engadget - S tem, ko se tehnologija izdelave čipov manjša, postaja modificiranje komponent vse bolj delikaten in težko (često tudi dobesedno) dostopen šport, prehod na SMD pa takisto ne lajša krvavega potu, ki ga lijemo nad ljubo komponento. Nič ne pomaga, tudi naše orodje bo moralo v korak s časom! Naj vam tu na pomoč priskoči engadget z vodičem kako narediti SMD spajkalnik.
brez veze - uničena konica ( boljša ima 5 plasti različnih kovin za dolgo življensko dobo) nova konica je 2-3jurje in ni uničena -če kupiš zanič spajkalnik stane še zmeraj več kot srednji SMD spajkalnik - odspajkalnik low cost je ranga 12ksit se ne splača predelava IMO -SMD moraš znati cinit in odcinit - tisti ki to zna lahko tu naredi tudi s pumpico in navadnim spajkalnikom ali pletenico
Moments before detonation , .....................TT
IMO, je tole čist brezveze. Škoda truda, če greš lahko v trgovino. Sicer pa jaz lotam smd-je kr z navadnim lotkolmom in nimam nobenih težav, samo dovolj mirno roko moraš imeti.
Some nanoparticles are more equal than others
Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
No, ne vem če. S primerno konico se da marsikaj popraviti, pa še ne pomeni, da mora biti kot bucika, s premerom 2mm se da že veliko narediti.
Jaz sem recimo s takšnim spajkalnikom popravljal tudi že trace v xboxu, smd kondenzatorje na sami procesorski ploščici na radeonu 9600, ... Edino kar mi še ni uspelo je bilo to, da bi lahko "obdelal" LFBGA ohišje (oz. vsa flip-chip ohišja) in mi tudi nikoli ne bo. Skratka, spajkalnik se da zaobvladati, še posebno potem ko ga ne vidiš kot neko orodje na katerem se lahko spečeš. Nekaj mojih sodelavcev celo špico čisti s prsti. Jaz zaenkrat še nimam volje za kaj takega.