Slo-Tech - Drama z odobritvijo mRNA-cepiva proti gripi v ZDA se počasi bliža koncu. Neodvisni svetovalni odbor za cepiva (Vaccines and Related Biological Products Advisory Committee) pri Agenciji za hrano in zdravo (FDA) je soglasno priporočil cepivo proizvajalca Moderna z imenom mRNA-1010 (na policah kot mFlusiva).
Odobritev cepiva proti gripi je po navadi formalnost, a februarja je FDA presenetila s sporočilom, da cepiva, ki je v EU, Kanadi in Avstraliji odobreno, ne bo obravnavala. Novo vodstvo FDA je trdilo, da Moderna v kliničnih testih ni izvedla ustrezne kontrole za primerjavo, ki jo je predstavljalo uveljavljeno cepivo Fluarix. Teden dni pozneje si je FDA premislila in sporočila, da bo prijavo vendarle obravnavala.
V tretji fazi kliničnih preizkusov je sodelovalo 40.000 ljudi, starejših od 50 let. Ugotovili so, da je cepivo mRNA-1010 27 odstotkov učinkovitejše od klasičnih cepiv proti gripi. V manjši skupini 3000 ljudi, starejših od 65 let, so pokazali, da novo cepivo ustvari močnejši imunski odziv od klasičnega cepiva v visokem odmerku, ki je trenutno priporočen način v ZDA. Nesorazmernih varnostnih tveganj niso odkrili.
Odbor je zato z devetimi glasovi za in nobenih proti FDA priporočil, da cepivo odobri. FDA je rok za odločitev postavila na 5. avgust. Tudi ko FDA izda dovoljenje, pa mora nov protokol uradno priporočiti še CDC (Centers for Disease Control and Prevention) oziroma njegov svetovalni odbor ACIP (Advisory Committee on Immunization Practices). Zatem bo cepivo sproščeno v široko rabo, zavarovalnice in zvezni proračun pa bodo krili njegovo uporabo. Delovanje ACIP je trenutno blokirano, ker je sodišče začasno blokiralo imenovanje 13 izmed 15 članov, ki jih je imenoval ameriški predsednik Donald Trump in so nasprotniki cepljenja.
Ja, to so take novice, ko se sploh ne bere novice ampak se gre direkt brat komentarje proticepilcev. Na kakem fb ali 24ur bi znali bit komentarji še bolj zanimivi
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i5-14400f rtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
Ja, to so take novice, ko se sploh ne bere novice ampak se gre direkt brat komentarje proticepilcev. Na kakem fb ali 24ur bi znali bit komentarji še bolj zanimivi
Ja, to so take novice, ko se sploh ne bere novice ampak se gre direkt brat komentarje proticepilcev. Na kakem fb ali 24ur bi znali bit komentarji še bolj zanimivi
Ja, to so take novice, ko se sploh ne bere novice ampak se gre direkt brat komentarje proticepilcev. Na kakem fb ali 24ur bi znali bit komentarji še bolj zanimivi
Par generacij pač živi čisto predobro, anticepilci,.. so samo posledica. Še en tako dolgo nazaj so ljudje stali v dolgih vrstah za cepljenje, saj so sami doživeli posledice zdaj že pozabljenih bolezni, ki pa se na zadnja vrata počasi vračajo in krog se bo zavrtel ponovno.
Ni kaj sedaj smo rešeni. No vsaj proizvajalci, lobisti in ostali gnoj Nadcesarica Uršula je sigurno že oddala naročilo. Osnovni problem seveda ni rešen in nikoli ne bo. Hitro mutiranje respiratornih virusov in s tem različne vrste sevov hkrati prisotnih. Torej se greš cepit in upaš, da bo prijelo. Ostale zadeve z varnostjo so pa že drugo vprašanje.
mRNA so teorija zarote. Globalni ubijalski virusi so teorija zarote. Farmacija je teorija zarote. Le jaz nisem teorija zarote.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021
Ja, to so take novice, ko se sploh ne bere novice ampak se gre direkt brat komentarje proticepilcev. Na kakem fb ali 24ur bi znali bit komentarji še bolj zanimivi
Definiraj prosim pojem proticepilec: a) je to tisti, kateri je cepljen proti vsem otroškim boleznim ni se pa cepil proti covidu, b) je to tisti, kateri je cepljen proti vsem otroškim boleznim ni se pa cepil proti gripi, c) je to tisti, kateri je cepljen proti vsem otroškim boleznim ni se pa cepil proti gripi niti proti covidu, d) je to tisti, kateri ni cepljen proti vsem otroškim boleznim in zavrača vsa preverjena cepiva proti otroškim boleznim
In še dodatno vprašanje: pod kaj spadaš ti (cepilec ali proticepilec) in če si se v zadnjih 10. letih cepil vsako sezono proti gripi in če si se cepil proti covidu in si do danes prejel vseh 8 poživitvenih odmerkov?
Hvala za odgovore, katerih seveda s tvoje strani ne bo.
In vsak zagrižen vaxxer slej kot prej prestopi na temno stran med nas antivaxxerje, ko se preneha cepiti s cepivi proti covidu.
Ena lepa dobrodošlica vsem med antivaxxerje, ker ste se nehali cepiti s poživitvenimi odmerki proti covidu. Dobrodošli med nami, ki se nikoli nismo, ker smo vedeli, da ni koristi kot sedaj veste tudi vsi ostali, ko ste se prenehali cepiti proti covidu.
Tvoj komentar samo izraza nevednost in posledicno nezaupanje v tehnologijo. Itak ne znas utemeljit zakaj je cepljenje zate tabu. Dohtarji in farmacevti so zate verjetno nicvredni insekti. Pa dobro, brez skrbi, da bos svojo ceno placal tako ali drugace.
Dokler je cepljenje na prostovoljni bazi, potem je to pisanje za/proti brez dobrih argumentov nesmiselno. Dobri argumenti so pa podprti z raziskavami, kako cepljenje vpliva na zdravje, kako na delovanje družbe,.... Glede proticepilcev, ti se šlepajo na cepilcih pri ne-širjenju bolezni, kar se kaže tudi pri porastu bolezni, ki so bile že skoraj iztrebljene, npr zaradi ne cepljenja otrok.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
Tvoj komentar samo izraza nevednost in posledicno nezaupanje v tehnologijo. Itak ne znas utemeljit zakaj je cepljenje zate tabu. Dohtarji in farmacevti so zate verjetno nicvredni insekti. Pa dobro, brez skrbi, da bos svojo ceno placal tako ali drugace.
Jaz imam polno zaupanje v preverjena cepiva. In imam sigurno več cepiv v sebi kot jih boš ti kdajkoli imel. Sam sem dal skozi imunoterapijo (hiposenzibilizacijo) s 50+ vbodi v ramo v roku 5. let. In ta cepiva so naredila svoje. Ozdravila so me. Nisem pa se nikoli cepil proti gripi, niti proti covidu. Podpiram vsa preverjena cepiva, katera so se testirala 10-20 let. In tudi mRNA cepiva bom, ko bodo po redni poti postala preverjena cepiva. Ne bom pa se nikoli cepil proti gripi, ker je preveč mutacije, preveč sevov in je prevelika loterija, da bi takšno cepivo imelo učinek kot ga je imelo 5 letno obdobje hipozenibilizacije, katero sem dal skozi ali pa cepiva za otroške bolezni.
torej hoces v resnici povedat, da naj testirajo na drugih, ne pa na tebi, ampak brez skrbi, bos pa izkoristil dognanja? Ok, razumem....jeba je, ce si tako sebicen ja, se strinjam!
Glede proticepilcev, ti se šlepajo na cepilcih pri ne-širjenju bolezni, kar se kaže tudi pri porastu bolezni, ki so bile že skoraj iztrebljene, npr zaradi ne cepljenja otrok.
Problem je, da velika večina, katera se ni cepila proti covidu podpira cepljenje otrok, a so hkrati označeni za proticepilce, ker se niso cepili proti covidu. Tudi tebi isto vprašanje: pod kaj spadaš ti (cepilec ali proticepilec) in če si se v zadnjih 10. letih cepil vsako sezono proti gripi in če si se cepil proti covidu in si do danes prejel vseh 8 poživitvenih odmerkov?
torej hoces v resnici povedat, da naj testirajo na drugih, ne pa na tebi, ampak brez skrbi, bos pa izkoristil dognanja? Ok, razumem....jeba je, ce si tako sebicen ja, se strinjam!
Ti lepo bodi poskusni zajček (brezplačno). Eni so vsaj plačani za to in če gre kaj narobe nastrada peščica poskusnih zajčkov (zato se jih tudi tako imenuje), ne pa pri covidu, ko je bilo več kot 5 milijard poskusnih zajčkov. Tako se cepiva niso nikoli razvijala, da so 3/4 populacije pocepili in čakali kaj bo iz tega.
mRNA cepiva so prihodnost. V to verjamem. Ampak po redni poti. Sedaj so že v začetnih fazah za zdravljenje raka. Čez 10-20 let, ko bodo preverjena bodo nadomestila kemoterapije in bodo imela dosti boljši učinek. Pred dnevi sem ravno bral eno spodbudno novico o mRNA cepivih:
Nova studija pokazuje da kombinacija cjepiva i Keytrude smanjuje rizik širenja melanoma za 59% tijekom pet godina.
Liječenje melanoma posljednjih je godina značajno napredovalo zahvaljujući razvoju imunoterapije.
Istraživači su pokazali da kombinacija personaliziranog mRNA cjepiva protiv raka, koje je razvila tvrtka Moderna, i imunoterapijskog lijeka Keytruda (pembrolizumab) može značajno smanjiti rizik od širenja melanoma nakon operacije.
Ce bi razumel kaksne neumnosti pises, jih verjetno ne bi. Mogoce bo takole lazje: "bi imel danes LLM, ce bi ostal na 640kB?"
Ti ne razumeš, da obstajajo ljudje, kateri podpirajo samo preverjena cepiva in da če se ne cepiš z cepivom, katero so pred tem testirali celih 8 dni na miših preden so ga odobrili še to ne pomeni, da si antivaxxer kot to radi takšni kot si sam poudarjate.
Glede proticepilcev, ti se šlepajo na cepilcih pri ne-širjenju bolezni, kar se kaže tudi pri porastu bolezni, ki so bile že skoraj iztrebljene, npr zaradi ne cepljenja otrok.
Problem je, da velika večina, katera se ni cepila proti covidu podpira cepljenje otrok, a so hkrati označeni za proticepilce, ker se niso cepili proti covidu. Tudi tebi isto vprašanje: pod kaj spadaš ti (cepilec ali proticepilec) in če si se v zadnjih 10. letih cepil vsako sezono proti gripi in če si se cepil proti covidu in si do danes prejel vseh 8 poživitvenih odmerkov?
Vem, da si provokator glede cepljenja in so te zaradi tega že vrgli iz tem.... ponavadi provokatorjem ne odgovarjam. Problem pri Covid cepivih sem videl/vidim v premalo testiranja oz. testiranje na horuk in takoj v obvezno uporabo. Proti gripi se ne cepim, ne čutim potrebe po tem, nisem rizična skupina, za covid sem se cepil zaradi službenih obveznosti.... za nadaljnja cepljenja ne vidim potrebe, sem še živ, dve leti ali koliko ste napovedovali, so mimo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
Glede proticepilcev, ti se šlepajo na cepilcih pri ne-širjenju bolezni, kar se kaže tudi pri porastu bolezni, ki so bile že skoraj iztrebljene, npr zaradi ne cepljenja otrok.
Problem je, da velika večina, katera se ni cepila proti covidu podpira cepljenje otrok, a so hkrati označeni za proticepilce, ker se niso cepili proti covidu. Tudi tebi isto vprašanje: pod kaj spadaš ti (cepilec ali proticepilec) in če si se v zadnjih 10. letih cepil vsako sezono proti gripi in če si se cepil proti covidu in si do danes prejel vseh 8 poživitvenih odmerkov?
Vem, da si provokator glede cepljenja in so te zaradi tega že vrgli iz tem.... ponavadi provokatorjem ne odgovarjam. Problem pri Covid cepivih sem videl/vidim v premalo testiranja oz. testiranje na horuk in takoj v obvezno uporabo. Proti gripi se ne cepim, ne čutim potrebe po tem, nisem rizična skupina, za covid sem se cepil zaradi službenih obveznosti.... za nadaljnja cepljenja ne vidim potrebe, sem še živ, dve leti ali koliko ste napovedovali, so mimo.
Dobrodošel med nami antivaxxerji. Tudi mi smo preživeli, ko nam je Krek (stroka) napovedoval, da bomo vsi necepljeni pomrli.
Ne, nisem bil. Vse kar sem jaz napisal, da odsvetujem cepljenje dokler se ne ve za vse možne stranske učinke, kar ni isto kot to kar tony1 piše. Torej, ko bodo cepiva preverjena (10-20 let testov) bodo tudi varna kot vsa ostala preverjena cepiva.
Ne, nisem bil. Vse kar sem jaz napisal, da odsvetujem cepljenje dokler se ne ve za vse možne stranske učinke, kar ni isto kot to kar tony1 piše. Torej, ko bodo cepiva preverjena (10-20 let testov) bodo tudi varna kot vsa ostala preverjena cepiva.
A ti avto tudi šravfa malo frizer malo pa slikopleskar?
Ne, nisem bil. Vse kar sem jaz napisal, da odsvetujem cepljenje dokler se ne ve za vse možne stranske učinke, kar ni isto kot to kar tony1 piše. Torej, ko bodo cepiva preverjena (10-20 let testov) bodo tudi varna kot vsa ostala preverjena cepiva.
A ti avto tudi šravfa malo frizer malo pa slikopleskar?
Nobenega cepiva še nismo testirali 10-20 let.
Spet nekaj na pamet. Rekord je 28 let za razvoj cepiva skoti vse predtestne in testne klinične faze (3. do 4. faze kliničnih preizkušanj so vedno potrebne za odobritev).
Razvoj cepiv običajno traja od 10 do 15 let. V zgodovini pa so nekatera cepiva, kot sta tisti za norice in rotavirus, zahtevala kar 28 let raziskav in kliničnih preskušanj. Za nekatere zapletene viruse, kot sta HIV in malarija, cepiva po desetletjih prizadevanj še vedno niso dokončno razvita.
OK. Lapsus. Sem se narobe izrazil, ko sem napisal "testov". Bom odslej uporabljal bolj strokoven izraz "razvoj cepiv traja 10-20 let", ker sem mislil isto, le da se eni zatikate v vsako vejico...
Ni 2x za rečt da ko se bo končala vojna v Ukrajini bomo čudežno v roku parih tednov spet imeli pandemijo in lockdowne? Že tu bi vam morali vsi alarmi zazvoniti, da se je z dnem invazije Rusije na tuje ozemlje naenkrat končala pandemija covid. Zanimivo ne.
Bom odslej uporabljal bolj strokoven izraz "razvoj cepiv traja 10-20 let", ker sem mislil isto, le da se eni zatikate v vsako vejico...
Pred stotimi leti (ok, šestdesetimi) je cepivo za mumps naredili praktično "en človek v garaži" v treh letih. Za covid pa na tehnologiji, ki so jo prej razvijali desetletja, in s praktično neomejenimi financami in človeškimi resursi v enem letu.
Dragi moj kaco, za tebe je boljše, da nehaš delat "your own research", ker te bo pobralo od groze koliko bomb tiktaka v tebi...
Ni 2x za rečt da ko se bo končala vojna v Ukrajini bomo čudežno v roku parih tednov spet imeli pandemijo in lockdowne? Že tu bi vam morali vsi alarmi zazvoniti, da se je z dnem invazije Rusije na tuje ozemlje naenkrat končala pandemija covid. Zanimivo ne.
Temu se reče paranoja. Ni vrag, da se s terapijo ne bi dalo olajšati življenje samemu sebi. Nekaj bo stalo, boš pa lažje živel.
Dragi moj kaco, za tebe je boljše, da nehaš delat "your own research", ker te bo pobralo od groze koliko bomb tiktaka v tebi...
Ne skrbi ti za mene. Mene ni strah ene koronce, niti gripice. Zato se tudi nikoli nisem proti temu cepil. Ti pa lepo hodi še naprej po boosterčke. Sem pa cepljen proti otroškim boleznim in imam za sabo 5-letno hiposenzibilizacijo in mi je vse to koristilo, pomagalo in vse to podpiram in hkrati močno priporočam. Samo ne me več silit in zapirat, če se ne bom v prihodnje želel cepiti z mRNA cepivom proti gripi. Kdor se želi, se naj, kdor pa ne pa ga pustite pri miru, ne pa da ga omejujete (kaznujete) na vsakem koraku, ker ni videl nobene koristi v teh na hitro skup "spacanih pecivih".
Ni 2x za rečt da ko se bo končala vojna v Ukrajini bomo čudežno v roku parih tednov spet imeli pandemijo in lockdowne? Že tu bi vam morali vsi alarmi zazvoniti, da se je z dnem invazije Rusije na tuje ozemlje naenkrat končala pandemija covid. Zanimivo ne.
Temu se reče paranoja. Ni vrag, da se s terapijo ne bi dalo olajšati življenje samemu sebi. Nekaj bo stalo, boš pa lažje živel.
Ne, temu se reče, da znaš s svojo glavo razmišljati in previdevati vsak naslednji korak naših pastirjev (gospodarjev), kateri nas strižejo kot ovce (z mano vred) in počnejo z nami kar jim je volja brez da se jim upremo.
Paranoja pa je ravno tebe zagrabila, ko so te tak fejst prestrašili s korono. No, na srečo so hitro razvili cepivo in te s to terapijo ozdravili te paranoje.
Ja kako pa bi vi folk zavarovali narod pred neznanim virusom, ki hitro ubija? verjetno nebi čakali na odobritev testov 10 let? v teh primerih se pač razvije, kompromisno odobri brez vseh testov, in da ljudi cepit, čeprav jih nekaj procentov žal gre zaradi posledic cepljenja...ampak rezultat je na koncu vseeno boljši kot da nebi cepil pa da jih pol pobere. In v teh izjemnih okoliščinah se potem tudi vidi, kdo dela probleme in laja proti hitrim, potrebnim, a žal ne 100% sigurnim ukrepom. Ampak po vojni smo lahko vi generali.
To zgornje je napisano z predpostavkama, da virus ni bil namenoma zgeneriran in da naša vlada za to ni vedela.
"v teh primerih se pač razvije, kompromisno odobri brez vseh testov,"
Formalno so bili narejeni vsi testi. Enega od vendorjev so dobili, da je nekaj mutil. Odgovoren seveda ne bo nihče.
"da virus ni bil namenoma zgeneriran"
Žal kaže, da je šlo za vojaško orožje, ki je ušlo iz laboratorja. (Kamikaza, lej sva brata po orožju :-D) Kar je še bolj bizarno, razvijal ga je am. razvojni center v laboratoriju na Kitajskem.
Hja, sam, a niso oni na smrt skregani? Hja, očitno ne toliko, kot se folk farba, da so.
"da naša vlada za to ni vedela"
Naša ne, ampak samo zato, ker ji niso povedali :-).
"Za covid pa na tehnologiji, ki so jo prej razvijali desetletja, in s praktično neomejenimi financami in človeškimi resursi v enem letu."
Kakorkoli je bil kovid katastrofa in je povzročil ogromno smrti in trpljenja, je njegov najbolj pozitiven vidik ravno razvoj mRNA cepiv. To je prava revolucija.
Ja kako pa bi vi folk zavarovali narod pred neznanim virusom, ki hitro ubija?
Če bo kdaj prišel virus, ki bo hitro pobijal ti in jaz ne bova prišla na vrsto za cepivo, ampak naju bo prej virus obiskal potem pa bo odvisno v kakšni formi boš imel imunski sistem, ko se boš s tem virusom spopadel. Aja, pa politiki ne bodo hodili v tistem času na zakuske in bodo hodili okoli v skafandrih. Samo v vednost. Ker to kar smo imeli ne moreš reči, da je virus, ki je hitro ubijal, če je bil na malo višjem nivoju od pobijanja gripe čisto vsako sezono. Samo malo višje. Pa takrat je čudežno gripa izginila. Čudežno. Sami čudeži so bili. Se sreča, da smo vse to preživeli...
Ja kako pa bi vi folk zavarovali narod pred neznanim virusom, ki hitro ubija?
Če bo kdaj prišel virus, ki bo hitro pobijal ti in jaz ne bova prišla na vrsto za cepivo, ampak naju bo prej virus obiskal potem pa bo odvisno v kakšni formi boš imel imunski sistem, ko se boš s tem virusom spopadel. Aja, pa politiki ne bodo hodili v tistem času na zakuske in bodo hodili okoli v skafandrih. Samo v vednost. Ker to kar smo imeli ne moreš reči, da je virus, ki je hitro ubijal, če je bil na malo višjem nivoju od pobijanja gripe čisto vsako sezono. Samo malo višje. Pa takrat je čudežno gripa izginila. Čudežno. Sami čudeži so bili. Se sreča, da smo vse to preživeli...
a to da je malo višje in dovolj, da ubije tiste z slabšim imunskim sistemom, to še ni dovolj, da bi se ti cepil in pomagal, čeprav nebi bil 100% v korist? a zdaj gledamo samo še na svoj ego? in v osnovi vedno najprej pomoslimo na teorijo zarote? pri taki miselnosti ljudi se potemtakem ne da več funkcionirat, ker je vsako dejanje pod vprašajem in v kali zatrto, ker je v vsakem primeru nekdo privzeto proti
a to da je malo višje in dovolj, da ubije tiste z slabšim imunskim sistemom, to še ni dovolj, da bi se ti cepil in pomagal, čeprav nebi bil 100% v korist?a zdaj gledamo samo še na svoj ego?
Ti se torej vsako sezono cepiš proti gripi in proti covidu? Ker vsako sezono razsajata ta virusa in če se ne cepiš širiš okužbe na tiste s slabšim imunskim sistemom in seveda tudi na ostale. Se torej cepiš ali ne? Ker pametuješ rad, pa me zanima, če gledaš samo na svoj ego ali ne?
a to da je malo višje in dovolj, da ubije tiste z slabšim imunskim sistemom, to še ni dovolj, da bi se ti cepil in pomagal, čeprav nebi bil 100% v korist?a zdaj gledamo samo še na svoj ego?
Ti se torej vsako sezono cepiš proti gripi in proti covidu? Ker vsako sezono razsajata ta virusa in če se ne cepiš širiš okužbe na tiste s slabšim imunskim sistemom in seveda tudi na ostale. Se torej cepiš ali ne? Ker pametuješ rad, pa me zanima, če gledaš samo na svoj ego ali ne?
Cepim se proti gripi, ker sem se (in drugi v bajti tudi) naveličal poslušati kašljanje ob 2. uri zjutraj za prazen k****.
Čudežno mi je tudi pretekel rok na vseh sirupih proti kašlju in za izkašljevanje. Vse sem moral že leta nazaj vreči v kanto.
Cepim se proti gripi, ker sem se (in drugi v bajti tudi) naveličal poslušati kašljanje ob 2. uri zjutraj za prazen k****.
Čudežno mi je tudi pretekel rok na vseh sirupih proti kašlju in za izkašljevanje. Vse sem moral že leta nazaj vreči v kanto.
No lepo in cenim to. Počni to, kar misliš da je prav. Tvoje telo, tvoje odločitve. In vsak sam odgovarja, kar počne s svojim telesom. Samo ne moraliziraj drugim, da bi morali početi to kar počneš sam. Jaz tudi jem meso, pa tiste, ki ne jedo jih ne prepričujem, da bi mogli jesti mesto. Isto je pri alkoholu, pa pri sladkorju. Delaj s svojim telesom kar želiš, samo ne pametuj o tem drugim kot je v tej temi klasičen primer @Karamelo.
Ja proti gripi se ne cepim ker nam je znana, medtem ko za covid nihče ni vedel kaj se dogaja v tistih prvih 3 mesecih in so v domovih za ostarele imeli kar paniko, sploh "nihče" točno ni vedel, kako je s prenosljivostjo in kaj okužba pomeni ter nasploh ni bilo nikakršnih kredibilnih informacij o čemerkoli. Lahko bi se stvar obrnila v drugo smer kot je navadna gripa in bilo bi neodgovorno to tvegat, sploh ker je imel oz bi imel posledice cepljenja le manjši delež populacije.
Kje je tisti talent, ki je napovedal, da bomo zaradi mRNA cepiva v dveh letih vsi mrtvi?
Jaz imam nekako v spominu, da je šlo za cca 5 let, ne 2 leti. Tako da glih tu nekje smo...
Drugače pa, mene osebno bolj kot mrna cepivo proti določenemu virusu fascinira ta določen virus. Ko so naši bratje Slovani par let nazaj objavili maso dokumentacije in serijo dokazov o skrivnih laboratorijih v neki državi, dajmo jo imenovati 404, se je cel svet smejal. V Združenih narodih so predstavniki drugih držav ob predstavitvi celo vstali in jim obrnili hrbet. Nekoliko prostaško sicer. No, ampak... Zdaj je to isto objavila ameriška Agencija za nacionalno varnost. Masa dokumentacije. Skupaj s sočnimi podrobnostmi, neslavni spike proteini, poskusi na neprostovoljnih prostovoljcih, vložen trud glede zatiranja imunskega odziva ... in jagoda na vrhu, terenski poskusi v laboratoriju pod ameriško kontrolo v neki vasi Wuhan. Zdaj se nekako ne vem zakaj smeje precej manj ljudi.
Ampak kaj je tu v resnici smešno. Vi se tu prepirate glede prejema nobenega, enega ali vseh osem odmerkov cepiva. Nepomembni prepirčki okoli praznega zraka. Ampak razlog za cepivo so zgleda vstavili v vas glih tko, kot se v kravo vsakih 5 let vstavi oni kubični centimeter semena, brez katerega bi presahnilo mleko (in teletina). Saj ne, da sem jaz kaj boljši, vame so ga tudi vstavili. Razlika pa je v tem, da se meni to zdi smešno, vi se pa resno prepirate, kdo je muknil enkrat in kdo osemkrat.
Ja kako pa bi vi folk zavarovali narod pred neznanim virusom, ki hitro ubija?
Če je virus neznan, potem tudi cepivo ne bo pomagalo?!?!?!?
Razen, če se še cepiš z neznanim cepivom ?!?!?!?
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]