» »

Fedora Linux...

Fedora Linux...

bkranjec ::

Halo!
Sem zacetnik kar se tice linuxa pa me zanima kako naj ga instaliram ?
Noce mi ga bootat s cd-ja , gre naravnost v Windows. A ga lahko kako drugace instaliram??
Hvala!

Imagination ::

v biosu nastavi boot from cd first
če ti ne boota s cdja, nisi dobro cd-ja zapeku
ko inštaliraš fedoro, z inštalacijo povozi cele windowse, pa se ti windowsi ziher ne bojo zagnal več
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

borchi ::

bug v Fedora Core 2 Test2 (oz. tist ko je delal .iso je na prvem cdju neki zaj*** in na dosti konfiguracijah ne gre butat s 1. cdja).

1. rešitev: uporabiš FC 1 boot disk in ko bi mogu pritisnat enter za instalacijo, še prej zamenjaš cd (včasih tut to ne pomaga in moreš potem ko zamenjaš cd dat opcijo za text install, ki ga potem prekineš in greš še enkrat nazaj na normalni install oz. neki v tem stilu - tolk, da fedora še enkrat pogleda na cd, da se ji ne zmeša. ne vem pa točno, ker sem uporabu 2. način)
2. rešitev: mountaš (če že maš kako instalacijo linux-a) 1. iso fajl in nardiš neki podobnega v direktoriju v katerega si mountal iso:

#mkisofs -v -r -T -J -V 'Fedora Core 1.91 CD 1' -b isolinux/isolinux.bin -c isolinux/boot.cat -no-emul-boot -boot-load-size 20 -boot-info-table -l -R -o /tmp/FC2test2-CD1.iso .


lahko pa da maš samo narobe nastavljen boot sekvence v biosu. pol se opravičujem za zgornje kolobocije.


aja, pa če paziš kaj delaš ne boš povozil windows. preverjeno na sistemu, ki je mel gor gentoo, winxp in dodano fedoro. kvečjemu boš povozu windows boot manager in boš mogu v fedori v /boot/grub/grub.conf dodat:

title=WinXP
root (hd0,0)
chainloader +1

da boš lahko bootal windows. (root moreš seveda določit ustrezno tvoji particiji na kateri imaš windows)
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

bkranjec ::

No v biosu je vse nastavljeno kot je treba ker namrec slo-tech linux mi dela.
Vendar imam problem s Fedoro Core 2 Test2.
Borchi ta pravi odgovor na moje vprasanje!!! Upam da mi bo Windows res delal, ker
bo se nekaj casa moj primarni operacijski sistem, dokler ne obvladam linuxa zadovoljivo.
Hvala za odgovore!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux po instaliranju ne morem formatirat

Oddelek: Operacijski sistemi
342536 (2137) CCfly
»

Izbira Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
472483 (1340) Border
»

Kateri boot manager?

Oddelek: Operacijski sistemi
241754 (1480) sidney
»

gentoo boot problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
201258 (1054) moj_nick
»

Linux internet povezava problem

Oddelek: Operacijski sistemi
441972 (1587) dr.J

Več podobnih tem