» »

varnost e-mail linkov na page-ih(glede spama)?

varnost e-mail linkov na page-ih(glede spama)?

PhotoBlaz ::

Mene pa zanima ce je varno vstavljat v strani linke do emailov, sem slisal, da obstajajo neki programcki ki stalno iscejo po kodi strani emaile za SPAM.....je to res, al ni, in kako priporocate potem objavo teh emailov ce ne preko navadnega "mailto" linka?

Tenks!

Taras_Bulba ::

jup, to je vsekakor res!
rešitve: bolj lesene. lahko pišeš maile v obliki "samo.bNO@SPAM.brb.com"
al pa "samo dot priimek at podjetje dot com" ali pa kaj podobnega.
Lahko npr daš povezavo kot mail (Če pogledaš, je povezava samo@dd.commm, prava bi bla verjetno .com).

Ampak to se da vse prebrat, če narediš pameten program.

Lahko pa uporabiš slike namesto mailov, kot majo na najdi.si, pa še kje...

lp

ps.: upam, da nisem preveč neumnosti natrosil

Lith ::

obstaja ena skrivnost glede tega in se reši z Javascriptom :D

mogoče takole :D
function mailto() {
var first = "email"
var second= "mail.net"
location.href="mailto:" + first + "@" + second;

Taras_Bulba ::

opa! hud trik! za zapisat si nekam :))

Edelweiss ::

Lith: ufff,ta pa je ta prava finta 8-O !!

Lith ::

če je vam to nek hud über trik, zakaj pa potem niste tega napisali ?
sicer je treba potem še to funkcijo v HTML.ju nekako 'poklicat', ampak glede na neodzivnost/neinteresiranost še to:
href="javascript:mailto()

zdaj pa... dajmo, da vidim kak ste rešili

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

Edelweiss ::

Lith: opazil sem,da nisi razumel našega začudenja,no vsaj za mene lahko trdim.
Začudil sem se,ker si podal dober trik,za katerega nisem vedel.In s tem ko sem ti napisal: ufff, ta pa je ta prava finta je isto kot pa bi ti napisal; čestitam.
Understand!!

Edelweiss ::

Mene pa glede tega še nekaj zanima:
imaš internetno stran in napisan imaš svoj eMail naslov.Ali je možno naredit,da ti recimo oseba X ne more poslati meil-a??

Taras_Bulba ::

ja sej Lith men je tud hud trik to. Brez zajebancije. kaj pa naj bi napisal ljudje v odobravanje :|

Lith ::

uf, to da ne bi neka os. pošiljala je pa že stvar blokiranja IP na samem strežniku za email, ali pa da bi mogoče celo v JS nekako definiral kateri IP naj preveri in v tistem primeru npr. odpre raje www.rozice.com
samo nimam takih rešitev, tak da žal.

ps.: aha, zdej razumem, no tnx

Taras_Bulba ::

ma mislm, da bi se z JS dal kaj takega spacat. preverjaš ip in če ni ustrezen pač ne izpišeš mail linka. isto za php, asp & co.

webfreak ::

rad bi pripomnil samo majhno opombo: Najprej me zanima kako preveris, ce je IP pravilen (in kaj smatras za paravilen IP). No drugo pa je da me zanima kako bi s JS preprecil vstop nepovabljenemu gostu. Veliko sem se ukvarjal s tem in na koncu pogruntal da je skoraj nemogoce. Cetudi preverjas IP se vedno obstaja velik procentualni del uporabnikov, ki ima dinamicen ip. Cetudi si pomagas s cookiji kmalu uporabnik to pogrunta in onemogoci. potem pa se najbolj zanimiva stvar. Vsakdo lahko uporabi proxy streznik. kako pa se znebis njega??. No mislim da je najboljsa varjanta, da se enostavno link spremebi v tako obliko, kot jo je ze kar nekaj mojstrov predlagalo ime at domain dot com.

drugace pa se mi zdi vprasanje zelo primerno in na mestu in je vredno razpravljati o tem, kajti vse vec ljudi ima velike tezave s spamom >:D . nekako je treba zatreti ta hudic. ;(

PhotoBlaz ::

Dobr se slis tole akr si napisu,..ceprav sem bl bogi se zaenkrat v tehle www page-ih,...tko da mi ni cist jasn kam to napisem pa kako to poklicem s HTML-jem,...no ce se komu da razlozit bi bil vesel, ce ne bom pa ze kje koga nasu k bo znal to obrazlozit bolj detajlno. (sej drgac samo skripto cist stekam in se tud men dobra resitev zdi....sam pac ne vem kam kej vpisat)....pa ne zamert...smo tud zacetniki na tem podrocju nekateri :\

webfreak ::

ce mislis moj post bi te prosil da mi poves kaj te zanima, ce pa se tvoje vprasanje nanasa na katerega od zgoraj navedenih postov pa bom prav tako skusal pomagati samo namigni mi kateri del te zanima ;)

PhotoBlaz ::

obrazlozitev za uporabo nucam za Lith-ov prvi odgovor.
Kam to kodo napisem, kam vpisem, itd... ce se seveda da komu to razlagat.
Pa najlepsa hvala!

Taras_Bulba ::

Povezavo [a href=mailto:trarara.neki]moj mail[/a], nadomestiš z [a href=javascript:mailFunkcija(neki parametri)]moj mail[/a].

Tody ::

Hm weabfreak če hočeš stran narest dostopno javnosti more bit pač dostopna javnost... z vsemi slabimi in dobrimi stranmi če hočeš da je stran your eyes only pač daš stran pod geslo in potalaš username in gesla tistim ljudem ki bi hotl oziroma ki jim želiš omogočit dostop. Torej ne narediš registracije (ker pol se pač lahko vsak registrira) ampak ti morjo recimor e mail poslat in jim pol pošlješ nazaj mail z geslom če ti je osebek všeč....

hruske ::

webfreak, ja je nemogoče z javascriptom preprečit dostop ljudem.

Taras_Bulba ::

arghh! model je spraševal kako onemogočiti pošiljanje maila! ne pa kako onemogočiti dostop.

Lith ::

poglej HTML primer in še JS datoteko

enostavno .

LP, vsem :))

madmitch ::

Lith: lepo te prosim, a bi se ti dalo to, kar si zgoraj nametal za tiste, ki to obvladate, napisati še za totalne butelne, kot sem jaz?

OK, si me prehitel, thx.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Tody ::

Webfreak je napisal :
No drugo pa je da me zanima kako bi s JS preprecil vstop nepovabljenemu gostu.


No zdej sem jest blond al pa ti :D

Taras_Bulba ::

ne vem. jst nism, sm se prej v špegu pogledu :D jaja vem kaj je webfreak napisal, samo nisem razumel tega kot vprašanje ampak kot pripombo, glede na to, da je napisal, da se je mnogo ukvarjal s tem

webfreak ::

:D No ja :D

PhotoBlaz ::

Lith: Ful hvala za tole skriptico,...deluje kot po maslu!

Lith ::

mora delat :D

webfreak ::

Sem porabu kar nekaj casa in veckrat pogledu u spegu ce sem res blond. Med tem pa malo po googlu poiskal in kmalu ugotovil da sem imel prav :D. Skripta, ki ste jo tako lepo strejeli je sicer res nekoliko varnejsa toda ima problem ce uporabnik nima omogocenega javascripta pa tudi, varnost je nekoliko slabsa kot pri predlogu s me at yahoo dot com. Toda tudi tu ni varnost 100% (to sem verjetno tudi omenil a) kajti spam boti postajajo vse bolj advanced. In veliko prizadevanj proti spamu je velikokrat zaman.>:D

madmitch ::

webfreak: ...varnost je nekoliko slabsa kot pri ...

A lahko tole razložiš? Ne da ti ne verjamem, le zanimam me zakaj, sam se v to magijo bolj malo razumem, me pa zanima, zato prosim...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

hruske ::

To je spet isti problem in napačno odpravljanje. Pritiskat bi bilo potrebno na vlado in uzakoniti visoke kazni za spemerje, ne pa da se sami borite proti temu.

Preventiva, ne pa kurativa.

webfreak ::

Pametno in pravilno povedano. Osebno ne moremo skoraj nic narediti na tem, kajti spam boti postajajo iz minute v minuto bolj popolni. Vse ideje, ki so bile do sedaj objavljene so ze obdelane v teh programih in mi, ki se tako matramo da skupi spisemo kako tako skripto smo enostavno miloreceno premagani. Zadnjic sem bral da so zaprli spamerja samo za 7 let (saj ne za je poslal 840 milionov sporocil). Odvzeli pa so mu tudi cca 8 milionov $. No mislim da je vsaj nekaj ni pa dovolj. Nadzor bi moral biti povsod in veliko strozji!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML form

Oddelek: Izdelava spletišč
111341 (1218) mte
»

Kako preprečiti kopiranje texta iz strani

Oddelek: Izdelava spletišč
251839 (1459) njok
»

Zaščita e-mail naslova

Oddelek: Izdelava spletišč
221479 (1093) darh
»

Kaj mislite o tem ?

Oddelek: Izdelava spletišč
321531 (1077) webfreak
»

Eno ali pa več vprašanj v html-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
221692 (1298) pivmik

Več podobnih tem