» »

komplet bela tehnika

komplet bela tehnika

gkovac ::

No.. pa sem pri izbiri bele tehnike za kuhinjo in bolj ko gledam internet strani in bolj ko hodim po trgovinah manj mi je jasno. 8-O

Gorenje, Nardi, Candy pravijo da je crap. Elektrolux in Whirlpool imata kvalitetne stvari ampak samo za nenormalno ceno. Bosch ima dobre stvari ampak je zadeva tudi precej draga, Benq in podobnim "korejskim" stvarem ne zaupam preveč, medtem, ko je Miele absolutnbo predrag.

Rabim vse, kar spada v kuhinjo: hladilnik (velik z zamrzovalnikom spodaj), vgradno pečico, kuhalno ploščo (kombinirano indukcijo in navadno steklokeramiko), pomivalni stroj, napo in pa pomivalno korito.

Ima kdo kakšno idejo? Kaj ste kupovali vi? perci? :D vem, da si pred kakšnim letom opremljal kuhinjo.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

AndrewSmith ::

Gorenje je cisto ql.
Sestra je 3leta nazaj
kupla komplet belo tehniko
pri njih in ji do zdaj vse
BP deluje.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Vikking ::

Gorenje:D, kdo pravi da je Gorenje crap?

Vajenc ::

Pečico in steklokeramiko lahko brez slabe vesti kupiš od gorenja. Pomivalni stroj pa raje od kakega Elektroluxa, Zanusija..., hladilnik bi ti priporočal od Bosch-ha, cena primerljiva z gorenjem, kvaliteta pa po mojem ne.

AngelOfDeath ::

Gorenje je čist kul
drugače pa ima 5let garancije in zelo dobro servisno mrežo.

Kaj ti pomaga XXX firma če pa na popravilo čakaš pol leta :\

gorenjevo 2x hi light + 2 indukciji dobiš za 150k
edit: Slovnica

gkovac ::

Po celem tednu letanja po razno raznih trgovinah, poslušanja trgovcev, branja raznih forumov, revij, prospektov in tako
dalje sem le prišel do neke solidne izbire, ki se mi trenutno zdi najbolj cenovno dosegljiva. Govorice, da je Gorenje slabo
ali pa da je Nardi, Candy, Bosch in tako naprej so več ali manj neresnične, res pa je nekaj: od proizvajalca do proizvajalca je
odvisno kaj dela odlično, dobro, solidno in slabo tako da morate biti pri nakupu zelo, zelo pazljivi. In kot pri vseh
nakupih tudi pri nakupu bele tehnike velja: malo denarja, malo muzike

Cilj nakupovanja je bilo dobiti nek višji kvalitetni razred bele tehnike, ki mi bo dobro služil naslednjih 15 let :D (optimist a ne)
Pa pojdimo lepo po vrsti:

Kuhalna plošča

Na voljo imamo približno 3 vrste kuhalnik plošč (glavni razredi):
- "navadne" Hi-Light
- kombinirane Hi-Light in indukcijo
- indukcijske

Navadne kuhalne plošče lahko dobimo precej ugodno (cca. 70k SIT), kombinirane so že recimo enkrat dražje od osnovnih, medtem, ko
pa so popolne indukcijske že okoli 200k SIT. Razlika med indukcijsko in "navadno" pa je v tem, da indukcijska plošča ogreje samo
tisti del posode, ki dejansko zavzema polje dela kjer grejemo in tako toplota ne gre mimo. Pri tem je poraba energije
občutno manjša, zmanjša pa se tudi čas, ki ga drugače porabimo za kuhanje.

Izmed vseh plošč sem se odločal med dvema:
- Bosch PIF645E01E
- Electrolux EHD6671P

Na koncu sem po priporočilu trgovca izbral Elektrolux ploščo in tudi v vseh ostalih trgovinah, kjer sem iskal predračune, so
potrdili, da je to dobra izbira.

Vgradna pečica

Pri vgradnih pečicah je zadnje čase prišlo do napredka! Ja... zadeve se čistijo same. Tehnologija se imenuje piroliza in prodajalci
ti ponavadi pozabijo povedati, da piroliza potrebuje približno 3 ure, da pečico očisti, porabi ogromno energije, poleg tega pa
še ogabno smrdi. Da cene ne omenjam! Cene pečic s pirolizo se gibljejo okrog 250k SIT in naprej.

Izbira je praktično neomejena, meni pa so priporočili dve:

- Elektrolux EOB 4750 X
- Bosch HBN34W350

Na koncu sem se zopet odločil za Elektroluxovo, razlog pa je bil ta, da se vratca odpirajo vertikalno in ne horizontalno, kot pri
ostalih pečicah. Zdi se mi, da bo operiranje s to pečico precej lažje.

Pomivalni stroj

Kamorkoli sem prišel je bil odgovor na vprašanje kaj je najboljše vedno isti: Bosch. Pravijo, da je kvaliteta pr Boschu brez
prave primerjave a sem vseeno cincal med dvema modeloma:

- Whirlpool WP 79
- Bosch SGV57T13EU

Na koncu je po temeljitem premiselku zmagal Bosch, predvsem zaradi tega, ker je to najnovejši model z vso "moderno" tehnologijo.
Upam, da bo na koncu tudi sam zložil posodo v omare :D

Kuhinjska napa

Po pogovoru s strokovnjakom sem izvedel zanimivo stvar. Namreč za veliko večino proizvajalcev dela nape ena in ista firma
(katera ne vem) in da sta AEG in Miele ena redkih, ki delata svoje lastne nape. Tudi Etis dela svoje nape za katere pa pravijo,
da so glasne ko sam satan. No, tudi to je res, da bo v kuhinji "motila" katerakoli napa, odločiti pa se je potrebno le za tako,
ki bo motila manj od drugih.

Ostala mi je izbira med AEG in Miele in ker je Miele grozno drag, sem se odločil za AEG.

- AEG 9690M

Hladilnik

Ostane samo še hladilnik. Ko prideš v trgovino in zagledaš tiste velike "ameriške" hladilnike si rečeš jaaaaa... to je to! Potem
pa pogledaš ceno in se samo obrneš (popolnoma bled). Cene se začnejo pri okoli 400.000 in gredo tudi do miljončka! Ja, hlajenje
je drag špas!

Pri poizvedovanju izveš zanimivo stvar. In sicer, da najbolj kvalitetne hladilnike dela nemški Liebherr.
Ti so vodilni v proizvajanju kompresorjev (ki so jih uporabljali pri delovnihi strojih) in zato so njihovi hladilniki res "top".
Kar pa je mene motilo pri njih pa je dejstvo da so zelo "nemški" (špartanski). Osnovna verzija hladilnika stane okoli 200k SIT, pri
bolj naprednih modelih pa hitro prideš na 300 in več.

Na koncu sem se odločil za Whirlpoola in poleg hladilnika sem od proizvajalca dobil tudi steklenico radgonske Srebrne penine in
posebno posodo za ohlajanje.

Tako. Upam, da sem vam s tem postom malo pomagal pri izbiri. Če imate še kakšno informacijo, ki sem jo izpustil pa se le oglasite.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

s51as ::

Jas sem malo bol lokal patriot kot ti pa sem vse kupil od gorenja... odločal pa sem se za isti cenovni razred kot ti! Zdaj je mimo 6 mesecev in sem v glavnem zadovoljen. Žal mi je edino da sem kupil plinski štedilnik, in pralni stroj ki nima zamika časa vklopa...

Štedilnik, 3 plin + 1 elektrika, vzel sem ga ker je punca navajena na plinske štedilnike. Iskazalo se je za neumnost, električni štedilniki so veliko bol priročni in lažje jih je čistiti + ni problemov z plinom (jeklenke...)

Pomivalni stroj, mi je všek, je identičen BOSHovemu tako po izgledu kot funkcijah

Hladilnik mislim da je model 6337e, je tih ima 2 kompresorja, digitalno upravljanje, zelo priporočam

Napa, je pač napa ni taka kot tvoja ampak je cela inox ima 3 stopnje moči max 600m^3/h, dobro je da ima 2 halogenski žarnici nameščeni spredaj tako da dejansko svetijo v piskre (tam kjer so žarnice nameščene zadaj se nič ne vidi v piskre), napa je na 1 stopnji precej tiha in ne moti, na 2 in 3 je že moteče, učinek pa je seveda sorazmerno večji!

Pralni stroj, sicer dela super perilo je mehko in lepo oprano, moti edino na nima možnosti zakasnjenega vklopa.

Pri gorenju sem kupil še mikrovalovno pečico, sesalec in tehtnico, večina drugih mali aparatov je philips.

zakaj vse gorenje... zato ker je slovenski, ker ima 5 let garancije, ker vem da je servis hiter in učinkovit.
It's just me myself and I

zile ::

zakaj je Gorenje doma držaje kot v tujini. Kje je kle logika?

gkovac ::

Iz preprostega razloga: Gorenje ima pri nas status. Je sad 50 let komunizma in tudi na ex-yu trgih je enako... folk vidi Gorenje in ga kupi ker so tako navajeni :D

Zunaj pa ima Gorenje preveliko konkurenco in nzato spuščajo cene.

btw. prosil bi moderatorja če lahko moj prejšnji post mal polepša. Ušlo mi je par "entrov" ... hvala!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

AngelOfDeath ::

@SuLc

Tista kuhalna plošča od electroluxa je čisto ista kot ona od gorenja razlike pa je tudi samo 5k :)
me zanima kdo to proizvaja.
edit: Slovnica

Vajenc ::

Slišal sem, da za vse tvrdke dela steklokeramiko isti proizvajalec.

kekz ::

Kupil pred kratkim:
- pomivalni Gorenje - zadovoljen
V bistvu je Bosch, je bil čisto enak Bosch zraven v trgovini, le da so bili pri Gorenju okrogli, pri Boschu pa oglati knofi in 50 jurjev ceneje.
Zaradi tega sem bil malo v dilemi, Boscha ne maram (slabe izkušnje).
- napo Gorenje - nisem preveč zadovoljen, preveč ropota, pa ne šumenje ventilatorja, ampak ropoče neka loputa, ki preprečuje vdor povratnega zunanjega zraka.
- hladilnik Blomberg, je dobil neko nagrado za varčnost, je zelo velik in brez zmrzovalnika, zadovoljen
- pečico Gorenje - zadovoljen
- kuhalno ploščo: 2 steklokeramika, 2 indukcija Matrix, kombiniranih ind/st.k. je zelo malo - zadovoljen.

prepecenc ::

Samo eno opozorilo. Ce imas slucajno kuhinjo in dnevno sobo v istem prostoru (novejša stanovnaja so v večini primerov postavljena na ta način), bodi pozoren na glasnost hladilnika. To je namreč edina naprava, ki je stalno vklopljena (24/7) in ti bo ob pretirani glasnosti v večernih urah verjetno hodila na živce.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411891 (10850) IL_DIAVOLO
»

gospodinjski aparati

Oddelek: Loža
165675 (4162) MKC00
»

+/- ;) BELE TEHNIKE

Oddelek: Kaj kupiti
3611072 (10049) RejZoR
»

Indukcijska kuhalna plošča ali ...

Oddelek: Loža
64210 (4043) KandazaR
»

Pralno-sušilni stroj BOSCH vs INDESIT vs ARISTON

Oddelek: Loža
3616942 (15507) michel

Več podobnih tem