»

Microsoftu bržkone tudi evropska zelena luč za prevzem LinkedIna

Reuters - Da bo Microsoft smel prevzeti LinkedIn, mora pridobiti tudi dovoljenje Evropske komisije, s katero ima burno preteklost glede spoštovanja protimonopolne zakonodaje. Evropska komisija bo o prevzemu odločila 6. decembra in uradno izjav ne daje, a neuradno naj bi Microsoftova zagotovila prejšnjega tedna zadostovala za pozitivno mnenje.

Microsoft zagotavlja, da bo tudi LinkedInovim konkurentom še vedno zagotavljal dostop do Outlooka (API) in podobnih storitev. Prav tako bodo sestavljavci računalnikov in drugih naprav še vedno imeli možnost nameščanja aplikacij za dostop do drugih poslovnih družbenih omrežij, ne da bi to kakorkoli vplivali na njihov odnos z Microsoftom. Konkurenca se je namreč zbala, da bo Microsoft zaradi...

26 komentarjev

Moj zvočnik je lahko tudi mikrofon

Slo-Tech - Raziskovalci z izraelske univerze Bena Guriona, ki so v preteklosti prikazali že številne domiselne načine razbijanja varnosti računalniških sistemov (prenos podatkov z ropotom diskov, toplotno vohunjenje in komunikacija s krmiljenjem hitrosti vrtenja ventilatorja), so demonstrirali, kako lahko slušalke spremenimo v mikrofon. Pogledano pobliže sta zvočnik in mikrofon zelo podobna kosa tehnike, saj imamo v obeh zvočno tuljavo, ki jo uporabljajo v obratnih smereh. Mikrofon je načeloma bolj občutljiv in pretvarja vibracije membrane v električni tok, medtem ko zvočniki počno obratno.

A nekaj je konceptualna sorodnost, drugo pa dejanska izvedljivost. Slušalke se recimo v...

38 komentarjev

ESA: Za Schiaparellija usodna sekunda

Takole ni šlo

ESA - Evropska vesoljska agencija (ESA) je razvozlala razlog za ponesrečen pristanek sonde Schiaparelli na Marsu minuli mesec, ki je namesto mehkega dotika površja Rdečega planeta tja treščila s hitrostjo 300 kilometrov na uro in se razletela. Usodna je bila sekunda, ko je enota za navigacijo (IMU - inertial measurement unit) računalniku posredovala previsoke vrednosti in ga zmedla glede položaja sonde.

Prvi del pristanka je namreč potekal v skladu z načrtom. Na višini 12 kilometrov se je pri hitrosti 1730 kilometrov na uro odprlo padalo, ki je upočasnilo spuščanje. Na višini 7,8 kilometra se je odpel toplotni ščit, ki je bil opravil svojo nalogo. Potem pa se je 3,7 kilometra nad površjem zgodil tisti usodni trenutek, ko je IMU, ki meri hitrost vrtenja sonde okrog lastne...

16 komentarjev