»

Panasonic z novima prenosnikoma

X-Bit Labs - Kot poroča X-Bit Labs, je Panasonic v četrtek predstavil dva nova prenosnika, ki naj bi imela vse, kar si uporabniki želijo: zmogljive baterije, zmožnost preživetja izrednih razmer, majhnost in lahkost. Nova modela se imenujeta T4 oz. W4 in prihajata v standardnem magnezijevem ohišju, tako da prvi tehta le poldrugi, slednji pa 1,27 kilograma.

V obeh z 1,2 GHz tiktaka Intelov procesor Pentium M ULV 753 na čipovju Intel 915GMS z vgrajenim grafičnim čipom. Poleg tega dobimo še 512 MB pomnilnika PC2-3200, 40 gigabajtov trdega diska, brezžični krmilnik s podporo 802.11/a/b/g in 12,1-palčni zaslon. Edini razliki med modeloma sta velikost, saj je W4 nekoliko manjši in lažji, in avtonomija, saj T4 zdrži kar devet ur in pol, manjši bratec pa dobre tri ure manj. Še cena: za model W4 boste odšteli 2149 dolarjev, za T4 pa na Panasonicovi spletni strani še ni podatkov.

11 komentarjev

Spletne urice: Harnessing the Mozilla platform

Kiberpipa - V sredo 23. novembra ob 19.00 vas vabimo na osme spletne urice. Tokratnja tema je izkoriščanje platforme Mozilla. Predavanje bo v angleščini, saj bo predaval eden izmed programerjev, ki od Mozille živijo, življenska pot pa ga je zanesla v Slovenijo - Brian King.

Mozilla technologies offer unique advantages over traditional software development toolkits. Using Mozilla, you are combining proven open web technologies with cross-platform rich client application development.

It is a Web-ready platform. At its heart is the XPFE toolkit (XUL, XBL, JavaScript, CSS), and on the implementation level is over 2,000 XPCOM interfaces and an architecture to plug-in your own components. This talk will look in detail at some of these technologies, demo some applications, and look forward to the next generation Mozilla runtime application, XULRunner.

Brian King has been involved in the Mozilla community since 1999. In that time, he has worked on both free and for-profit software built on top of...

4 komentarji

POT: Domači router in firewall

Kiberpipa - V torek 22. novembra ob 19.00 vas zopet vabimo v Kiberpipo na odprti termin, kjer bo Martin Gorjan imel predavanje z naslovom: Domači router in firewall s pomočjo distribucije M0n0wall.

Če imamo več računalnikov priključenih na internet in na vsakem od njih teče nekaj aplikacij za prenašanje podatkov, se vse te med seboj tepejo za pasovno širino. Najbolj jo skupijo interaktivne aplikacije, kot so spletni brskalniki, SSH odjemalci, igre, itd., ki postanejo zelo neodzivne. Tudi povečanje internetne pipice ne pomaga prav dosti.

Prava rešitev so ti. "oblikovalci prometa", ki poskrbijo za pametno in pravično uporabo pasovne širine. Komercialni usmerjevalniki z oblikovalci prometa so precej dragi, tu pa pride v igro M0n0wall. Zastonj ga najdemo na internetu in z njim lahko spremenimo odsluzen Pentium (I!) racunalnik v zmogljiv in lep usmerjevalnik za žicne in brezžicne povezave ter mnogimi naprednimi funkcijami kot so oblikovanje prometa, VPN in še kaj.

Po predavanju pa vas bodo...

28 komentarjev