» »

Napetost P4

Napetost P4

alexb ::

Kako izmeriti dejanski Vcore ki ga da plosca procesorju?
Imam Abit AI7, ki naj bi kar lepo undervoltala (pise o tem na abit forumih) in sedaj me zanima dejansko znizanje napetosti?
Tudi software za nadzor pokaze nihanje.. vendar vprasanje koliko je tisto zanesljivo.

Wox ::

Tudi če boš na nek način meril z voltmetrom, boš mel opravka s pogreški. Sicer nevem zakaj te pravzaprav zanima točna vrednost Vcore. Vedet moraš da ta ni konstantna in več ali manj niha. Za mene npr. je dosti bolj pomemben podatek nihanje Vcore, kot pa njena dejanska točna vrednost. Nihanje napetosti lahko dokaj dobro dobiš z MBM. Pri meni znaša +-0.01V. Po MBM pa undervolt Vcore znaša 0.15V. Mam pa IC7-max3.

Moonman ::

Jaz bi pa vprašal, kakšno napetost je še kolikor tolikor varno spuščati na procesor?
Jaz imam 1,73V pod obremenitvijo, hladim ga pa vodno.
Zračno?
...
hvala!

alexb, upam da ne boš jezen, ker ti kradem temo:8)


OwcA ::

Z vodnim recimo do 1,75 V, z zračnim 1,65 V (oboje pod obremenitvijo). Ne gre niti toliko za uničenje, kot nesmisel.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Moonman ::

Si me pomiril. A če višaš še dalje, je napredek tako majhen, da se več ne izplača? Včasih me prime, da bi za dodatnih 10Mhz dal še 10V:D
Pri idle načinu pa se niha okrog 1,76V. Droop mod je veliko pomagal. Sedaj zaniha za 0,03V, prej pa je nihalo za 0.13V


OwcA ::

Ne samo, da se ne splača, lahko je celo slabše.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik Chieftec 410W ali Power LC6550 550W

Oddelek: Kaj kupiti
262584 (1751) Lynx
»

Napajalnik LC Power LC 6550 550W kupiti ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575536 (4226) Dr_M
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322131 (1595) DjTonic
»

TAGAN napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
291891 (1360) cbelica
»

Celeron na SLot 1 -> Tualatin adpaterju..nekaj vpasanj

Oddelek: Pomoč in nasveti
9918 (828) akulp

Več podobnih tem