» »

charset v phpbb forumu

charset v phpbb forumu

Tero ::

Se da kje to nastavit? ker nikjer ne najdem:\ Rad bi seveda samo da bi mi šumniki delovali se pravi charset windows-1250.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Edelweiss ::

V forumu: KAKŠEN PROGRAM MI SVETUJETE NAJDEŠ TOLE.

Edelweiss ::

http equiv="Content-Type" content=" text/html; charset= windows- 1250">

Saj to si mislil a ne ??

Tody ::

ja kak index file je treba najti ali pa kej podobnega

Tero ::

Hm torej bi zaj mogo editirat vse php fajle v forumu;( ? Ni kake elegantne resitve
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tody ::

ehem recimor da si daš če uporabljaš phpBB slovenski popravek gor in ti ni treba niti mignit z prstom razen da klkneš un zip pa daš na strežnik ?

Skrat ::

phpbb je, kot ze ime pove, napisan v phpju. Ena od lastnosti phpja je tudi, da zna delati s spremenjljivkami. Ena od spremenljivk, ki je definirana pri jeziku, je tudi default encoding. Nainstaliras si jezikovni paket za slovenscino (lahko pa popravis tudi v angleskem, ce ti je to ljubse) in gres v direktorij languages/lang_slovenian/ in v datoteki lang_main.php nastavis prvo spremenljivko pod uvodnim bla bla

$LANG['encoding'] = 'iso-8859-2';

Lahko nastavis poljubno vrednost spremenljivki... tudi windows-1250, ceprav je iso-8859-2 standard, windows-1250 pa ne. >:D
Free software is a matter of liberty, not price.

Tero ::

JA finta je bila v tem da sem namestil slovenski jezilk, ampak namesto č-jev je je vido E pa take bedarije. Težavo sem tako reče da sem nastavo default charset windows-1250 v apache!8-O
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Skrat ::

To ni ravno dobra ideja... ker potem bos imel probleme, ce bos dal na streznik kaksno stran, ki ne bo v tem charsetu.

No ja, ce si preprican, da bo vse, kar bo poganjal tvoj apache v windows-1250 je ok, ce pa temu ne bo tako, potem je verjetno najbolje izkljuciti default charset v apacheju (DefaultCharset off), in ga definirati v headerju posamezne spletne strani.
Free software is a matter of liberty, not price.

Tic ::

Sem se drzal Skratovih navodil in zadeva deluje. Sem spremenil kar ang jezik. Hvala.
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem s č-jem

Oddelek: Izdelava spletišč
91334 (1120) mte
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423494 (2584) krho
»

Šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
201835 (1606) root987
»

phpbb forum tezava

Oddelek: Izdelava spletišč
151526 (1261) TICKO
»

Problem s charsetom

Oddelek: Izdelava spletišč
111455 (1288) Matek

Več podobnih tem