» »

Visoka temperatura diska in preveliko obremenjevanje procesorja!

Visoka temperatura diska in preveliko obremenjevanje procesorja!

S3tar ::

Mene zanima ce kdo ve zakaj se mi disk (wd 80 Gb 7200 rpm) tako greje. Takoj ko racunalnik prizgem se mi zacne gret in se segreje nekje do 40 stopinj. Prikljucenega imam na 80 zilni ide kabel na primary chanel. Na kabel je prikljucen pravilno-tako kot pise na kablu (ker mam disk nastavljen na master ga imam na kablu prikljucenega na master). Na isti kabel imam se na slave prikljucen cd rom.

Drugi problem je pa ta, da ko snemam cd-je, ne morem snemat vec kot s 8 kratno hitrostjo, ker mi drugace buffer mece ven. Ko zacnem snemat in med snemanjem je procesor obremenjen 100 %. Rw je na secondary chanel na master in je edina naprava na tem chanelu. Maticno imam abit kg7, gor je procesor amd xp 1600+ in pa 256 ddr rama. Po mojem da bi se mogl dat na hitrejsi hitrosti snemat, ker sem na pentiumu 2 350 MHz snemal na 16 kratni hitrosti pa sem lahko zraven poslusal se mp3-je pa se kej drugega pocel. Aja, uporabljam pa programsko opremo nero 6.0.0.11.

Ce bi mi lahko kdo pomagal, bi bil zelo vesel. :)

jest10 ::

1: Disk hladi z ventilatorjem.
2: Vklopi DMA

S3tar ::

Ni problem diska hladit z ventilatorjem, samo ce je to normalno da se tako greje? DMA imam pa ze vkljucen, samo nic ne pomaga. :'(

profii ::

mal jumperje zameni.

Caligula ::

Ta temperatura ni nic izjemnega za slabo luftano kisto.
Daj vent spredaj.

jest10 ::

Ga maš na pekaču in disku?

fictionel ::

a ne bi blo bols, da bi imel disk posebej na primary masterju, cdrom in rw pa na secondary slave in master :D

jz sm mel tko pa je blo se najbl optimaln

sm mel en cajta podobne probleme.. pa se je po formatu (se mi zdi) resil..
fora je pa tut ce kopiras on the fly mogoce? ksno glasbo k ti jo cdrom zlo pocas bere (moj dvd bere glasbene cdje s 17x hitrostjo..)

mal probej, pa porocej!

lp

S3tar ::

Na disku nimam jumperja, ker ga drugace ne zagrabi na master-baje nej bi imeli nekateri in tudi moj model od wd take nastavitve. Na pekacu mam pa disk nastavljen na master, ker naj bi vse skupaj hitreje delalo ce imas pekac na master ne pa na slave.

Drugace sem pa ze imel tako da sem imel disk na primary chanelu na secondary chanelu sm mel pa cd rom in rw s tem da sem mel rw-ja na master. Mislim da ni bistvene razlike, samo za disk pa ne vem ce se je prej kej manj grel.

V kisti ze imam dva ventilatorja samo sta oba zadaj-bom dal se enega spredaj. :D

Lith ::

vse o WD disk jumperjih (nastavit ga moraš na Single (neutral position - ležeče spodaj, ker drugače ne dela če je disk samostojen na kanalu),
za temperaturo pa mi je to čisto normalno, če je disk zaprt in nima dodatnega hlajenja (sicer je program hddtemp ki ti prikazuje temp kar v Win ), meni npr. za Maxtorja 120GB 7200 kaže nekje 38°C (pa je še vent pred njim)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Tilen ::

40° sploh ni panike...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

S3tar ::

Ok, za disk pol ni panike. :))

Za rw-ja sm pa pogledal in imam vkljucen dma if available, samo uporablja pa pio mode. Zgleda da mi rw ne podpira dma-ja. Lahko to kako drugace uredim? Ker tudi ko kopiram iz rw-ja na disk mi procesor obremeni do 100%, ce pa iz cd roma-ki podpira dma kopiram na disk mi pa proca sploh nc ne obremeni. Bi blo mogoce boljse ce bi za rw-ja vkljucil pio mode, ker uporablja pio kot pa zdaj ko je vkljucen dma uporablja pa pio? :\

Hux ::

probaj menjat IDE slote. Kot CDrom prikljuci na Primarnega in HDD na secodarnega IDE oba kot master.
Windowsi majo napako da ti CDrom naprave forca v pio mod na dolocenih platah ali pa multiword dma kar je isti krs.

Moja diska operirata na 40 in 45C. Se samo par dni. Me ze caka Xaser III zraven stola.
Ce bi kdo pogledal v moje trenutno ogisje bi se pomoje razjokal. Nic placa not ni vec. Se komaj luft gre mimo teh kablov :8).

Diska pa pri 41 in 45 delata 24h/dan 365dni/letu.
To se nic ni kaj bo poleti lol. Noja Xaser bi mogo lepo luftanje naret napram temu al pa vsej tisje operirat ponoci lol.

Ta program omenjen zgoraj je kr cool. Ve kdo za kerega ki se haze temperaturo ohisja in procesroja?
MBM5 mi suxa ker rpavi samo senzor 1,2,3 itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tilen ::

meni pa tisti program ne dela... ko ga zazenem pise da bo kao pregledo hardware temperaturing support pol pa ga ven vrze, a to pomeni da ga ni al kaj ?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Hux ::

ZA WD diske nevem maxtor in IBM pa mata senzorje (WD ziher tudi). Se resetiral po isntalaciji?

Tilen ::

sem usposobo, temperatura diska je 36° in po njem nic(aktivno) ne piha. Drugace pa je kr prepih not :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

S3tar ::

Kako si to uredil? Ker men tud na istem mestu kot je tebi vn vrze. Mam pa wd disk 80 Gb 7200 rpm 8mb predpomnilnika. :\

Tilen ::

sanja se mi ne ! :) danes pozenem in voilaaa gre instalirat, vceraj pa nikakor pa sem resetiral vceraj pa vse.. kr nekaj :))) danes pa kr dela, cudno >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Hux ::

Ah ja jaz mam 42 Maxtor in 47 IBMtrenutno.
Po diskah direktno nic ne piha. Komaj cakam da zamenjam ohisje :>

Tilen ::

moje ohisje je midi oz najmanjse :) tk da to ne igra velike vloge sam da so neki venti not da lepo piha :) Mogoce pa mi narobe kaze :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dead_Eye ::

40C za disk je še malo, moj je prišel tudi do 50C in več... Zdej z enim 80mm ventom na 5V ki piha mimo je temp. okoli 30C.
The one and only

Hux ::

Vec prostora vec muzike :D.
Da se luft nena nabija v kable. Tak je vse natiseno skupaj da mi zice grejo v ventilator not pa soba :8). Moram spredni del dol vlect pa z roko v ohisje pa potegnit in umaknit ot ventilatorja lol.

Tilen ::

jaz tudi, lol :)))) ni tu maneverskega prostora :D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

rockeye ::

Sem mel isti problem, no pri men je bil kriv IDE kabel, sem dal originalnega od plate pa je delal, prej sem pa probal 5 kablov in pri vseh isto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pčasno delovanje XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
71219 (1097) amigo_no1
»

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141367 (1110) smile-
»

Rack bi naj zbil UDMA?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231432 (1171) Sodom
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191869 (1573) Paramedic
»

Priklop pečice

Oddelek: Strojna oprema
132288 (2163) Loki

Več podobnih tem