» »

Na Mont Blanc

Na Mont Blanc

tratto ::

Ali ima kdo od vas kaj izkušenj z vzponom na to goro. Sam se odločam, da bi se letos odpravil gor s punco.
Po pravici povedano se nama ne da zabijati preveč časa za to. :8) Baje se je možno zelo visoko povzpeti z gondolo (ali pa sem zamešal s katero drugo goro). Rada bi preplezala le zadnji del in nato hitro dol. Oba imava kar nekaj izkušenj s planinarjenjem.

Ali kdo ve za kak pameten link? Sam sem namreč našel le reportaže o resnih vzponih.

Vikking ::

če se rad voziš z gondolo in hvališ da si bil na mount blancu pa na ostalih tujih vrhovih kjer te železnice preplje do vrha pol le pejdi, če bi rad pa šel v hribe na en pohod, pa ti slovenske gore popolnoma zadostujejo!

borutz ::

hja baje je to kar dobr zalogaj
tudi mene mika da bi sel enkrat oz bom sel :)
ja kot sem gledal po forumih ni tako izi.
zelo priporocljivo je da ima clovek vsak nekaj izkusenj z hojo po snegu z derezami in cepinom
tam gor ne bo trave
baje te pripelje do koce na 3863 m potem pa zjutraj pa naprej pes.ce je dobro vreme je super drugace ni fajn.
tukaj je en opisal svojo pot
preberi

gres letos?

smilyxx ::

Jap jst sm bil pod Mont Blancom na višini 3864m, kamor te pripelje gondola :D . Do ta se iz 1300m voziš kakih 5-10 min, vmes se prestopi na 2000m. Sicer pa ja je tam od 3000m, morda malo višje večni sneg in led. V chamonixu se da najeti vodnika ki te pripelje gor, sam je to kr fejst drago. Drgač pa tam plezanja praktično ni, je le hoja po snegu in ledu. Se je pa treba naučit z derezam hodit, ker je drugač bolj nevarno kot da greš brez. Seveda je treba met kondicijo, pa bit aklimatiziran na višino (morda prespiš na 3864m -- aguille di midi). Pomoje da se drugače lahko štarta iz 3864, sam se najprej ene par 100m dol spustiš. Se pa da tutu smučat po ledeniku iz Mont Blanca.

Lp
Save water.
drink beer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lučka za ABS se občasno prižge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9123957 (2271) PrimozR
»

Snežnik v začetku decembra?

Oddelek: Šport
395138 (3610) seminal
»

Menjava pnevmatik po 15. 11. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12322485 (18178) Buggy
»

Gorništvo

Oddelek: Loža
234799 (4255) MadMicka
»

Orlovo gnezdo

Oddelek: Loža
59698 (9321) crazin'

Več podobnih tem