» »

Internet mi ne dela!!!

Internet mi ne dela!!!

mimy17 ::

Imam Pentium III in Windows XP Professional.

Pred 3 meseci sem se prijavila na Telemachovo akcijo "Internet za 6 sit". Imam modem Thomson TCM390 - hitrost 1024/256 & mi je delalo zelo dobro.. do pred par dni.

Ne dela mi več! Strani na Internetu mi odpira po več kot 10 minut, mogoče včasih na začetku še dela, a dosti počasneje, potem neha.. 500b/s :(

Pregledala sem z Norton Antivirusom, AdAware, SpyBot in očistila vse spyware, ki so se pred kratim prikradli. Večrat resetirala, pingala, itd.itd.itd.

Pogledala sem CD Rom, ki sem ga dobila poleg modema & piše mi naslednje:

Modem Technical Details Status
Forward Path:
SNR 26.0 dB
Received Signal Strength -16.1 dBmV
Micro Reflections 32 dBc
Modulation 256 QAm

Return Path:
Frequency 24.0 MHz
Power Lever 50.0 dBmV
Modulation 16 QAM

Cable Modem Recent Events Log
SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC framing
SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/QPSK symbol timing
No Ranging Response received - T3 time-out
DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.
Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 timeout
Timing Synchronization failure - Failed to receive MAC SYNC frame within time-out period
DHCP FAILED - Discover sent, no offer received
TFTP failed - request sent - No Response
Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out
DHCP FAILED - Request sent, No response
Init RANGING Critical Ranging Request Retries exhausted
No UCD's Received - Timeout
REG RSP not received
Unicast Ranging Received Abort Response - Re- initializing MAC

Na Telemachu pravijo da signal do modema je v redu in da bodo kar prišli pogledat kaj je narobe, ampak da je treba za plačat :(

Je kaj narobe z modemom? PoMaGaJtE! :(:(

Mimy.

Roadkill ::

Ena ideja bi bila, da si od koga sposodiš kak računalnik... na primer laptopa in ga zvežeš pri sebi na net in če ne dela vržeš telemahovemu tehniku modem v glavo. :)
Druga ideja bi bila, da reinštaliraš winse kompletno, kar je po mojem bolj potratna pot kot prva.

Pa pohka mal potipaš modem, če se ti slučajno kej pregreva al pa kej... Vrjetn ti bijo telemahovi uporabniki znal kej več povedat.

Matri[X] ::

Glede na Event Log, ki si ga priložila, je razvidno da modem dobiva zanič signal oz. ga sploh ne dobiva. Vzrokov za to je lahko več. Lahko je pregrevanje modema, lahko poškodovan koaksialni kabel ali pa napaka na kabelskem omrežju oziroma ponudniku. Si mogoče opazila, da bi bila kvaliteta slike na TVju bila kaj slabša, odkar ti je internet začel počasi delovat?

Frici ::

Imel sem popolnoma isti problem .Ker sem kulturen človek sm klical na Telemach pa prosil pa moledoval,vendar se ni zgodilo nič:( Prijatelj mi je svetoval (svoj čas je bil zaposlen na Telemach-u),da jim pomaga samo vstrajno klicarjenje, teženje pa tudi kakšna grožnja po bojkotu položnic.Tako sem opravil par glasnih in težko besednih:O tel.pogovorov,ki so obrodili sadove .Poslali so tehnika,ki je pregledal omarico tam je nekaj pomeril pa nekaj zamenjal in zadeva je začela zopet normalno delovati (hitrost 1024/256):D. PS: zastonjska tel.številka od Telemach-a 080 22 88 (da ne trpi račun za telefon):D LP Frici

Dr_M ::

mogoce si mela SAH agent, pa si ga z adawareom pobrisala in zdej ti net ne dela. meu sm ze 2x tak problem.
probi restorat pobrisane stvari v adawareu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mimy17 ::

Za Roadkill:

Ja, to bom naredila! Mislim, da ima ena moja kolegica laptop, upam da ga lahko vzame s sabo pa da sprobava če ji dela pri meni! Če ji tudi ne dela, bom tiste na Telemachu ;(( |O :( , če ji pa dela, potem je mogoče kaj z mojim laptopom narobe..

Težava, ki se mi je tudi zgodila je da istega dne ko mi je začel Internet delati tako počasi, mi je tudi baterija v laptopu crknila, ali jo pa rač. ne zazna. Ko grem na Control Panel > Power Options > Power Meter je prečrtana z rdečo :( :(

Hvala.
Mimy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mimy17 ()

mimy17 ::

Za Matri[X]:

Ja, adapter od modema je vedno zelo vroč, ko je vštekan, pa ne vem zakaj, mogoče je to normalno. Mislim, da kabel ni poškodovan, slika na TV pa je v redu!

Hvala!
Mimy.

CaqKa ::

adapter je lahko vroč saj dela tudi nekaj :)
ti rajši preveri če je modem vroč :)
pa še oni dr_m predlog probaj.
pa preveri če je konektor vredu v modem zašraufan (oni od kabelske) lahko da si kaj pucala in si ga zrahlala in je slab signal če pravijo nekateri da je slab :)
zadaj na modemu pač poglej če se da zašraufat.
vzami vun poravnaj žičko (če jo je potrebno) ter jo previdno nazaj zašraufaj.

mimy17 ::

Za Dr_M in CaqKa: modem ni vroč in konektor v modemu je pravilno zašraufan.

Zdaj mi pa povejte, kako naj spoznam SAH agent?? Sem brskala po arhivih SpyBota in AdAware, pa nisem našla. In kaj to sploh je?

Hvala vnaprej:)

Mimy.

Dr_M ::

SAH agent je en zelo nadlezen programcek...oz lahko je samo ena datoteka, ki se ti naseli v sistem in ce jo odstranis, net ne dela vec. povezes se normalno, celo pingas lahko, ampak ostalo ne dela vec...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mimy17 ::

KAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ 8-O :O :( :'(

In kaj naj zdaj naredim?? Večino sranja tam je .txt narave, razni cookiji pa to.. JAO, kaj pa če mi zaradi tega ne dela AU!

Kako si ga ti dobil nazaj? Oz. kako se imenuje? PLIZ;(

Mimy.

Dr_M ::

kako sm ga jest dubu nazaj? :)
sej ga nism...formatiru sm... :\

drugac pa imena datoteke nevem vec tocn....na zalost.:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AngelOfDeath ::

Dr_M

Mislim da ti govoriš o new.net in save now :)

Dr_M ::

AngelOfDeath: ni, sah je 100%, ker sm preveru na netu in tut adaware je tako javu...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AngelOfDeath ::

Dr-M
mislim da so ti trije programi približno enaki po delovanju vsak ti onesposobi dns če ga nepravilno odstraniš [:\

Več informacij na strani od Pest Patrol

Sah Agent

New.net

Čeprav mislim da je new.net dosti bolj razširjen od ostalih

Zgodovina sprememb…

Spc ::

SAH agent je en zelo nadlezen programcek...oz lahko je samo ena datoteka, ki se ti naseli v sistem in ce jo odstranis, net ne dela vec. povezes se normalno, celo pingas lahko, ampak ostalo ne dela vec...


hmm zgleda kot ne delovanje dnsja..
Kaj pa če probaš z ISC Bindom ?

mimy17 prvo probaj pingat nek ip recimo 213.161.0.10
če lahko pingaš potem to pomeni, da internet deluje ampak stvar domen ne resolva.
Potem ti dns ne deluje pravilno če je to tak.

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

mimy17 ::

Popravljeno! Je bil tehnik doma, je vse pregledal, viruse adaware pingal stokrat, klicaril naokrog, ampak še zmeraj je snemalo s 300b/s .. potem je šel na hodnik do omarice, neki "začaral" kot pravi & sedaj vse normalno dela.. zaenkrat!

;) :)) 0:) :) 8-) Poljubčki in pozdravčki vsem pomagačem!

Mimy.

Frici ::

Kaj sem ti rekel samo poklicat pa težit pa je uspeh zagotovljen:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180092600432 (387) yoco
»

kabelski internet in težave [Telemach]

Oddelek: Omrežja in internet
62017 (1898) V-i-p
»

Telemach router-modem problem

Oddelek: Omrežja in internet
63324 (3067) gregyk
»

Kako se znebiti "SahAgent.exe"??

Oddelek: Pomoč in nasveti
6955 (878) DrSergioDJ
»

Kabelski modem se samodejno resetira na 10 minut

Oddelek: Pomoč in nasveti
91476 (1395) rap3r

Več podobnih tem