»

"Skeniranje" z optično miško

"Skeniranje" z miško

Slo-Tech - Jeroen Domburg aka Sprite je na svoji spletni strani spritesmods.com pripravil kratek programček za vse tiste, ki imate dovolj denarja, da si kupite optično miško, a vseeno premalo, da bi si kupili skener.

Napisal je namreč programček, ki prikaže sliko iz 18x18 pixelskega CCD senzorja optične miške (gre za senzor ADNS-2610, ki ga imajo mnoge optične miške).


Z nekaj natančnosti je tako mogoče "poskenirati" miškino podlogo.

Če pa vaš šef namesto miškine podloge uporablja kakšne zaupne dokumente...

21 komentarjev

Nasveti za nakup skenerja

Digit Life - Hehe, izgleda, da sem jaz edini, ki se mu te čase še ljubi malo migati. Dijaški del Slo-techa je odšel na dopust, študentarija pa ima tako ali tako že dovolj opravka z raznimi izpiti. Damn, torej sem jaz tisti, ki more skrbeti za novice. No, čeprav sem svoje poslanstvo za danes opravil, sem se odločil, da preprečim pomanjkanje in še kaj napišem. Tukaj imate drugi val novic:
Skenerji so bili včasih namenjeni premožnejšim uporabnikom, danes pa temu ni več tako. Dober skener se da dobiti že za zelo sprejemljivo ceno. Skenerje grobo razdelimo na tiste, ki uporabljajo senzorje CIS in CCD. CIS je dokaj nova tehnologija, ki omogoča cenejšo izdelavo. Čeprav so CIS skenerji poceni, pa se njihova slabost pokaže pri skeniranju neravnih površin (npr. skeniranje revij). Skenerji s senzorji CCD so malce dražji, vendar se tistih nekaj tisočakov več še kako obrestuje. Skenerji CCD namreč dobro skenirajo tudi neravne površine. To je samo majhen del teorije o skenerjih. Veliko več podatkov boste...

0 komentarjev

Galerija ohišij

Tweak Town - Tweak Town je objavil par novih modificiranih ohišij v njihovi Kick A$$ galeriji. Nekatera so pobarvana, nekatera imajo veliko ventilatorjev, druga pa okna. No, je pa tudi nekaj posebnih. Kot recimo ohišje v obliki ohišja malo večjega opitčnega bralnika (No ja, bolj poznan izraz skener), ali pa računalnik v kovčku - nekašna prenosna različica. Sicer pa, zakaj pa ne bi dali računalnika kar v manjšo gajbico?

4 komentarji

Overclockabilnost Abit KT7-A

Italian 3D Now - Od Vomitoriuma še ena lepa novička: Teden izdelave ne igra vloge samo pri TBirdih ter Duronih. Na Italian 3D Now se je pojavila razpredelnica s stestiranimi Abitkami. Tako so na plošči 52. tedna leta Gospodovega 2000 navili 1.2 GHz Athlona na 170 MHz FSBja. Heh, izgleda da se bomo po novem zanimali tudi za teden izdelave osnovne plošče, ne pa samo procesorja . Če znate italijansko, kar kliknite.

0 komentarjev