» »

Izdelava termočlena za merjenje temperature

Izdelava termočlena za merjenje temperature

Eddy ::

Pozdravljeni!

Prosim, če mi lahko kako svetujete - pomagate pri izdelavi termočlena za merjenje temperature cca 0 - 100 °C.

Kakšni kovini priporočate...
Kako paziti pri spajanju na koncu...

Thnx!
www.ekwaterblocks.com

groom ::

Kot je dejal Brane2, termočlen ni najboljša varjanta za to temperaturno območje. Mislim da so v tem območju najbolj natačna platinasta uporovna tipala.

Eddy ::

Hvala za odgovore, samo jaz rabim v bistvu zelo majhen temperaturni senzor,
da bom lahko meril temperaturo jerda simulatorja procesorja!

LP! Eddy
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

Sem bil v HTE, pa nimajo pojma o merjenju temperature, kaj šele s termočleni!
Termočlene sploh nimajo!

Mogoče kdo ve kje se jih da kupiti (termočlene).

Pa še to... kok so kej veliki teli platinasti uporovni tipali?
www.ekwaterblocks.com

groom ::

Pozanimaj se pri Belmetu. To sta pa dva od proizvajalcev ki jih zastopajo Ahlborn, Delta ohm.
Pa tudi v Conradu se da dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: groom ()

Highlag ::

Če hočeš majhnost potem verjetno ni boljšega od K tipa termopara. Nazadnje smo jih kupili pri Terni. Oziroma verjetno iz Bürklin kataloga. Žički premera 0,3mm sta zviti v špiralo in na koncu električno zavarjeni . Skupen premer tipala na konici torej okoli 0,6mm. Žički pa sta izolirani v teflonsko izolacijo. Na drukem koncu ustrezen univerzalen konektor za ta tip sonde.

Seveda pa rabiš za to primeren inštrument.

Območje pa je več kot -50 do +250oC
Never trust a computer you can't throw out a window

T0RN4D0 ::

:8) hehe, sej v HTEju najbrž majo, samo so prodajalci tako nadarjeni da jim je treba točno povedat... (da lahko najde v katalogu) :D

PS: a napreduje simulator za testiranje blokov?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Eddy ::

Hja sem dobil tak občutek, da jim moraš res povedati kaj točno rabiš :\

Ja napreduje simulator... sedaj se zaj... z merjenjem temperature in zajemanjem podatkov v računalnik ;)
www.ekwaterblocks.com

Spajky ::

Eddy, zakaj pa ne daš/vgradiš en navaden temp.probe (NTC10k), kakršne dobiš dodatno s platami v heating block in uporabiš Aux temp.probe IN na plati tvojga računalnika (večina plat ima ta vhod za npr.merjenje temp grafe ali chipseta ali ostalega). Kabel par m (oklopljeni tanek Mic) potegneš iz tvojga kompa preko dodatne vtičnice, ki jo montiraš na ohišju PC-ja in ga lahko potegneš do tvojega merilnega setupa.

Moraš nevtralizirat samo razne motnje /glej pod elektro na moji strani/. Uporabiš npr.MBprobe za prikaz (0,5°C natančnost=zadosti IMHO), če podpira tvojo plato! Jest mam tako potegnjen senzor za razne meritve po potrebi, ponavadi pa ga imam za merjenje zunanje temperature na balkonu! Najenostavneje in efektno; vzameš par teh term.probes, pa izbereš najbolj točno (kalibracija z dodatnim sposojenim instrumentom), pa je! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

OwcA ::

Čaj ti koristi 0,5 C natančnost programa za odčitavanje, če so senzorji natanči na 5 C, čudesa za branje vgrajena na matično ploščo pa so sploh zgodba zase.
Da ima tak simulator smisel, mora izpolnjevati zahteve, ki so si jih zastavili na ProoCooling, ali bolje kar WBTA.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

ferdo ::

Spajky, ti si naš;)
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

enTelet ::

James C. Maxwell rulz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449189 (7917) Red_Mamba
»

termočlen

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
295676 (5228) YZY
»

CPU - simulator by EK Water Blocks

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352331 (1537) OwcA
»

LCD zasloncek

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151121 (906) Vlady
»

?? Temperatura grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262220 (1834) mmisv

Več podobnih tem