» »

Mreža crossover ?

Mreža crossover ?

-MiS- ::

Kabel FTP, zvezan crosover, ma probleme ;( , včasih je, spet drugič ni, dolžina je 30m, mam pa še enga original (industrijsko stisnjeni konektorji) in sicer 7m dolgi pa dela ko urca (v prvem vse najde)...:))
Kabel sem stestiru seveda če je prav zvezan in seveda JE bil.

Vem da je baje problem pri FTP-ju prav oplet, ,ki je zvezan na maso, ki včasih je spet drugič ni,... (1 oz. 0)

Kok zadevo zdej nabl elegantno rešit ?

En izmed nasvetov je bil na vsaki strani vtičnico, pa iz vtičnice original stisnjnena FTP kabla,...?

Kaj pa pravte na to VI ?:\



OmegaBlue ::

am.. a ni slučajn UTP kabl pa zdi se mi da je 30m mal predolgo da bi blo sam kabl, bi mogu met umes kej za ojačanje signala.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

b ::

Sem poglejte.

lp,
Borut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

MadMax ::

UTP na Genius mrezne dela 40m preverjeno.
Pa se kup ostalega dratovja je v blizini.


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Lime ::

UTP gre preko 100m

OldSkul ::

Mene samo zanima ,da ne bom nove teme odpiral.
Imam UTP crossover kabel pa bi ga rad naštimal da bi spet ratal normalen UTP kabel.Kaj rabim za to oz. kje dobim te pripomočke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

bastadu ::

Seveda se da. Samo moraš odrezati konektor stran in namestiti novega (zato rabiš tiste klešče), ampak brez zamenjanih paric... in to je to.

OldSkul ::

Kje dobim tiste klešče, pa konektorje?
Klešče mogoče v železnini?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

bastadu ::

Mislim da te klešče niso tko pocen... Najbolje da greš do najbližje PC štacune in jih nafehtaš za te klešče za 5 minut:P

gumby ::

-MiS-: imaš parice pravilno zvezane v kablu?
sadarj79: idi v PC štacuno in jih nafehtaj, da ti stisnejo gor drugi konektor:D

Paramedic ::

Js mam pa obraten problem: imam navaden UTP, pa bi ga rad, ko to rabim, uporabil kot crossover :D. Enkrat rabim navadnega, enkrat crossover. A se da dobit kak pretvornik?
End transmission.

b ::

Lahko si ga naredis. Rabis 10cm UTP kabla, en navaden UTP konektor ter enega "zenskega" (to so tisti ki pridejo v vticnici v steni).

Ti tadrugi se verjetno dobijo tudi v stacunah, najlazje pa za to poprosis koga, ki dela ozicenja po stavbah, da ti odstopi enega oz. da ti gor se pribije kabel. Tukaj na zalost niso uporabne klesce, ampak posebno orodje (Nabijac™), ki se ti ga res ne splaca kupovat, v stacunah ga pa tudi nimajo.

Mozno pa da obstaja se kaksna bolj enostavna varianta. Jaz imam pac dostop do tega orodja in stenskih konektorjev, zato bi uporabil to :-)

Aja, upam da je jasno, da moras na tem tvojem pretvorniku na eni strani obrnit oranzno in zeleno parico.

lp,
Borut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

Reso ::

Zakaj pa bi sploh rabu nevem kakšne konektorje?? Enostavno olupiš kabl preščipneš potrebne žičke in jih pol po potrebi povežeš tako kot hočeš.

zile ::

Pretvornik dobiš v Techtrade.
Moj problem je bil sledeč. S kolegom sva bila povezana preko hub-a (70m kabla) z navadnim UTP kablom. Ko je kolega dobil ADSL sva pa rabila crossover kabel. Ker nisem mel orodja sem kupil pretvornik in pol metrski crossover. Sedaj imam lahko kombinacijo navadnega ali croosover(in to na celi razdalji 70m) v 1 sekundi. Jump out, jump in. To je simpl varijanta, ne pa cvikanje pa lupljenje pa stiskanje, itd. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Marabela ::

A kabel od huba-mrežne mora biti crossover ali navaden, če hočta met adsl?

-MiS- ::

Sem zrihtu zdej FTP crosover prek 30m, dela ko urca, sm najdu enga ponudnika v Štorah k je zatopnik za FTP vtičnice (nekega nemškega proizvajalca). Tko da so zdej na vsaki strani vtičnice v vtičnici pa na vsaki strani dva industrijsko stisnjena FTP kabla, nato so mi zadevo stestiral v firmi z nekimi jako dragimi napravami za testiranje mežnih kablov, rezultat testov je pokazu da zadeva deluje odlično, torej da po njej lahko teče ne 'samo' 125MHz temveč do 300 MHz (zadeva pride upoštev pri gigabit ethernet povezavi):D

Zdej me pa se neki zanima,... če je kdo že mel kakšne izkušnje z 1000Mbit-no mrežo oz. drugače rečeno z gigabit-nim ethernetom,... ?

Baje majo crosover zadeve pri 1000Mbit-ih neke probleme ?

A morjo bit za gigabit STP kabli,...? :\

tha_man ::

Jaz sem se povezal s sosedom - UTP kabel dolžine 120 metrov - dela brez problemov, tako direkt (crossover), kot preko switcha (Genius, sam skuži kakšen kabel daš noter tako da nam crossover sploh ni blo treba spreminjati v navadnega :)) ). Če pa ga moraš predelati si pač izposodi klešče in delaj po navodilih iz članka na Slo-Techu (tako sem jaz, pa je uspelo :D ).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

gumby ::

-MiS-: za gigabit mrežo potrebuješ kable cat.5e (ali cat.6, še boljše) in mrežno kartico, ki to podpira. Prenos po takem kablu je 4x250 Mbps.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826858 (12587) denisbegood
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3613976 (4151) Lonsarg
»

UTP poleg koaksialne antene

Oddelek: Omrežja in internet
293807 (3473) Pyr0Beast
»

Router+mreža+ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
143073 (2807) |_CoBrA_|

Več podobnih tem