» »

SQL 2000 Server

SQL 2000 Server

fruti ::

A je kdo tuki k se mal bolj spozna na SQL ...:|
Namreč imam eno težavo sm je nebom prej govoru dokler mi kdo ne pove da dela na sql-u ali kaj podobnega :)

arch5 ::

in v čem je problem

fruti ::

Imam win2000 server na katerem dela sql 2000 server..... na klientih je poinstaliran BDE 5.01. zanima me ce kdo ve zakaj se vsake toliko casa javi napaka "Possible network error".....
Je imel kdo kaksno tako napako ??

jerneju ::

Na comp bi inštaliral MS SQL Server, ker ga potrebujem pri delu z Visual Studio .NET, a mi inštalacija javi: "Microsoft SQL Server Desktop Engine: A Strong SA password is required for security reasons. Please use SAPWD switch to supply the same. Refer to readme for more details. Setup will now exit."

Aja, saj sem preletel readme.txt, a se tam sploh ne znajdem. Kdo pozna dotično zadevo?

Microsoft ::

Tocno to, kar ti pise, je problem. Tukajle imas poleg download cisto spodaj opisano, kako pozenes exe fajl.

Poanta je v tem, da bi ti rad instaliral SQL, se ti pa se tolko ne da, da bi nastavil password. In potem je mozno prit v tak server brez kakersnega koli znanja, saj je uporabnisko ime (system administrator) sa, gesla pa ni. In tako imas potem dostop prakticno d vsega.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

jerneju ::

Okey, hvala, sem torej uporabil ukaz, ki je napisan na tisti strani. Samo še vedno mi ne požene strežnika - je ena ikonca spodaj desno, samo se mi pač ne starta.

Kekec ::

Mogoče pa bi šel v EventViewer pogledat če kakšno napako javi!

Microsoft ::

Kilkni z desnim na ikono in izberi Open SQL Server Service Manager. Pa potem poskusaj pognat servise. Lahka jim dodas tud kljukico, da se ob zagonu sami pozenejo, da ti ni treba pol to vsakic delat.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

jerneju ::

Seveda sem dal Open SQL Server Service Manager. Pod server sem vpisal "localhost", pod Services pa pustil prazno. Tam naj bi tudi nekaj napisal, toda ne vem kaj, zato pa tudi ne deluje. Mi javi napako, da sem to polje pustil prazno.

Microsoft ::

Pod server mores dat ime PCja in ime instance SQLa, recimo: MyPCName\MYSQLSERVER1


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

jerneju ::

Instance SQLa? Kaj je zdaj to?

jerneju ::

Aha, že vem. Instanca je VSDOTNET. :))

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS SqlServer 2008 R2 Express instalacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
71268 (1151) ian wolf
»

problem SQL in C#

Oddelek: Programiranje
111546 (1293) nody
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382026 (1676) Microsoft
»

OleDb in visual studio .net

Oddelek: Programiranje
162174 (1953) Kovalchuk
»

VB & SQL 2005 Express

Oddelek: Programiranje
141179 (1061) camx

Več podobnih tem