» »

Prehod n akonzolni nacin v linux-u ne dela

Prehod n akonzolni nacin v linux-u ne dela

SodVina ::

Pozdravljeni,

Ravnokar sem si (ze drugic) namestil suse 9.2 (s petih originalnih cd-jev) na neko PIII masino. Whatever, ko se zadeva nalozi, nikakor ne morem preklopiti na konzolni nacin (Alt+Ctrl+F1, Alt+Ctrl+F2, itd...) torej te tipke ne delajo. tipkovnica dela, tako da ni nic narobe z njo. V katerem grmu bi se lahko skrival zajec in kako to zadevo ustimati. Ali je to mogoce bug?


hvala in lp

Poldi112 ::

Mogoce imas tako tipkovnico kot jaz (M$), in moras vklopiti funkcijske tipke.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SodVina ::

tipkovnica je navadna, brez kakersnihkoli dodatnih tipk. Na vseh linux-ih, ki so dosedaj pocivali na tej masini (knoppix, redhat, suse 8.2, 9.0, 9.1) je zadeva delala brez problema.

torej sumim, da je to bug v i386 (5cd) verziji suse 9.2 pro Verzija za amd64 (dvd) deluje na dveh drugih masinah brez problema.

NoUse4AName ::

Mislim da ima suse izkloplene te konzole. Obstaja nastavitev za število virtualnih konzol in suse ima samo tisto z X serverjem. Nisem 100% seveda...

borchi ::

večkrat sprobam kako novo linux distribucijo, tako tut suse 9.2. ko ni "zagrablo" ctrl+alt+f1 sem lepo zaklel in zbrisal hudiča.

tem pobom pri suse se je zmešalo. dejansko!
l'jga

SodVina ::

Suse 9.2 64bitni dela normalno. bo treba prijavit bug za 32 bitnega. Saj verjetno ga je kdo ze :|

Skrat ::

Sicer verjetno ni tako easy problem ampak pogledat se vseeno splaca:

XFree86 ima v XF86Config eno opcijo DontVTSwitch, ki ti, ce je nastavljena na On (default je navadno Off) onemogoci uporabo Ctrl+Alt+Fn tipk.
Free software is a matter of liberty, not price.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skrat ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

mandrake ali suse

Oddelek: Operacijski sistemi
341800 (1363) BigWhale
»

SuSe 9.1 tezave s tipkovnico

Oddelek: Operacijski sistemi
121231 (1138) OmegaM
»

problem "alt + q"

Oddelek: Operacijski sistemi
81441 (1304) ToniT
»

problem prijavljanja v account

Oddelek: Operacijski sistemi
201363 (1221) ql000
»

Linux in modem

Oddelek: Operacijski sistemi
171672 (1433) |_CoBrA_|

Več podobnih tem