» »

Instalacija RH 9.0 ali Pingo - problemi. SUSE ali WIN delujeta OK.

Instalacija RH 9.0 ali Pingo - problemi. SUSE ali WIN delujeta OK.

celk ::

Lep pozdrav,

Že kar nekaj časa se mučim z instalacijami Pingo ali Redhat na mojem računalniku:
PII 333 MHz, 13 GB Maxtor HD, 192 RAM, MB ima i82440LX chipset (DTK 66e1 oznaka plate).
Plata ima naložen zadnji BIOS, ki je bil na voljo in je preizkušena z raznimi testnimi programi, kjer vse deluje OK. CD pogon, HD in namestitvene CD-jke so tudi brezhibni (vse preizkušeno na drugem sistemu).

Problem je v tem, da se instalacija nekje sredi (pri nameščanju rpm-jev) nenadoma ustavi (na popolnoma naključnem mestu), zamrzne, včasih miška še deluje a se sistem sploh ne odziva na klike, včasih začneta utripati lučki Caps Lock in Scroll Lock.

Sumim, da je mogoče kriv prenos me HD in MB (takoj po bootanju na zaslonu med vsemi izpisi ujamem, da nekaj "predvideva" (assume) o načino PIO oz DMA).
Sem že nastavljal BIOS, da bi zahteval le PIO prenos, pa ni nič pomagalo. Setup nekako "povozi" to nastavitev (ker še vedno "predvideva").

Suse ali katerakoli različica WIN se vedno lepo namesti in tudi teče brez napak.

Kakšni so možni parameri pri instalaciji Pingo oz Redhat linuxa, da bi nekako obšel te probleme?
Kakšna ideja kaj bi še lahko povzročalo te napake?
Je spoh krivec prenos med CD-MB-HD?
Je že kdo imel podobne probleme?

Hvala znalcem.

dr.J ::

Katero grafično imaš? Poskusi z inštalacijo v tekstovnem načinu.

S kombinacijo tipk Alt-Ctrl-F1 do F5 lahko preklapljaš med konzolami (Alt-Ctrl-F7 te vrne v grafično okolje); na konzolah so razni izpisi - mogoče bo med njimi kak namig.

frke ::

Pred instalacijo preveri, če so CDji OK, kar ponuja že namestitveni program, vendar vsi pritisnemo "skip".
Včasih je tudi to vzrok "nelogičnim napakam".

lp, frke

celk ::

Hvala obema!

Nič od navedenega ni pomagalo in nehal sem se ubadati s problemom. Trenutno se igračkam s Suse 9.0, ki se je namestil brez težav. Sem pa na spletu (tudi v tem forumu) opazil kar nekaj člankov o tem, da so v določenih primerih distribucije, ki temeljijo na RH 9.0 v kombinaciji z ne najbolj novo strojno opremo (taka kot je moja) lahko problematične pri instalaciji.

Lep dan še naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod n akonzolni nacin v linux-u ne dela

Oddelek: Operacijski sistemi
6914 (828) Skrat
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795321 (4547) marsovec gugu
»

Težave z instalacijo Linux RH 9.0!

Oddelek: Operacijski sistemi
6811 (736) kuntek
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395570 (4165) TICKO
»

redhat 8.0 zamrzne pri instalaciji

Oddelek: Operacijski sistemi
241246 (1014) medjugorje-si

Več podobnih tem