» »

Kaj mislite o tem ?

Kaj mislite o tem ?

webfreak ::

No končno sem se odločil, da sem pripravljen na kritike glede strani, s katero se skupno ukvarjava jaz in pa tudi nekoliko mlajši toda prav tako zelo sposoben avtor Weby.

Zanima me kake napake in slabosti najdete na naslednji strani SLO-Design.com? Če imate minuto prostega časa mi prosim povejte kaj mislite o designu in njeni kodi. Povejte kaj vas moti in kaj vam ni všeč :D. Konec koncev pa lahko poveste tudi kaj vam je všeč:\.

Najlepša hvala za vse vaše komentarje!!

Tody ::

FAjn ! Že ene parkrat sem gledal tvojo stran in zmeraj bolj mi je všeč odličen uvodnik v CSS !!

JOKER ::

Stran je vredu in lepo oblikovana. Dobre barve za oko in lepo se da brati. Imaš nekaj slovničnih napak v tekstih. Stran imam občutek se malo predolgo nalaga. Okvir na strani riše postopoma, pa tudi ozadja ne pokaže takoj, ampak kasneje (IE6).
Zbodlo me je tudi v oči Admin -> Login 8-O
Slovenski jezik !! Lahko bi napisal : Uporabniško ime in Geslo ne pa Password ... itd.
Pa stran na kateri je prav ta obrazec je tako pust. Modro ozadje in nič druga. Lahko bi bile palme kot na začetku .... bolj pestro.
Imam občutek ko prebiram vajino ali pa tvojo stran, da prevečkrat hvališ oziroma omenjaš ta CSS , W3C , PHP ... itd.
Bistvo tvoje strani je, da posreduješ znanje drugim ?? Okrog validiranja in vsega ostalega je že toliko napisanega, da je že "trg" malo nasičen.
Mislim pa, da je ta stran predvsem tvoj izdelek glede na predstavitev strani od prijatelja ali brudera Weby-a.

V glavnem : ZELO DOBRO in tako naprej.
________________________________________________________
Ka te češ ....

kihc ::

Sehr gut
x

Trubadur ::

ups.....;)
Berite Thomasa!

webfreak ::

Hvala

SmoKey ::

Trubadur :sam s pa res prasc tko k si reku >:D :D >:D

Server has been hacked

Lep pozdrav
Trubadur

Kr podpišem se ..... LOL


Ok sj vem da sm prasc:/
Sam se nism mogu zadržat;)

alesrosina ::

Trubadur: dej spizdi ze na koncert, pa ne uničuj tujih zadev. Taki mi grejo na kurac .... fak, ej. ;((

Webfreak: priporocam ti, da prijavis zadevo na arnes, naj model mal najebe če je tok otročji, predvsem pa neumn.

Trubadur ::

svašta prepisu sm mu index fajl in to je vse?!?!?in zdj kr neki z arnesom:\
Berite Thomasa!

Trubadur ::

back online:\
Berite Thomasa!

alesrosina ::

Trubadur: ne a res, nepooblasceno si vstopil v tuj sistem ... sej ni vazn, ce je mel ksno lukno, ki si jo ti kot n00b geek super power hekr izkoristu ....

anyway, webfreak: zadeva je postavljena cist klasicno (kar ni nujno slabo), nekak une palme mi ne pasejo na stran (zgleda kot kaksna turisticna agencija), kot celota deluje prevec "portalsko" oz. klasicno. Ker mas naslov slo-design, bi pracakoval kaksen odstekan design ali vsaj nekaj posebnega na sami strani. V vsebino se ne bom spuscal, ker je nisem pogledal. Samo se glede razporeditve strani ... lahko bi naredi neko bolj inovativeno navigacijo oz. celotno strukturo strani, da bi predstavljalo nekaj posebnega.

skratka: stran je cisto vredu, ampak glede na to, da je kao slo-DESIGN.com, bi pricakoval kaksen bolj profesionalen design, kot nek, ki zgleda kot kaksen template raznih free portalskih sistemov (kar spet ne pomeni vedno slabo).

Trubadur ::

Ja hvalabogu kaj a bi pustu za druge da bi mu celotne diske pobrisal??!?!?!?!
Berite Thomasa!

webfreak ::

Se opravičujem za mogoče probleme pri dostopanju strani toda kot vidite imam malce težav z porti (hehe). Ne obtožujte trubadurja ker no ja ni vsak taka faca da najprej hekne potem pa obvesti administratorja :D in mu pri odpravljanju težav še pomaga :\

Brilko ::

Men se zdi nice, edino mal se podvomu v vajino skripto knjige gostov, ko sem vidu tam angleške napise kot so Name... popravi to.

Sej Trubadur vedno rad pomaga, če je ap še admina o tem obvestil, pa pomagal, pol pa itaq super.

pivmik ::

Super stran.
Slike palm so lepe, samo po moje res ne pašejo preveč na stran, preživebarve imajo glede na ostalo.

Črne obrobe bi bile lahko manj črne, da ne odstopajo toliko, recimo sive, ampak to je moj občutek.

Pisava v menuju bi lahko bila za pixel ali dva večja.

Naslovi menujev se pri pregledu komentarjev spremenijo v angleške.

Leva zgornja zaobljenost "oken" je malo defektna, se razlikuje od ostalih treh.

AntiSPAM "fora" dvomim da deluje, še posebej ker je v angleščini:
palcekskakalcek at msn dot com
slovensko, boljše:
palcekskakalcek afna msn pika com
LP, Gregor GRE^

Trubadur ::

oz.
ime |pika| priimek |afna| email |pika| si
Berite Thomasa!

pivmik ::

Ja, izmisliti si moraš nek svoj sistem, ki pa mora biti razumljiv a hkrati težek za avtomatsko zbrianje.
Ker če vsi uporabljajo isti sistem pol je spet vse brezveze.
LP, Gregor GRE^

njok ::

A foro z TAG :after { content: ... } roboti ze poznajo?

pivmik ::

A da pol v content napišeš email naslov?
Spam boti iščejo po goli source kodi vse kar ustreza user@domain.com ali "user at domain dot com" in podobno. Ne glede kje se to v HTML-ju nahaja.
Pol pa verjetno še kakšne tage odstrani in preveri še enkrat in še kake trike.

Bi pa verjetno palilo:
TAG :after { content: domain.com }
pol pa v bodyu: {tag}uporabnik@{/tag}
SAmo čim začne to uporabljat veliko ljudi se bo spamerjem splačalo sprogramirat bot, da zna tudi to, čeprav zelo težko.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

njok ::

Odvisno je samo od tega, al skenirajo tudi css datoteke ali ne. Malo je nerodno, ker na tako napisan naslov ne mores dat linka, uporabnik pa teksta ne more skopirat v clipboard.

pivmik ::

Pri drugi varianti, ki sem napisal bi se dalo delujoč email naslov skopirat v odložišče.
LP, Gregor GRE^

njok ::

Kako?

dr_gee ::

offtopic
Why my mouse doesnt work in DOS?

njok ::

kihc ::

ammm, tvoja spletna ne dela, oz. domena me preusmer na stran od e-uspeha :)
x

dr_gee ::

Stran je bila na žalost shekana pravtako server in vsi ostali compi na Webfreakovi mreži, tako da se je odločil da doma serverja več ne bo mel ampak bo naročil gostovanje. Več bo pa povedal on...
Why my mouse doesnt work in DOS?

Brilko ::

Več bo pa povedal on...

Pol praviš da se ne splača met več doma serverja. Ker namreč jst sem tud v dilemi al izpostavit zadevo svetu al ne. Se da zvedit kaj ej blo?

JOKER ::

Ah nič, daj nam pokaži, da vidmo kva imaš . :D
________________________________________________________
Ka te češ ....

Brilko ::

Če bi blo nič bi zdeava še delovala:P .

Tody ::

Server se nikaor ne splača imet doma... potem more bit soks on-line in bandwidhe ti žre pa tko...Bolj se splača nekje registrirat domeno pa preusmerit na nek prostor...

Če se greš pa podjetje pa itak nimaš kej razmišljat...

JOKER ::

Brilko; Don't Worry ! Daj nam pokaži svoj izdelek, da ga mau pokomentiramo, ter ti podamo kakšno oceno. Ne vem, kaj je blo, ampak nič strašnega. Je pač človek umaknil zadevo .Malo korajže Brilko in napiš link.:)
________________________________________________________
Ka te češ ....

Brilko ::

Sem glih novo plato nabavu (formatirat je blo treba), tak da še nimam porihtanih zadev.

webfreak ::

Svetujem ti da jih zelo dobro poštimaš :D :\. Verjem da se ti splača! Danes sem po kar nekaj časa končno malo dlje online. Pa čeprav za 3 firewali in popolnoma zaprtimi porti (vsaj upam >:D >:D). Če se komu sedaj zahoče hekanja naj prosim zbere koga drugega jaz ga mam dovolj :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikaz nove strani na domači strni?

Oddelek: Izdelava spletišč
61231 (1137) Baja
»

Drsniki

Oddelek: Izdelava spletišč
91139 (994) webfreak
»

CSS zascita pred spam-boti

Oddelek: Izdelava spletišč
111551 (1361) pivmik
»

Kakovostne spletne strani !

Oddelek: Izdelava spletišč
162954 (2637) njok
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
885862 (5050) webfreak

Več podobnih tem