» »

Ne morem usposobiti povezave rač - TV

Ne morem usposobiti povezave rač - TV

mkljun ::

Povezano imam s S-VHS kablom. Ob zagonu računalnika slika deluje - na tv se vidi ko se windowsi nalagajo, vse dokler se v windowsih ne pojavi napis Welcome na plavi podlagi, potem pa je slika kar črna. Poskusili smo zamenjat resolucijo (vse možno), pa vseeno ni delovalo. Kaj naj naredim?

All ::

probi zamenat televizijo:D


joke

kera kartica? keri gonilniki?

mal poglej po nastavitvah, kje se sploh omogoči TV-out

K0K0 ::

Ja če bi povedal kero grafo maš bi blo tud fajn:D .
Drgač pa moraš nastavt na clone (da sploh dobiš sliko na tv),pal-b (če je slika brnobela) pa če se zmeri noče probi narest tko da je "tv + analog display"
drgač pa maš spodi link pa mal pobrskej ti vse piše
pc na tv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

mkljun ::

Hmmm da dodam malo podatkov. In sicer:

Na računu mi je bila prodana kartica ATI X-pert 200Pro 32Mb Tv Out
WinXP jo prepozna kot Ati Rage 128 pro AGP 4x TMDS

Sem že iskal gonilnike po netu ma povsod piše, da naj bi jih XPji že imeli in da naj se ne sekiram z iskanjem. Stari gomilniki ne delujejo ;).

Problem je ta, ker pod Display->Properties->Settings->Advanced nimam nobene možnosti dveh moniterjev pa preklapljanja med njima. Na netu sem zasledil ljudi z isto težavo, ki jo rešujejo tako, da priklopijo S-Video kabel in resetirajo računalnik. To sem naredil tudi sam in sliko vidim lepo v barvah dokler se mi ne naložijo WinXp (kot že opisano).

Monitor (če koga zanima):
Sony CPD-E 220/E220E

mkljun ::

zdaj mi pa popolnoma nič več jasno ni sploh.

Kot povedano so gonilniki Microsoftovi in sicer
Microsoft-Supplied Driver 5.1.2001.0 (details)

Ati je izdal udi svojo različico 6.13.3279, ki sem jo stankal z neta (http://mirror.ati.com/support/drivers/w... za družino kartic Rage 128 pro. In ko skušam te gonilnike namestit mi trdi, da nimam taprave grafične!?!

K0K0 ::

Nalož si aido al pa sandro pa poglej kero grafo imaš. Men se zdi aida32 bl simpl sam jim trenutno ne dela link tko da če hočeš ti ga lohka pošlem.Drgač pa sandra: http://www.pcextreme.net/sandra2004/san2004.sp1-PCExtreme.exe

mkljun ::

Ne moreš da verjameš.

Sandra in Aida mi pokažeta isto družino kot WinXP (Rage 128 pro). Potem sem nekje zbrskal druge ATI-jeve gonilnike za točno to kartico. Zdaj je slika zvoka pa ni :(.

A je kdo imel podobne težave z zvokom?

K0K0 ::

Zvoka ni zato ker morš še kable za zvok iz zvočne kartice do tvja potegnt. beri s-video kabl je sam za sliko zdej pa nucaš še kabl za zvok ane. Ponavad ima z ene strani bananco za v zvočno na drugi strani kabla pa sta 2 cinch priključka (bel ter rdeč) slikca. Dobiš pa ga v kšnem big bangu,leclerc,bof itd...

CaqKa ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

S-video

Oddelek: Zvok in slika
81470 (1087) podtalje

TV

Oddelek: Zvok in slika
6991 (845) Stepni Volk

ati radeon 9600 SE na TV

Oddelek: Zvok in slika
51711 (1648) CaqKa
»

radeon + TV = črno bela slika->zakaj ???

Oddelek: Zvok in slika
81023 (920) CaqKa
»

slika iz PC - TV črnobela

Oddelek: Zvok in slika
81847 (1753) WarMaker

Več podobnih tem