» »

problem pri zaznavi diska v biosu

problem pri zaznavi diska v biosu

pupsi1984 ::

pozdravljeni, zelo bi bil hvalezen, ce bi mi nekdo pomagal razresiti naslednji problem:

imam matično ploščo MS-865 pe neo2-pfs in trdi disk, WD-t1200JB (120 GB/8MB)
predkratkim sem spreminjal nekatere nastavitve biosu (nisem spremenijal nastavitev za disk ali pa bilo kaj radikalnega), ker mi je racunalnik javil, da je pac napaka sem sel v bios in namesto, da bi rocno spremenil nazaj tiste nastavitve, ki sem jih poprej spremenil, sem kar oznacil opcijo restore defualt bios settings. Tu pa se mi je pojavil problem, racunalnik je popravil moje prejšne nastavitve, a zdej kar naenkrat ne spozna vec diska (to je hkrati moj edini in glavni disk). Disk je bil prej namescen na Primary Ide Slave (Master opcija je bila ze prej prazna). Ce oznacim opcijo AUTO mi diska ne spozna, pod opcijo user pa se mi odprejo naslednje opcije:Cylinders, Heads, Write Precompensation in Sectors. A moram rocno vpisat vse te bajne cifre, ki itaq nimam pojma kaj pomenijo, ali pa obstaja kak program, da bi disk nekako vsilil nazaj v bios ? Predvsem mi je vazno, da mi disk ne bi bilo treba še enkrat formatirat,ker imam gor nekatere zelo važne podatke.

Hvala vnaprej za odgovor
LP

fruti ::

guc... poskusi v biosu najti auto detect HDD .... ce tega nimas potem odpri mašino daj ven disk ... in ti na disku pišekoliko imas HEAD, CYLN, itd ... malo poglej mislim pa da moras dat samo autodetect .
LP
Boštjan

Lith ::

en problem imaš zato, ker diski WD NE delajo na SLAVE, če ni nobenega master diska zraven. Premakni jumper na disku na MASTER in pod BIOS opcijami obvezno nastavi AUTO, ker drugače lahko kaj res zaje--š

ta plata je drugače ohoho in ne spreminjaj veliko, če ne veš
link MSI, eMisija

mp218 ::

jaz sem mel enkrat problem z WD-jem in sem šel na njihovo stran in mi je vse lepo pisal...
knowledgedatabase...pa search po nizu...
Konkretno ti pa ne znam svetovat, žal...

pupsi1984 ::

eh, sem z vec srece kot pameti, ze resu tezavo. problem je biu, k mam sata disk (pa sm biu tok len da niti nism pogledu specifikacij), bios pa ne spozna na auto opcijo sata, mors neki postimat rocno pr notranjih nastavitvah... hvala vseeno vsem za nasvete, LP

Lith ::

dej poglej si tukaj nastavitve jumperjev in nastavi svoj disk na SINGLE (Neutral position)
pa v BIOSu AUTO.... mora delat če je disk sam brez dodatnih diskov na istem kablu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514254 (3420) MasterKiD
»

Kaj je narobe z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
403404 (2682) Mesar
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261806 (1450) mkonci
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453251 (2275) Blind
»

SuSE 8.0 Atempting to kill init...

Oddelek: Pomoč in nasveti
9950 (859) freejack

Več podobnih tem