» »

Dell Poweredge 1800 psu problem

Dell Poweredge 1800 psu problem

Hrenowsky ::

Danes sem od firme dobil v trajno last star poweredge server (dual xeon itd.) :)
Fora pa je, da je brez obeh redundant psu-jev (mislim da sta bila 2x650w), tako da ga ne morem niti stestirat ce sploh dela.
Ker mi pa ravno ne disi dat 150€ za dell-ov non-redundant (se pravi navaden napajalnik) da slucajno pol ugotovim da je razdelilna plosca zanic...

More to the point, zanima me, ce kdo ve kako bi lahko gor priklopil navaden napajalnik od pc-ja (na netu nic tocno ne pise) pa ce je to sploh mozno.
Ce se komu valja en redundant psu doma oz. bi ga bil pripravljen posodit/prodat, bi se priporocal :)

Aja, oznake napajalnikov so pa taksne:
Non-redundant 0U2406 / U2406
Redundant P2591/KD045/FD732
.:Biological insanity:.

Hrenowsky ::

No vceraj zvecer sem razdrl razdelilno plosco in z nje pobral kable, potem sem pa malo brskal po netu, in ugotovil da bi mogoce bilo mozno napajat to kisto z napajalnikom EPS12V

Prvi konektor je 24-pin "navadni" atx, tist zraven je 8pin 12v, mislim da je isti kot za pcie napajanje oz. eps+12v
http://imageshack.us/photo/my-images/96...

Tale napaja cdrom, fdd pa scsi board
http://imageshack.us/photo/my-images/15...

edino kar bi moral predelat je napajanje za scsi board, za kar bi pa loh porabu en sata konektor (+12,+5,+3,3 in 2xgnd)

A je kdo ze kdaj probal kaj takega oz. bi to sploh delal?

Zdej serijski napajalnik za to kisto je 650W, ampak predvidevam da toliko porabi ce so gor vsi scsi diski, jaz bi uporabil samo dva scsi in dva sata, in bi dal 550W napajalnik. Samo nisem ziher ce bo zdrzal, ker sta pa gor dva xeona...
.:Biological insanity:.

dukedl ::

sicer ugibam, ampak ponavad majo serverske plate še kakšno zaščito oz morajo met vse pošlihtano (signali iz napajalnika recimo) da se zažene..torej, mogoče boš poleg navadnih štrom poti moral peljati notr tut kakšn podatkovn link.
lp dukedl

Hrenowsky ::

To ja. Sploh pri dell-u je tko, da konektorji zgledajo serijsko, so pa cist drugacni. Mislim da je pri temu serverju drugace postavljen samo viola kabel za stand-by. Jaz mislim preuredit pinout od navadnega atx na pinout od tega nadomestnega non-redundant psu-ja. Samo sem vseeno mal skepticen :P
No ja, v najslabsem primeru bom skuru 650W atx pa star server...

Grem danes po napajalnik. Bom tole med vikendom skupi zlozil, pa napisem ce bo delalo oz. ce se bo pokadilo :)
.:Biological insanity:.

Hrenowsky ::

No samo da zakljucim temo.

Mi je uspelo zagnat stvar, prvo sem sicer kupil rabljen tagan 580W eps napajalnik (not a good idea), ki se je ob priklopu rahlo zasvetil in vrgel vn glavno varovalko od hise :|

Potem pa sem na vse ali nic probal dvema navadnima 420W napajalnikoma, ki sta mi lezala doma:). En napaja maticno z 24pin atx konektorjem, njegove 12V linije pa so namesto EPS 12V (konektor sem uporabil od tagana). Edino kar je bilo se potrebno je, da sem na atx konektorju odklopil bel kabel in ga zamenjal z vijolicnim (dell-ova konfiguracija) pa malo spajkanja;((.

Drugi napajalnik pa poganja SCSI kontroler (konektor sem dobil od razdelilne plosce serverja) ter ostalo periferijo (cdrom, fdd, 2xsata).
Vse kar mi je ostalo je samo to, da naredim auto-start drugega psu-ja z prvim. Itaq pa ce mislim imet ta server, si bom omislil eps napajalnik, samo za prvo silo je tole cisto vredu :)

Edino kar se bojim je, da prvi napajalnik nebi zdrzal dveh 3ghz xeonov pod polno obremenitvijo...
We'll see :P
.:Biological insanity:.

Pyr0Beast ::

2x3GHz xenoni spet ne žrejo tolk velik
Pod 200W sta verjetno oba skupaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napol stopljen konektor

Oddelek: Pomoč in nasveti
81697 (1288) _Denny_
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212485 (8119) Napajalc
»

Zamenjava baterije na prenosniku-na plati

Oddelek: Strojna oprema
82061 (1888) Pyr0Beast

Več podobnih tem