» »

SuSE 8.0 Atempting to kill init...

SuSE 8.0 Atempting to kill init...

freejack ::

Mam en problem,..ne morem naložit SuSE 8.0..ko dam install, mi lepo začne delat, pol nekje na sredi izpisovanja unega teksta, mi pa napiše...found compressed block..uncompressing<0>....na koncu pa <0>Atempting to kill init.. pa zašteka..Prej mi je delalo vse super, problem pri instalaciji se je pojavil zdej, ko sn nov disk kupil WD800JB.. Anybody?

dr.J ::

Pa je novi disk pravilno podprt v BIOSu? In na kakšen kontroler je priklopljen? Kakšne nastavitve imaš zanj v BIOSu (normal, lba etc.)?

freejack ::

V Biosu vse štima, mam LBA (cable select, tut probal na master/single)..za nastavitve sn dal kr default, kk je pač samo naštimalo...IDE noben...aaaa...grem neki probat...

freejack ::

neki probal, pa nič boljše...cable select na ATA66/100 IDE kablu (disk sam na kablu)napiše mi LBA, ATA100 80GB, čeprav je v BIOSU sicer nastavljen access mode na auto (v tem primeru CHS), probal sem nastavit na LBA, pa tut brez uspehaNa disku sn z fdiskom naredil 3 partiticije C-4GB, D-8Gb, E-60Gb, 4Gb pa pustil prostega za linux...Še kr sn brez idejnapiše pa neki takegaRAMDISK: compressed image found at block 0...uncompressing..<1>unable to handle kernel NULL pointer device at virtual address .........bla bla....pa na koncu PANIC Attempted to kill init!!! (pa zašteka)

freejack ::

aja,..pa ko mi prepozna disk, mi poleg wd800.....napiše še neke čudne cifre...WDC WD800JB-00CRA1 17.07W17

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()

suse80 ::

Po tvojih opisih sodeč, je z diskom vse ok.
Takšna napaka, kot jo imaš ti, se (povzemam po
priloženi knjigi z navodili) pojavi pri:

- napaka pri branju instalacijskega CD
- napaka pri ramu

Moj nasvet je, da poskusi z manual instalacijo v text modu (pa seveda zaženi sistem z disketo, ne s CD!).
To skoraj vedno deluje.


freejack ::

Nastavitve v biosu glede rama lahk variirajo, tu ne pomeni razlike (sn probal default, optimized, custom), edino mogoče, če bi to kaj nagajalo, da mam CDROM na secondary: na kablu izberem master, vendar tega nimam z jumperji nastavljenega in mi ga najde kot slave (da bi te nastavitve lahko kaj zafrkavale, sicer pa tudi ta opcija drugače dela bp v winsih ipd.)Bom probal z zagonsko disketo... :\

suse80 ::

Če stvar dela v Win, to še nič ne pomeni.
Win dostopajo do opreme v počasnem, 16-bitnem načinu. Linux to dela vse 32-bitno, takrat pa lahko oprema odpove, če je slaba.

Čudno se mi zdi, da ti disk spozna kot CHS. tega noben Award bios ne dela več, če imaš nov disk. Nastavi disk na master jumper primary, CD-rom mu daj na isti kanal slave secondary. Mislim da tvoj disk podpira dve opciji jumperja:Single position ( master brez slave) in Master with slave present). Ta druga opcija pomeni, da moraš imeti še en jumper na disku. Preveri na WD strani.. Ni nujno, lahko pa odpravi probleme. Cablew select opcija je povsem neuporabna v Linuxu. Večinoma ne deluje.
Vse postavke v Biosu za disk daj na auto. DMA izklopi.
Izklopi Shadow ram in ostale stvari.
Zaženi instalacijo z drugim CD od SuSE. Na prvem imaš 2,88 MB velik kernel image, ki mnogim BIOS povzroča težave. Na drugem je 1,44 MB velik image.
Ali pa poskusi z disketo.
Zaženi manual instalacijo v text modu.
Po mojih izkušnjah z več kot 20 instalacijami osmice SuSE, grafični mode še vedno ne dela ok na vseh compih....







Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

freejack ::

As explained in the file ide-cd, ATAPI CD-ROMS should be jumpered as "single"
or "master", and not "slave" when only one IDE device is attached to an
interface (although this restriction is no longer enforced with recent
kernels).
Bom probal tole. :D , pol z drugim cdjem,..še sporočim...aja...mislim, da sn se glede diska zmotil...disk access mode mam sicer na auto, sam mi izpiše iste vrednosti kot pri CHS, kar pa ni nujno, da te veljajo, saj jih ni mogoče spreminjati,..glede na to, da mi ga potem še prepozna na LBA, verjetno CHS nima kaj s tem, oz. gre le za default vrednost, ki se mi izpiše, če izberem auto disk access mode...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()

freejack ::

yessss... 8-O Sam bootal sn z 2. cdja pa je šlo vse kot po margarini...:)) 10x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ena jeba, nč jasn

Oddelek: Pomoč in nasveti
261775 (1334) OldSkul
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453251 (2275) Blind
»

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Oddelek: Programska oprema
311942 (1656) Al-Ni
»

hitachi disk LBA/CHS

Oddelek: Strojna oprema
71382 (1221) Alexius Heristalski
»

namestitev CD-ROM-a v novem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
112142 (1982) nando

Več podobnih tem