» »

Programiranje tipkovnice-dvorak

Programiranje tipkovnice-dvorak

Loki01 ::

Ali kdo ve kako se programirajo tipkovnice?

Nekaj časa sem preizkušal Dvorak razpored tipkovnice in mislim, da je veliko boljši od Qwerty (v Central European), ampak nima šumnikov. Zato me zanima, če kdo ve, kako bi zamenjal par tipk s šumniki (desna roka, skrajne tipke). Kateri fajl sploh vsebuje tipkovnice, da bi jih lahko spremenil (v Oknih XP, 98; Linuxu)? Ni nujno, da so vsi šumniki, samo č, š, ž.
Ali je že kdo poskusil tipkati po Dvorak tipovnici?
Kako se vam zdi?

Poldi112 ::

Jaz sem samo bral, da je razpored tipk dosti bolj logicen. Bi stestiral, a me moti, da ze znam slepo tipkati na qwerty. In da ima vecina qwerty, tako da bi moje znanje samo doma prav prislo.

CCfly ::

Kolikor vem moraš v Linuxu samo spremeniti datoteke, ki opisujejo razporeditev tipk.
Tole bi bil dober začetek: http://www.tldp.org/HOWTO/Keyboard-and-Console-HOWTO.html.

PS: Skoraj dvomim, da se ne bi tega kdo lotil že pred tabo. Poglej malo na Lugosu.

Loki01 ::

Ko sem vtipkal 'programming keyboard dvorak' se je odprla zanimiva povezava s stranjo, ki ima natanko tisto kar iščem:
http://www.petterhesselberg.com/dvorak....

Norvežani imajo tudi neke čudne črke v svoji abecedi in ta stric Petter je tipkovnico sprogramiral točno tako , kot bi jo rad jaz (seveda namesto čudnih znakov bi dal noter šumnike). Se komu slučajno sanja kako je to naredil? Preveril sem tako lugos, kot tudi drugo stran, ampak nisem našel uporabnih povezav. Na internetu tudi ni strani, ki bi mi to razložila postopek spremembe črk na tipkovnici.:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno jim je prišlo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7213396 (7506) jype
»

Se obetajo spremembe na slovenski tipkovnici? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19624173 (19561) madmitch
»

[Naloga][Linux] BASH skripte

Oddelek: Operacijski sistemi
174088 (3617) sverde21
»

datum - linux

Oddelek: Programska oprema
9770 (642) BigWhale
»

Pomoč pri postavitvi serverja

Oddelek: Operacijski sistemi
191318 (1124) hruske

Več podobnih tem