQUe/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

MrBrdo ::

-Naredite sami ( v % ) 68%
-Koliko vam pomaga Google 30%
-Koliko sami povprašate na razne forume 2%
za google štejem dokumentacijo in kakšen stackoverflow/forumi, načeloma ne kopiram kode
MrBrdo

Phantomeye ::

A ni veliko boljši občutek vedeti, da programerji niso ljudje, ki imajo v glavi vse knjižnce, celostno sintakso, itd...

Sicer imam pa jst drug problem. V zivljenju sem zacel ze z vsem. programiranjem, dizajnom, fotomontažo video obdelavo, itd. In to je tisti problem. Začel. Ne znam v ničemer vztrajat. Ne znam priti preko 'the gap' :P

RockyS ::

To te pač ne veseli.

Mene v SŠ tud ni veselilo štancanje C++ konzolnih kalkulatorjev, niti C# na faksu, našel sem se v PHPju.

Da nebi o tem, da sem po končani OŠ želel iti na gostinsko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Phantomeye ::

RockyS je izjavil:

To te pač ne veseli.

Mene v SŠ tud ni veselilo štancanje C++ konzolnih kalkulatorjev, niti C# na faksu, našel sem se v PHPju.

Da nebi o tem, da sem po končani OŠ želel iti na gostinsko...


bleh, ne the gap, ampak the dip.

Hmmm... pa ne vem, če bi lahko rekel, da me ne veseli.

Fora thega 'Dip-a' je, da ko začneš z nečim novim je trud, ki ga vložiš dobro nagrajen. Vsa tista evforija, ko ti npr. uspe napisat prvo zanko. Tvoje telo je našopano z adrenalinom in dejansko čutiš navdušenje nad uspehom, ker tiste osnove požiraš kot za šalo.

Potem pa bum. Stvari začnejo postajati vse težje, ker začneš z bolj 'naprednimi' stvarmi. Ko se zaveš, koliko se moraš še naučit, ti pade motivacija. In preko te meje marsikdo ne pride (slika spodaj)


 dip

dip

draciel ::

Phantomeye je izjavil:

RockyS je izjavil:

To te pač ne veseli.

Mene v SŠ tud ni veselilo štancanje C++ konzolnih kalkulatorjev, niti C# na faksu, našel sem se v PHPju.

Da nebi o tem, da sem po končani OŠ želel iti na gostinsko...


bleh, ne the gap, ampak the dip.

Hmmm... pa ne vem, če bi lahko rekel, da me ne veseli.

Fora thega 'Dip-a' je, da ko začneš z nečim novim je trud, ki ga vložiš dobro nagrajen. Vsa tista evforija, ko ti npr. uspe napisat prvo zanko. Tvoje telo je našopano z adrenalinom in dejansko čutiš navdušenje nad uspehom, ker tiste osnove požiraš kot za šalo.

Potem pa bum. Stvari začnejo postajati vse težje, ker začneš z bolj 'naprednimi' stvarmi. Ko se zaveš, koliko se moraš še naučit, ti pade motivacija. In preko te meje marsikdo ne pride (slika spodaj)


 dip

dip




Bolj točno ne more noben napisati kot si ti. Ravno tako je pri meni.

dammit!

MrBrdo ::

Kr dobra slika ja :) Bo kar držalo tole.
MrBrdo

panteist ::

Phantomeye je izjavil:

 dip

dip


Jaz imam pa podobne težave, le da je izvor drugje. Mene zanima skoraj čiste vse in to bi se tudi rad naučil. Pa ni važno al je to programiranje v Cju, pythonu, kvantna elektrodinamika, plezanje, padalstvo, gorsko kolesarjenje, fotografija...

Preveč stvari se da naučiti in čisto premalo časa :(

Smurf ::

20% google
30% prediskutiram s sodelavci
59% sam
1% forumi

gendale ::

Smurf je izjavil:

20% google
30% prediskutiram s sodelavci
59% sam
1% forumi

110%
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

PecenkA ::

Včasih sem googlal sintakso in osnovne stvari, zdaj googlam algoritme in že narejene uporabne kose kode.

Smurf ::

gendale je izjavil:

Smurf je izjavil:

20% google
30% prediskutiram s sodelavci
59% sam
1% forumi

110%

Oops zatipku :) 49% sam.

Phantomeye ::

panteist je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

 dip

dip


Jaz imam pa podobne težave, le da je izvor drugje. Mene zanima skoraj čiste vse in to bi se tudi rad naučil. Pa ni važno al je to programiranje v Cju, pythonu, kvantna elektrodinamika, plezanje, padalstvo, gorsko kolesarjenje, fotografija...

Preveč stvari se da naučiti in čisto premalo časa :(


Sej to za vse velja. Problem je v tem, da če se prepričuješ, da nimaš časa, v bistvu zapravljaš čas.

Če vzameš eno leto. Lahko v tem letu ne narediš NIČ, ker nimaš časa... Ali pa delaš samo pol ure na dan in boš imel na koncu leta nek rezultat. In nihče ne more reč, da nima 30 min na dan. Vse je odvisno od tega, kako si organiziraš čas. Prenos časovnih resourcov iz ene reči, ki jo delaš na drugo, za katero ti primanjkuje časa (v izjemih primerjaš pa gledaš prioritete in skenslas manj pomembno opravilo).

jizzer ::

Phantomeye je izjavil:

RockyS je izjavil:

To te pač ne veseli.

Mene v SŠ tud ni veselilo štancanje C++ konzolnih kalkulatorjev, niti C# na faksu, našel sem se v PHPju.

Da nebi o tem, da sem po končani OŠ želel iti na gostinsko...


bleh, ne the gap, ampak the dip.

Hmmm... pa ne vem, če bi lahko rekel, da me ne veseli.

Fora thega 'Dip-a' je, da ko začneš z nečim novim je trud, ki ga vložiš dobro nagrajen. Vsa tista evforija, ko ti npr. uspe napisat prvo zanko. Tvoje telo je našopano z adrenalinom in dejansko čutiš navdušenje nad uspehom, ker tiste osnove požiraš kot za šalo.

Potem pa bum. Stvari začnejo postajati vse težje, ker začneš z bolj 'naprednimi' stvarmi. Ko se zaveš, koliko se moraš še naučit, ti pade motivacija. In preko te meje marsikdo ne pride (slika spodaj)


 dip

dip



Amen!

Men se dogaja, da imam odprt tab z tutorial vsebino, ko nimam kaj več za delat odprem tisti tab pa gledam in študiram bi zaj zavrtel ta video al ne? In ponavadi takoj pod tem tabom kliknem Facebook ki ga mam pod bookmarki.
Zadnje čase pa se prisiljujem da začnem video gledat, ker ko enkrat začnem pa mam problem da dobim zagon in pogledam preveč videov naenkrat in mi kaj dosti v glavi ne ostane. (beri: premalo)

MrBrdo ::

Ja dokler si začetnik nč preveč video gledat... Treba je delat v programiranju, to so sam kilometri. Video lah pol gledaš ko že obvladaš osnove.
MrBrdo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manning obsojen na 35 let zapora

Oddelek: Novice / NWO
366340 (4682) Rias Gremory
»

Ubuntu tudi za tablice

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3610535 (9113) c00L3r
»

Zebrasta školjka v Blejskem jezeru

Oddelek: Loža
122529 (1761) mihec87

The Kids Are All Right

Oddelek: Problemi človeštva
162042 (1822) kuglvinkl

Več podobnih tem