» »

Kateri disk 200 gb

Kateri disk 200 gb

ganzi ::

Hey!

Torej kupujem nov disk, odločil sem se za 200GB. Ali vzeti SATA ali ATA?
Imam pa matično ploščo Abit NF7-s v2.0. Ali so res pri SATA potem težave pri navijanju? Rad bi, da bi vse ostalo navito kot je in sem se pripravljen za to odpovedat SATA disku!

Torej katerega kupiti? Najraje bi kupil v Funtech ni pa nujno. Hvala za pomoč.

LP
LP

iskra ::

Če ti gre za tišino, vzemi Seagate - ga imam že pol leta ali več in sem zelo zadovoljen z njim. Imam IDE verzijo.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

ganzi ::

DA velik plus bi bilo tiho delovanje. Pa pri sedanjem WD mi je všeč 3 letna garancija.

Zdej pa še vedno ne vem kako je s tem SATA ali ATA.:\
LP

TOP ::

Prvo poglej kaj ti plata podpira če ti oboje potem vzemi SATA ne vem zakaj to sploh gledaš ko pa ni nobene cenovne razlike.Glede firme pa je moje mišljenje tako vzemi Samsung ali Seagate,če ti je važna tišina.Sam imam Samsunga in sem več kot zadovoljen.

ganzi ::

Plata mi že podpira SATA, samo ko sem slišal da če imaš sata disg da visok FSB ne pride v poštev, procesorja pa nebi rad odvijal, ker pol grem lahko še nov procesor nabavt..:\
LP

boštjan ::

imam maxtorjev sata disk in FSB 220 na isti plati,imel sem tudi FSB230,toda le za benče
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ganzi ::

Ok hvala za pomoč še tukaj;) tak odgovor sem rabil>:D
Torej zdaj sem samo še v dvomih katero firmo vzeti. Odvisno predvsem od glasnosti in od grancijskega obdobja.
Pa če kdo ve za kako dobro ponudbo kje naj kr pripopa :)
LP

Sami ::

Seveda je še zmeraj price/performance Hitachi 7K250 ali T7K250 serija.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

TOP ::

Mene tud zanima katerega vi svetujete 200 GB.Nekako razmišljam med Samsungom in Seagate
Kaj pa vi pravite.Hvala

ganzi ::

Ok nabavil sem WD SATA. Sedaj me pa zanima, če želim namestiti sistem na novo, pač priključim notri disk in bootam s cdja winxp, vendar ali rabim disketno enoto za driver oz kaj je na tisti disketi, ki sem jo dobil poleg plate? Ali je to samo za raid?
To mislim takrat ko napiše da stišneš F6 pa ne vem napamet zakaj že.

Ker disketne enote nimam 8-O
LP

Sami ::

Probaj, jaz rabim driver za disk, sosedu pa deluje brez driverjev.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ganzi ::

ojoj upam da ne bo potrebe, ker disketne nimam že nekaj časa.. a se da to drugače izvesti z usb ključem?:\
LP

SimplTech ::

Za tvojo ploščo rabiš disketnik in disketo s SATA driverji (oz. driverji za tvoj SATA krmilnik - ponavadi Silicon Image Sil xxxx).

Brez te diskete in disketnika na bo šlo - vsaj jaz ne poznam načina. Mogoče če bi integriral driverje za svoj SATA kontroler v samo instalacijo Windows XP. Za takšne stvari se uporablja program N-lite Nlite homepage. Našel sem nekaj stvari tudi z googlom, pa če se boš hotel igrat z integracijo SATA driverjev v instalacijo Windows XP si poglej tole Integratacija SATA v Windows XP boot CD. Ne vem ali stvar deluje ali ne.

Tako da najhitrejša rešitev tvojega problema je izposoja disketnika in instalacija z disketo. Postopek pa si preberi tukaj: Loading Windows on SATA drive

P.S. Sami je omenil, da sosedu dela brez problema SATA, on pa rabi disketo. To je zato, ker ima sosed ploščo, ki ima integriran SATA krmilnik direkt na čipsetu (novejše plošče z Nfroce3 in 4 čipseti). Te ne rabijo posebej driverja, ker se disk ob priklopu obnaša kot standarni IDE disk in tudi v BIOSU piše zraven da je priklopljen na PCI IDE vodilo. Če pa ti SATA podporo zagotavlja čisto ločen čip drugega proizvajalca, potem pa je vedno treba disketo in F6 varjanto ubrat.

ganzi ::

Disk sem vgradil, sformatiral in naložil sistemin vse deluje, samo me zanima ali je to normalno da že zdaj disk ruži, kot tisti stari diski, ko se ti zdi da bo crknil vsak čas?:\
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios mi ne najde diska!! (na prenosniku)

Oddelek: Pomoč in nasveti
222486 (2173) skurjenc
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474773 (3355) al3s
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415934 (4797) fredyjetle
»

Na splošno - sata ali pata?

Oddelek: Strojna oprema
192112 (1688) Poldy
»

Serial ATA in namestitev WIN XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
101537 (1384) Fizikalko

Več podobnih tem