» »

A ma kdo izkušnje s Siemens ST60

A ma kdo izkušnje s Siemens ST60

Xgeneration ::

LP

Odločam se za nakup mobilca, pa me zanima, če ima kdo kake izkušnje s Siemensom ST60.

Na mobisux je ocena, da je mobilnik odličen, le bluetootha in IRja nima, kar pa jaz ne rabim.
Ima pa GPRS razreda 10, odličen zaslon...
Nekateri pravijo, da je software zanič..
Skratka men se telefon za 18000 sit dopade, sam zdej pa ne več ne vem.

Mama ima SE T230 pa je čist kul, sam eni pravjo, da je dotični Siemens celo manj kvaliteten.

Prosim za odgovor.

Edelweiss ::

Iskušenj z omenjenim telefonom nimam,ker imam službenega Siemens M55, privat pa imam Nokia7650.
Lahko ti samo svetujem,da če kupuješ že nov telefon poskrbi da bo imel BT povezavo.
Ja sedaj trenutno ne rabiš,ampak slej ko prej boš imel potrebo po BT-ju.
Razmisli.
Lp 8-)

Xgeneration ::

Ok,
potem te pa prosim, da mi navedeš par razlogov, zakaj bi nekoč rabil bluetooth. Ker telefon lahko čez kako leto itaq zamenjam (takrat bojo vgrajeni fotkiči že boljši, tak da bom verjetno tak al tak hitr menjal...)

Zgodovina sprememb…

Edelweiss ::

Prenos slikic,melodije, igric .......
No,jaz sem tud mislil,da ga ne bom rabil,ampak ne morem si zamislit telefona brez BT povezave.
Sam si naredim LOGO operaterja pa ga s pomočjo BT pošljem na telefon ..... itd.
Zakaj bi plačeval,če lahko 1001 stvar zastonj zlodam z neta pa si potem naložim v tel...itd.
Ma kaj ti bom govoril.Vsak ima svoj okus.Zame telefon brez BT ni telefon.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Edelweiss ()

TheJack ::

Moj brat ga ima. Telefon ni slab, čeprav se meni recimo tipke ne dopadejo (premajhne in preveč skupaj). Če veliko uporabljaš kamero, se baterija sprazni ekstremno hitro. Glede uporabniškega vmesnika ne morem nič reči, ker ga nisem ravno dosti uporabljal.

Najhujši problem pri tem telefonu je ta, da se ga sploh ne da povezati z računalnikom. Niti s kablom ne, če bi ga recimo dokupil. Ali če citiram Siemensovo tehnično podporo: za izmenjavo podatkov z računalnikom bi rabil programsko opremo, ki pa je Siemens ni razvil. Samo kabel ne zadostuje.

Ampak če tega ne rabiš, pa za to ceno telefon sploh ni slab. Predvsem zaradi velikega zaslona.

Edelweiss ::

Potem pa je ta telefon en velik ŠID.

Xgeneration ::

Ja sej to je problem. Ta telefon menda sploh ni razvil Siemens (kar se tudi vidi, saj deluje na prvi pogled veliko bolj kvalitetno). Razvili ga bi naj nekje v Aziji (mislim da Tajvan...), pa še to bl tko za akcije tipa MOBITEL - Pričakovanja.
Na softweru pa naj se menda sploh ne bi trudili.
Zato me zanimajo izkušnje.
Je pa res, da se software da nadgradit, če bojo kaj boljšega pripravili, če je hardware dober a ne.

S kablom se menda da povezat in sem slišal, da deluje. Sam ne me vprašat kako, ker ne vem.

TribesMan ::

Mam ta telefon zdelje že en teden. In vtisi so sledeči.
Zaslon je špica, veeeeelik, zunaj na soncu super vidi, pa čeprav imaš samo minimalno osvetlitev uklopljeno. Tipke so majhne, tako da če maš debele kremplje moraš tipkat z konicami prstov, ko se navadiš se da tipkat brez problema. Osvetlitev tipk je lepa modra, sam zadeva je ful preveč močna. Če si v temi te kar oči bolijo tako sije... (zato mam jest osvetlitev tipkalnice izklopljeno). Joystick je zelo dobro narejen, še gumijast je na vrhu za boljši oprijem. In tudi uporaba joysticka je zelo dobro zamišljena in ko enkrat pogruntaš kako deluje ne rabiš nič drugega kot joystick.
Telefon je tudi izredno lahek. Pa tudi oblikovno je zelo všečen. Sam malo me skrbi kako kompakto je sestavljen... bojim se da ne bo preživel kaj dosti padcev...
Fotoaparat dela dokaj vredu slike, no seveda ne pričakovat preveč, navsezadnje je to samo dodatek... za kakšen MMS poslat so slike super... na računalniku niso tako. Filčki so za pogledat... ampk spet nič posebnega... če gledaš na telefonu se bistvo vidi, kej več pa že ne...
Spomina na telefonu je za približno 30 slik v polni kvaliteti, ali precej več v nižjih kvalitetah in za približno 15 filmčkov. Zraven gre gor še za 600kB Java aplikacij, približno toliko za Email in okoli 1MB za razna glasovna sporočila... pol pa še za melodije... skratka veliko. Spomina skupaj je 6MB, vendar je deljen na posamezne odseke in ni dinamičen, vendar ga je dovolj... Emaili delajo OK, GPRS je res hiter. Edino nastavljanje GPRSja je malo zoprno, saj je treba za vsako stvar posebej določit da uporablja GPRS... sam ko je naštelano ti je itaq vseeno. Pol dela. Java dela sam zna bit problem, ker baje ni čist po standardu in se zna zgodit da ne bo veliko programčkov ki bi delali gor... jest sem naložil Super Maria in dela ko šus.
Menuji so narejeni zelo logično in se jih privadiš v parih urah uporabe... tudi zelo hitro se da delat z njimi ko enkrat poznaš "topologijo" dela z joystickom. Software ma nekaj svojih bugov sam ni prow nič kritičnega. Tako da se ne bat. Če imaš dva zrna soli v glavi ne boš imel težav. Večina ljudi ki ta telefon kurca na mobisuxu nima pojma o tehniki, ali pa so kkašni zapriseženi Nokiaši, ki ne odstopijo od sistema ki so ga navajeni pa da se ubiješ...
Z melodijami se še nisem nič igral, ker so mi že naložene melodije čist ok...
Pogrešam brezžično povezavo, sam kaj češ... vsega pač ne moreš imeti.

Zdej pa še glede kabla:
Z kablom se da uploadat/downloadat slike in melodije in pošiljat SMSje. Tudi software se da dobit, celo z siemensove uradne strani se ga da dol potegnit, imenuje se SmartTool v1.91. Ta verzija je narejena posebej za te telefone. Sicer je program malo starinski.. ampak je funkcionalen. Tako da nevem od kje vam informacije da se ne da nič dol prenašat... Predvidevam da so to spet ene bučke iz tržnice... Kabel pride baje okoli 6000SIT... Jest ga bom najbrž kar kupil... Aja pa še to. Vzemite kabel ki se priklopi na COM port in ne USB verzije, ker tista ima v nekaterih primerih rahle težave s tem softwareom za PC...

Torej za moje pojme je telefon vreden tistih 18kSIT... sam ne pričakovat preveč... to je telefon srednjega razreda. Za kej več kupite SE T610... ali kaj podobnega... Ampak za tako ceno boljšega težko dobiš...

edit: Baterija zdrži okoli 3 dni, če je telefon prižgan non stop, in če ga zmerno uporabljaš. Če se igraš veliko z fotkičem je ta čas krajši...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Xgeneration ::

Ja a vidiš. Men se tut zdi, da mora biti kar kvaliteten.
Zadnjič, ko sem se zanimal za nakup, sem v mobitelovem centru vprašal, koliko stane ta telefon izven akcije.
Nekaj čez 90000 sit, mi je odgovoril prodajalec - pa tut sam sem videl na neki brošurci.

Oblika mi je ful bl všeč kot pa pri SonyEricssonu T610, pa še GPRS je precej hitrejši, kar je velik plus. Tudi digitalna kamera ima ločljivost 640x480, pri Sonyju je pol manj - čeprav vem, da mobilec ni fotoaparat ampak vseeno, tko za primerjanje.

LP
Hvala ti

TheJack ::

Z kablom se da uploadat/downloadat slike in melodije in pošiljat SMSje. Tudi software se da dobit, celo z siemensove uradne strani se ga da dol potegnit, imenuje se SmartTool v1.91. Ta verzija je narejena posebej za te telefone. Sicer je program malo starinski.. ampak je funkcionalen. Tako da nevem od kje vam informacije da se ne da nič dol prenašat... Predvidevam da so to spet ene bučke iz tržnice...


Če so to buče, so direktno s Siemensa, oz. od njihove (slovenske) tehnične podpore. Natanko 20 dni nazaj sem od njih dobil sledeča pojasnila:

Spostovani!

Serijski podatkovni kabel za ST60 sicer obstaja, vendar pa vam samo ta
ne
zadostuje za prenos podatkov z aparata na racunalnik. Potrebovali bi se
programsko opremo. Vendar te programske opreme za ST60 Siemens ni
razvil.
Tako da vam zaenkrat tega programa ne moremo ponuditi.

Lep pozdrav
Siemens Team

TribesMan ::

Upam da ti bom dovolj nazorno povedal.

Kabel obstaja. Programska oprema obstaja. Ljudje so že delali s tem. Ljudje pravijo da dela vse ok. Zdej če so na našem Siemensu nesposobni je to pač njihov problem.

Link do programa in navodil na Siemensovi strani.

Upam da sem povedal dovolj.

Cena tega telefona v tujini je 275€... tako da je to zelo blizu 90kSIT...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Xgeneration ::

No, ja - programska oprema res obstaja.

iskra ::

~Xgeneration: tistih 90k je veliko veliko pretiranih!! Mobitel napihuje cene da je joj! Ravno dva tedna nazaj sem bil s kolegom v Italiji in gledal Siemens SL55. Stal je 250€, temu pa nato odšteješ še davek, ki bi ga dobil do 1. maja. Pri Mobitelu pa cenijo ta telefon v prosti prodaji, če ne nategneš oz. začneš naročniškega razmerja, čez 120.000 SIT!!!!! Halo? Sedaj se pa zamisli o razmerju cena/kvaliteta ... :(

Še to sem pozabil omeniti: ST60 je stal 280 ali 300€ ... Kolikor se spomnim ... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

Xgeneration ::

Ja samo kolikor jaz vem, cen ne določa Mobitel, ampak Siemens Slovenija. Cene so pa od italijanskih itaq precej večje zaradi veliosti trga namreč.
Kako velikost trga vpliva na cene je bilo še pred nekaj leti odlično vidno na primeru Epson tiskalnikov.
Epson Stylus C80 je pri nas stal okoli 80000, v Nemčiji pa slabih 40000sit. Podobne cene so bile tudi v Italiji.

Xgeneration ::

Glede jave;

One of the other major improvements over the ST55 is the inclusion of Java MIDP 2.0 support, which should come in handy.

To je napisano na eni strani z opisom dotičnega telefona.

Ima še kdo kako izkušnjo?
LP

iskra ::

Pred kratkim sem kupil Nokio 3200 in Java je res en velik plus za ta telefon: z neta sem pobral nekakšen MSN messenger in se tako izognil velikim stroškom za SMS >:D Sicer ima ta cMessenger še neke probleme s povezovanjem apak 80% časa dela vse super! Iščem samo še FTP klienta, da bom nalagal slike na svoj server >:D Če kdo ve za kakega, naj pove! :D

apachee ::

Mene pa zanima, ker sm bl tko glede teh stvari, ker je blo nekaj govora o povezavi s comp, pa me zanima a je možno ga uporabljat za modem za rač? Preko kabla seveda!
You can't win without The Finn!

Xgeneration ::

Seveda je možno. Ta Siemens to omogoča, in to s hitrostjo, ki je le nekoliko nižja od dial-upa (ali pa sploh ne!!!). To je možno z vsakim telefonom, ki ima vgrajen modem.

Ni pa nujno, da ima vsak mobič z wapom vgrajen modem. Samo večina novejših to podpira.
Če že kupuješ tak telefon, katerega bi rad uporabljal za internet preko računalnika, ti priporočam, da izbereš telefon, ki podpira GPRS razreda 10. Večina telefonov ima GPRS razreda 4, ki je kar občutno počasnejši.

Siemens ST60 podpira WAP razreda 10.

Zna pa bit internet preko mobilnega modema kar draga zadeva, saj se upošteva količina prenesenih podatkov.

Zgodovina sprememb…

apachee ::

Ja to vem, sam sem student v LJ in v flatu nimamo telefona 8-O in bi rabu telefon kot modem za email oz kaj nujnega. Itak da bi uporabljal Opero in ne IE, da bi lepo slikce izklopu in bi mi dol loadalo le text.
You can't win without The Finn!

Xgeneration ::

Ja za to bo pa itaq ql.

TribesMan ::

Emmmm mislim da se malo motiš. Sicer telefon sam ima vgrajen modem, pa tudi kabel se da dobit, vendar gonilniki, ki bi podpirali povezavo na internet z tem telefonom zaenkrat še ne obstajajo, pa baje bo pri tem tudi ostalo... Tako da se to zaenkrat še ne da naredit.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Xgeneration ::

TribesMan

Hja - gonilnike sem pa pozabu.
Buča jest... :D

boogoo ::

Jaz sem kr zadovoljen s telefonom, edino ful igerc ne dela na njem. Pozna mogoce kdo kaksno resitev?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siemens cx65 vs Nokia 6610i

Oddelek: Mobilne tehnologije
81417 (1331) M-man
»

Siemens M55 in Siemens MC60

Oddelek: Mobilne tehnologije
91579 (1432) Edelweiss
»

Priklop na internet preko GSM

Oddelek: Pomoč in nasveti
81491 (1454) Koci
»

Nasvet pri nabavi mobilnika.

Oddelek: Kaj kupiti
381665 (1164) Vlady
»

GSM-PC

Oddelek: Strojna oprema
231836 (1522) SkIDiver

Več podobnih tem