»

LulzSecov heker obsojen na 10 let zapora

Ars Technica - Newyorško okrožno sodišče je Jeremyja Hammonda, znanega pod hekerskim vzdevkom anarchaos, obsodilo na najvišjo zagroženo kazen 10 let zapora zaradi vdora v Stratfor, ki se je zgodil leta 2011. Hammond je maja priznal vdor in se izrekel za krivega. Tožilstvo se je tedaj v zameno odreklo pregonu ostalih kaznivih dejanj. Ker je Hammond v priporu že poldrugo leto in ker je vdor priznal, smo pričakovali sorazmerno milo kazen. Zgodilo pa se je ravno nasprotno.

V napadu na slabo zaščitene Stratforjeve strežnike so decembra 2011 Hammond in sodelujoči pridobili pet milijonov elektronskih sporočil, 600.000 številk kreditnih kartic in povzročili škodo podjetju z izbrisom podatkov. S kartic so v...

29 komentarjev

Član LulzSeca priznal vdor v Stratfor

Ars Technica - Član hekerske skupine LulzSec Jeremy Hammond, bolje poznan pod vzdevkom anarchaos, je priznal vdor v Stratfor. Pred letom dni se je Hammond zagovarjal kot nedolžen, sedaj pa se je izrekel za krivega. Odločitev je povsem pragmatična.

Hammondu namreč poleg trenutnega sodnega postopka, v katerem mu očitajo več kaznivih dejanj, grozijo še novi. Četudi bi se uspel iz tega izvleči, bi slej ko prej kakšnega izgubil, je povedal. Po njegovih besedah je tožilstvo napihnilo povzročeno škodo, zato bi mu grozilo do 30 let zaporne kazni. Sedaj pa se je dogovoril, da prizna vdor po eni točki obtožnice, s čimer mu grozi do 10 let zaporne kazni. Tožilstvo se je odreklo pregonu ostalih kaznivih dejanj. Poleg tega bo Hammond plačal...

17 komentarjev

Išče se šesti član LulzSeca

Ars Technica - Hekerska skupina LulzSec se je na prve strani časnikov prebila leta 2011, ko se je odcepila od Anonymousa in maja istega leta začela svoj projekt 50 dni napadov, med katerimi so ciljali na vse mogoče strani, kasneje pa so se samorazpustili (kakor skupina Baader-Meinhof leta 1998). Napadali so Cio, FBI, Fox, Sego in številne druge organizacije, podjetja in vladne agencije. S tem so si nakopali srd organov pregona, ki so marca lani izvedli prve aretacije in do danes polovili vse člane razen enega. Za kolovodjo Sabuja se je izkazalo, da je bil ovaduh FBI-ja, ostala peterica pa je bila bodisi že obsojena bodisi čaka na izrek sodbe. Išče se le še šesti član z vzdevkom Avunit.

O njem je znanega zelo malo, zato ga bo težko ujeti. Glede na irsko, britansko...

10 komentarjev

Primer LulzSec z obsodbami pri koncu, neznanke pa ostajajo

BBC - Zgodba o hekerski skupini LulzSec se počasi razpleta. Medtem ko je domnevni kolovodja Sabu že dlje časa sodeloval s policijo, je sodni epilog dobila tudi zgodba ostalih članov družbe. Štirje so bili v Veliki Britaniji obsojeni včeraj, peti je že dlje časa v primežu policije. Kljub temu vseh nejasnosti še ni konec, saj ni znano, kam je izginilo več sto tisoč dolarjev premoženja in kdo je skrivnostni šesti član.

Torej, britansko sodišče je včeraj izreklo zaporne kazni za Ryana Clearyja (Viral), ki bo odslužil polovico od 32 mesecev (kazen je bila znižana zaradi sodelovanja), Jake Davis (Topiary) bo v zaporu dve leti, Ryan Ackroyd (Kayla) pa 30 mesecev. Mustafa al-Bassam (Tflow) je bil star 16 let ob aretaciji in je bil obsojen pogojno na...

4 komentarji

Aretiran še en član LulzSeca

vir: Sophos
Slo-Tech - Medtem ko je v medijih potihnilo vse povezano s hekersko skupino LulzSec, se delo organov pregona nadaljuje. Skupina je bila uradno razpuščena že pred letom dni, a to ni ustavilo preiskave. Letos marca so aretirali pet vodilnih članov skupine, pri čemer jim je pomagal tudi skesanec Sabu, ki je bil vodja skupine in je precej časa sodeloval s policijo. V Veliki Britaniji so bili aretirali 20-letnika, ki je bil letos junija obtožen sodelovanja pri napadih. Te dni pa so aretirali še enega člana skupine LulzSec, ki ga sumijo sodelovanja pri lanskem vdoru v Sony.

Že pred tem so bili aretirali...

9 komentarjev

Podrobnosti o aretaciji članov Anonymousa in LulzSeca

Drugo razkritje Sabuja

Ars Technica - Nedavno smo pisali o aretaciji peterice vodilnih članov LulzSeca, izmed katerih so bili nekateri tudi člani Anonymousa, potem ko se je izkazalo, da je ustanovitelj LulzSeca ves čas sodeloval s policijo. V zadnjih 24 urah je na internetu, v časopisnih hišah in v hekerskih vrstah vladalo obsedeno stanje, znanih pa je vrsta novih informacij (in tudi nekaj dezinformacij).

Kot kaže, je bil Sabu, čigar identiteta kot ovaduha je bila včeraj razkrita, že pred aretacijo junija lani ostalim članom Anonymousa sumljiv. FBI je moral celotno operacijo pospešiti in ga aretirati v naglici, saj so na internetu le nekaj ur pred tem člani Anonymousa objavili Sabujevo identiteto. Javno razkritje identitete člana se imenuje doxing in je bilo v času LulzSeca pogosta praksa. Veliko teh razkritij so prispevali člani sami,...

42 komentarjev

FBI nadaljuje aretacije članov LulzSec, Anonymous

FBI državljanom pošilja jasno sporočilo, da se DDOS-erje da odkriti in jih kaznovati, tudi če niso storili nič več kot kliknili 'Imma chargin mah lazer' v LOIC-u.

Slo-Tech - Medtem ko ameriški mediji mirno ignorirajo zdaj že šestdnevne proteste pred stavbo borze na Wallstreetu (#OccupyWallstreet), so poročila o FBI-jevi aretaciji domnevnih članov haktivističnih kolektivov LulzSec oz. Anonymous brez večjih težav našla svoj prostor v časopisnih in spletnih izdajah.

Možje v temnomodrem so včeraj zjutraj aretirali brezdomca in hekerja v San Franciscu (Kalifornija) ter nato še 23-letnika v Phonixu (Arizona), proti tretjemu iz Ohia pa naj bi bila obtožnica že nared.

Mladenič iz Arizone naj bi bil po potrditvi Ministrstva za pravosodje član LulzSeca, drugi pa kolektiva Anonymous. Cody Kretsinger, kot je prvemu ime, je obtožen neavtorizirane onesposobitve računalniškega sistema.

Še pred tem je...

18 komentarjev